„Bioporas“ – tvarus pasirinkimas pastato šiltinimui: padės pasiekti A++ reikalavimus ir saugoti aplinką


Statomų visuomeninių pastatų vertinimas per tvarumo prizmę pastaruoju metu tapo įprastu. Tvarumo kriterijų taikymas yra skatinamas valstybės ir ES lėšomis, o netolimoje ateityje bus ir privalomas. Per artimiausius metus laukiama gyvenamųjų namų tvarumo vertinimo proveržio, nes vystant prestižinius daugiabučių projektus nebeužtenka pasiūlyti aukštesnės energetinės klasės – vis svarbiau naudoti kokybiškas medžiagas ir pažangias technologijas, kurios užtikrintų tvarumą.

Polistireninio putplasčio žaliavos gamintojai kartu su savo partneriais įvairiais būdais ieško sprendimų, kaip sumažinti CO2 emisiją ir išsaugoti gamtinius išteklius.  Tad vienai didžiausių chemijos pramonės gigantų – BASF (Vokietija) – ėmus gaminti polistireninio putplasčio žaliavą naudojant biodujas, gautas perdirbus maisto atliekas, „Ukmergės gelžbetonis“ susidomėjo šia naujiena ir ėmėsi bendradarbiavimo su vienu didžiausiu EPS žaliavų gamintoju.

Taip buvo sukurtas naujas produktas – polistireninis putpalstis „Bioporas“. Tai yra polisterinis putplastis, kurio gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos: nafta pakeičiama biodujomis.

Tai ypač aktualu mažesnio poveikio aplinkai siekiančiam statybų sektoriui. Dabar vystytojai, daugėjant BREEAM ir LEED sertifikuotų pastatų, dažnai susiduria su dilema: ar siekti A++ reikalavimų, ar mažesnio poveikio aplinkai?

Problema, su kuria susiduria vystytojai, kyla dėl to, kad norint pasiekti A++ reikalavimus, reikalingas storesnis šiltinimo medžiagos sluoksnis. Tai reiškia ir didesnius kaštus medžiagos pagaminimui, ir sugeneruojamą didesnį CO2 kiekį, kuris išmetamas į aplinką.

Būtent šią problemą padeda spręsti „Ukmergės gelžbetonio“ sukurtas polistireninis putplastis „Bioporas“. Bendrovė pirmoji Baltijos šalyse ir Rytų Europoje pasiūlė rinkai naują, tvarų polistireninį putplastį.

Bendrovėje gaminamas dviejų tipų „Bioporas“  EPS 70 ir EPS 80 , tinkamas pastatų fasadams, stogams ir grindims apšiltinti. Šios termoizoliacinės medžiagos turi dar geresnes šilumos izoliacines savybes – deklaruojama šilumos laidumo vertė yra  siekia 0,030 W/(m·K). Trečiosios nepriklausomos šalies – Vokietijos techninės inspekcijos institucijos „REDcert“ – išduotas sertifikatas „REDcert2“ užtikrina, kad „Bioporo“ gamybai yra tiekiama BASF koncerno žaliava, pagaminta iš biodujų, o iš šios žaliavos gaminamas „Bioporas“. Taip pat šie produktai yra sertifikuoti Statybos produkcijos sertifikavimo centro.

Gaminant „Bioporo“ žaliavą anglies dioksido į atmosferą išmetama maždaug 86 proc. mažiau, gaminant plokštes – 66 proc. mažiau, o per visą „Bioporo“ būvio ciklą – apie 40 proc. mažiau.

Pavyzdžiui, namo šiltinimui pasirinkus 25 m3 „Bioporo“ vietoj įprasto pilkojo polistireninio putplasčio, gamybos metu į atmosferą patenka 800 kg CO2 ekvivalento mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Tokį kiekį galima sunaudoti 200 parų be pertraukos žiūrint televizorių arba net septynerius metus laikant įjungtą elektros lemputę.

Dar vienas „Bioporo“ pranašumas – tai yra 100 proc. perdirbama medžiaga. Kaip ir kitų rūšių polistireninis putplastis, taip ir „Bioporas“ gali būti perdirbtas daug kartų nesikeičiant jo savybėms. AB „Ukmergės gelžbetonis“ surenka polistireninio putplasčio atraižas ir perduoda jas perdirbimui, šitaip ne tik sumažindamas statybinių medžiagų atliekų kiekį , bet ir dar labiau prisidėdamas prie žiedinės ekonomikos.

Todėl galima drąsiai teigti, kad „Bioporas“ yra ne tik efektyvi termoizoliacinė medžiaga, bet ir atsakingas bei tvarus kiekvieno iš mūsų pasirinkimas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų