Blokelius užpildė stiklu


Teherane įsikūrę architektai šešių aukštų pastatų fasadams suprojektavo specialios rūšies blokelius, kurie buvo pagaminti „Kohan Ceram“ gamykloje. Blokelius bendrovė panaudojo kuriant „pusiau skaidrią“ plytų gamintojo „Kohan Ceram“ būstinę Irane.

„Įspūdingą gaminį išskirtinai suprojektavo mūsų biuras ir šiam projektui pagamino „Kohan Ceram“ gamykla. Šį unikalų gaminį pavyko sukurti tik dėl glaudaus mūsų biuro ir gamintojo bendradarbiavimo“, – sakė „Hooba Design Group“ įkūrėjas Hoomanas Balazadehas.

Plytos viduje yra integruotas apvalus stiklas. Šio gaminio pagalba architektai kūrė labai siaurų langų plyšiais suskaidytus geometrinius modelius.

Tam, kad sukurti vieningą fasadą, pastato langai buvo uždengti šiais blokeliais. Jie taip pat naudojami kuriant vidines sienas salonuose ir administracinėse patalpose.

Pirmame aukšte yra automobilių stovėjimo aikštelė su priėmimo zona ir „Kohan Ceram“ salonai, išsidėstę per du aukštus. Trečiajame aukšte yra įmonės biuro patalpos, o butas užima viršutinius du aukštus.

Siekiant kontrasto, grindų apdailai buvo pasirinktas granito akmuo ir blyški mediena.

„Priešingai nei įprasta sienos čia pusiau permatomos ir labai charakteringos. Šie silikatiniai-stikliniai blokeliai užtikrina puikią šiluminę izoliaciją, o išorės ir vidaus apdailai nereikia jokių papildomų medžiagų. Dar daugiau. Šios plytos leidžia užtikrinti nuolatinį natūralios šviesos patekimą į pastatą, kad būtų užtikrinta unikali ir maloni interjero projekcija“, – sakė architektai.

Nors dienos metu stiklo intarpai leidžia šviesą į pastato vidų, naktį pro pastato vidų šviečia žibintai. Jie apšviečia gatvę.

Kadangi pastatas skirtas plytų gamintojui, „Hooba Design Group“, naudoti pačių gamintas medžiagas buvo tikslinga kvartalui.

„Miesto peizažas prie pagrindinių Teherano greitkelių yra tarsi formų persipynimas, kuris prie pastato artėjančiam žmogui atrodo kaip chaosas. Todėl šis projektas buvo labai paprastos formos. Architektai apsiribojo naujų medžiagų naudojimą. Rezultatas – neutralus pastatas miesto mastu, kuris pats atrodo ramiai lūkuriuoja kol pas jį ateis lankytojai ir tuopat neutralizuoja aplinkinį chaosą“, – sakė architektai.

Be abejo naujoji medžiaga stebėtojams suteikia skirtingas asociacijas ir tai prideda savotiškos atmosferos.

Architektai jau ne pirmą kartą renkasi perforuotas plytas pastatų fasadams. Vienas iš garsiausių jų projektų – „Carlsbergo“ administracinės patalpos, Irane.

@„Parham Taghioff-Deed“ studijos nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų