Būsto apdaila – vizijos įgyvendinimo pagrindas


 

Unikalus projektas. Pasitelkę į pagalbą būrį specialistų, kartu su jauna vilniečių šeima einame koja kojon aprašydami jų išsirinkto trijų kambarių buto pirkimą dar nuo brėžinio, namo statybą ir būsto įsirengimą. Jūsų laukia daug vertingų patarimų ir praktiškų idėjų, kurias galėsite panaudoti savo namams. 

Užsakovas ir projekto vystytojas: UAB „YIT Kausta būstas“

Generalinis rangovas: AB „YIT Kausta“

Projektuotojas ir architektas: UAB „Unitectus“

Statybos vadovas: Egidijus Skomantas

Projekto vadovas: Jonas Kličius

Adresas: Sporto g., Vilnius

Statybų pradžia: 2015 m.

Statybų pabaiga: 2016 m. II ketvirtis

Namų skaičius: 3

Butų skaičius: 82

Butų plotas: 34–94 m2

Automobilių stovėjimo vietos: 82 požeminėje aikštelėje, 6 antžeminėje

 

Sėkmės duetas: suderinti apdailos darbai ir dizaino sprendimai

Šiuolaikinės technologijos ir medžiagos, skirtos būsto vidaus apdailai, gali visapusiškai patenkinti įvairiausius savininkų poreikius. Šiuolaikinis architektas-dizaineris turi būti gerai susipažinęs su naujausiomis apdailos medžiagomis bei jų pritaikymo technologijomis, nuo to labai priklauso galutinis rezultatas. Ne mažiau svarbu, kad architektas-dizaineris, naudodamas naujausias medžiagas, ne kurtų trumpalaikį žavesį, bet sugebėtų sukurti interjerą, kuris nenublanktų per kelerius metus, išliktų ilgalaikis. Technologijoms ir medžiagoms sparčiai žengiant į priekį kiekvienas interjero architektas-dizaineris, norėdamas objekte pritaikyti vieną ar kitą medžiagą ir priimti nestandartinius sprendimus, turi numatyti, ką statybų darbuotojai galės naudoti, siekdami išgauti kuo geresnį, efektingesnį rezultatą. Todėl architekto-dizainerio ir statybinę apdailą vykdančių specialistų tarpusavio bendradarbiavimas yra neišvengiamas. „Geras dalykas tas, kad medžiagų savybės šiuo metu nėra įspraustos į rėmus ar „pririštos“ prie vieno naudojimo varianto, todėl svarbu kartu numatyti, kad po atliktų apdailos darbų viskas išliktų nepakitę. Mat per ganėtinai trumpą laiko tarpą dažniausiai „išlenda“ pagrindinės problemos, tokios kaip trūkiai sienų ir lubų zonoje, girgždančios grindys, netinkamai sumontuoti ir prastai funkcionuojantys santechniniai mazgai – tai nemalonus potyris ir būsto savininkams, ir apdailą atlikusiems meistrams. O tinkamai parinktos šiuolaikinės medžiagos ir įrengimo technologija, paremta praktinėmis žiniomis, leidžia to išvengti ir darbus atlikti kokybiškai“, – sako M. Sinkevič.

Išankstinis pasirengimas garantuoja sėkmę

Architektas-dizaineris, išsiaiškinęs užsakovo poreikius, parengia projektą, gauna iš užsakovo patvirtinimą ir tik tada perduoda rangovui buto planus, elektros ir santechnikos mazgus, sienų, grindų, lubų išklotines, kuriuose yra nurodytos medžiagos ir jų kiekiai. Visada prieš parinkdamas medžiagas architektas-dizaineris kartu su užsakovu ir darbų vykdytoju apžiūri medžiagų pavyzdžius objekte, nes jų dermė labai priklauso, pavyzdžiui, nuo vietoje esančio natūralaus apšvietimo skirtingu paros metu. Gavęs projektą rangovas lengvai gali įsivertinti darbo sąnaudas ir įrengimo laiką.

Visi darbai turi savo specifiką, kiekvienam jų etapui reikia nemažai laiko, jie turi būti atliekami nepažeidžiant sekos ir technologijų – tik viso to visuma garantuos kokybišką rezultatą. „Pavyzdžiui, tinkamai neparengus darbų fronto plytelėms klijuoti – neišlyginus sienų ir grindų, kruopščiai neišvalius ir negruntavus paviršių, neatlikus hidroizoliacinių darbų – tiesiog nebus galimybės tinkamai suklijuoti plytelių. Tas pat ir dėl parketlenčių klojimo – kad ir koks atrodytų paprastas etapas, prieš jį pradedant paviršių reikia taip pat kruopščiai nuvalyti, jei reikia – išlyginti savaime išsilyginamuoju mišiniu, išsiurbti, nugruntuoti ir tik tada pradėti montavimą (patartina +18–22 °C temperatūroje ir esant ne didesnei nei 60 % santykinei drėgmei). Žodžiu, reikia atlikti daugybę kitų parengiamųjų darbų etapų“, – aiškina M. Sinkevič.

Rengiantis ilgalaikiams darbams, pravartu grindis užtiesti raukšlėtuoju kartonu arba medienos plaušų plokštėmis, naudoti langų apsauginę dažymo juostą, sudarytą iš UV spinduliams atsparios lipniosios juostos ir statinės plėvelės, apsaugančios, kad dažai nevarvėtų ir neprasiskverbtų iki saugomo paviršiaus.

Dalykai, kurių praleisti neverta

Pradedant apdailos darbus svarbu pirmiausia sužiūrėti, kad patalpų drėgmė būtų ne didesnė nei 60 %, o temperatūra − ne žemesnė nei 5 laipsniai šilumos. Tinkuojant ar glaistant sienas rekomenduojama užtikrinti natūralią ventiliaciją − tuomet sienos džiūva geriausiai. Jeigu tinkuojant sienas patalpoje yra aukštas drėgmės lygis, proceso metu ją reikia vėdinti, o baigus darbą – uždaryti langus. Aprašomame daugiabučių namų kvartalo „Naujoji Rivjera“ bute apdailos meistrai iš pradžių susikoncentravo į bute išvedžiotą ventiliacijos vamzdyno sistemą. „Siekdami išvengti kondensato susidarymo ant ortakių ar jų viduje mes naudojome tinkamus ortakių šilumos izoliacinius sprendimus, parinkdami ventiliacinį šiltinimo kevalą su aliuminio folija“, – pasakoja M. Sinkevič.

Siekiant dailiai užmaskuoti inžinerinę įrangą buvo naudojamos „Gkp“ konstrukcijos. Jomis apsiūta bute esanti perimetrinė ventiliacijos sistema (tai padėjo kuo mažiau prarasti turimo aukščio ir suteikti estetinį vaizdą). Taip pat apsiūtas / suformuotas potinkinis WC rėmas, o potinkinio dušo sistema apsiūta suformuojant dušo erdvėje nišas.

Atlikti sienų ir angokraščių lyginimo darbai: suformuoti kampai, kurių šiame objekte dėl perimetrinės ventiliacijos ir „Gkp“ lubų konstrukcijos atsirado tikrai nemažai. Taip pat buvo armuotos siūlės ir štrabų vietos. Prieš dažymą buvo sumontuotos elektros instaliacijos montažinės dalys. Ypač didelio kruopštumo ir atsakingumo prireikė lyginant ir glaistant sienas, tai turi būti atlikta maksimaliai gerai – tokį darbą kokybiškai atlikti gali tik įgudęs specialistas, puikiai išmanantis technologinius procesus.

Atlikti parketlenčių klijavimo darbai, sumontuotos grindjuostės.

Vonios erdvei – ypatingas dėmesys

Įrengiant santechninius mazgus buvo sumontuota WC potinkinio rėmo sistema, dėl ateityje galimo nemalonaus kvapo iš dušo latako sistemos papildomai WC srityje sumontuotas alsuoklis, įmontuota potinkinė dušo sistema su lubine dušo galva.

„Atliekant dušo latako pado su nuolydžiu formavimo darbus, klijuojant mozaikos plyteles WC ir vonios zonose reikėjo itin laikytis technologinės sekos, nes menkiausias nuokrypis vėliau nemaloniai pasijustų buto šeimininkams, – sako specialistas, neslepiantis, kad daugiausia jėgų ir išmoningumo prireikė būtent WC ir vonios zonose. – Dėl mums netinkamų faktinių dušo vamzdyno lygių susidūrėme su dušo latako montavimo problema: kad nenukentėtų architektės-dizainerėssumanymai ir tinkamai veiktų latako sistema, gerokai pasukome galvas ieškodami geriausio architektūrinio sprendimo. Pagaliau nusprendėme lieti paties mažiausio galimo aukščio padą virš esamo faktinio lygio, formuodami nuolydį į mūsų naudojamą dušo lataką „Tece“ – suformavome tokią vandens nubėgimo sistemą, kuri ateityje nekels vartotojams problemų dėl nutekėjimo ar dėl gana dažnos problemos –
nemalonaus kvapo iš latako.“

WC ir vonios zonose klijuojant mozaikos tipo smulkias plyteles reikėjo idealiai paruošti paviršių. Kadangi tokioms klijuoti naudojamas minimalus kiekis klijų, pagrindas turi būti idealiai glotnus ir lygus. O norint tinkamai ir be nuostolių supjauti smulkias mozaikines plyteles padės tik meistro kantrybė, tinkamai parinkti įrankiai ir begalinis kruopštumas.

Iššūkiai skatina išradingumą ir tikrina nagingumą

Gero ir supratingo rangovo nagingi meistrai yra architekto džiaugsmas. Jie būdami savo srities specialistai įgyvendina architekto vizijas, pateisina užsakovo lūkesčius, tad galutinis rezultatas džiugina visus. Tai ir yra sėkmės formulė – komandinis darbas.

Darbų vadovas patenkintas, kad visi bute atsiradę iššūkiai, susiję su apdailos darbais, jau sėkmingai įveikti – tą pasiekti gali tik tinkamai suburta profesionalų komanda. „Be to, mūsų darbo specifika ta, kad dominuoja žmogiškieji ištekliai, t. y. rankų darbas. Sklandžią darbų eigą lemia ir tinkamai parinktos darbo priemonės: lazeriai, glaistyklės, pjaustyklės, šlifuokliai, pastoliai, kopėčios, gulsčiukai, maišytuvai ir dar daugybė kitų įrankių, be kurių apdailos specialistai bejėgiai.

Kiekvienas tinkamas pasirengimas darbui trumpina darbo laiką, lengvina darbus ir gerina jų kokybę – šie kriterijai ir lemia, kokius įrankius pasirenka specialistas“, – įsitikinęs M. Sinkevič. Jo patirtis rodo, kad trijų kambarių buto įrengimo darbai „nuo – iki“, turint visas sukomplektuotas medžiagas, trunka 2 mėnesius. Šiame „Naujosios Rivjeros“ butui buvo naudojamos „Knauf“ gamintojų medžiagos ir kiti aukštos kokybės standartus atitinkantys gaminiai, tokie kaip: gruntai „Stuc-Primer“, „Tiefengrund“ ir „Betokontakt“; tinkai „Rotband“; sienoms dažyti naudoti gruntai ir dažai „Topcolor“; grindų mišiniai „Allround“; hidroizoliacija „Flächendicht“, hidroizoliacinė juosta „Flächendichtband“; plytelių klijai K5; sienų glaistas „Fill & Finish“ ir „Uniflott“; siūlių juosta ir glaistymo profiliai „Knauf“; „Gkp“ konstrukcijoms įrengti naudotos medžiagos „GKP White“, „GKP Green“; profiliai ir tvirtinimo elementai cd-ud-cd09-cd12-cd14; ventiliacinei sistemai izoliuoti naudotos izoliacinės medžiagos „Paroc“; elektros instaliacijos montažinė dalis – „Jung“.



Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų