Buvęs „Ferrari“ inžinierius keičia automobilių istoriją: vienu bako užpylimu – 7000 kilometrų

2021 m. rugsėjo 16 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Anglijoje įkurta automobilių gamykla „Fering“ netrukus planuoja pristatyti automobilį, kuris gali nuvažiuoti įspūdingą kilometrų kiekį.

Buvęs „Ferrari“ ir „McLaren“ inžinierius Benas Scottas Geddesas sukūrė bekelės automobilio „Pioneer“ konceptą. Pagal jį, vienu bako užpylimu šis automobilis galės nuvažiuoti įspūdingą atstumą – net 7000 kilometrų.

Skelbiama, kad pagrindinis tokio koncepto dėmesys bus sutelktas į paieškų ir skubiosios medicinos pagalbos paslaugas.

„Pioneer“ yra hibridinis automobilio modelis. Jis turės du elektrinius variklius kiekvienai ašiai. Šiuos du variklius papildys 0,8 litro turio, trijų cilindrų biodyzelinis variklis, kuris ir padės išplėsti nuvažiuojamą atstumą.

„Fering“ gamykla priduria, kad klientams siūlys ir papildomus generatorius, kurie galės būti varomi kitomis kuro medžiagomis, pavyzdžiui alkoholiu.

Jeigu automobilis būtų varomas vien tik elektrinėmis baterijomis, jis galėtų nuvažiuoti vos 80 kilometrų.

Visgi „Pioneer“ automobilis, planuojama, bus daugiausia naudojamas ekstremaliomis sąlygomis, todėl negalės būti varomas įprastomis elektrinėmis baterijomis, kurios tarnauja kur kas trumpiau nei galėtų esant atšiaurioms sąlygoms arba aukštoje temperatūroje.

Vietoje įprastų, bus naudojami ličio titanato oksido elementai, kurie efektyviau panaudojami ekstremaliomis sąlygomis.

Nors automobilis atrodo masyvus, jis yra pakankamai lengvas – sveria vos pusantros tonos. Taip yra todėl, kad automobilio konstrukcijai naudojamas ne plienas, o aliuminis, kuris yra kur kas lengvesnis, bet kartu ir patvarus.

Be to, aliuminio konstrukcija užtikrina geresnę izoliaciją, o esant pažeidimams, tokią konstrukciją lengviau ir pigiau remontuoti ar pakeisti.

Skelbiama, kad „Pioneer“ automobilių gamyba prasidės pirmoje 2022-ųjų pusėje. Planuojama, kad vienas toks automobilis gali kainuoti iki 150 tūkst. eurų. Tačiau pasiūla nebus didelė – tokių automobilių kol kas ketinama pagaminti vos porą šimtų.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/12/soninis12.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!