Buvęs Šanchajaus oro uostas pertvarkytas į parką

2021 m. sausio 11 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Architektūros studija „Sasaki“ Šanchajuje netoli upės vietoje buvusio Longhua oro uosto kilimo ir tūpimo tako įkūrė didžiulį parką.

Longhua oro uostas iki 1949 metų buvo vienintelis oro uostas Šanchajuje. Jis buvo uždarytas 2011 metais, o vietoje jo įkurtas 1830 metrų ilgio parkas.

Xuhui parkas yra novatoriškas miesto atgaivinimo projektas, įkvepiantis gyvybės unikaliai Šanchajaus istorijai.


Oro uosto kilimo ir tūpimo takas buvo paverstas linijiniu parku, kuriame yra pėsčiųjų ir dviračių takai. Lapuočiai čia susodinti šešiomis eilėmis. Parkas buvo padalintas į mažesnius plotus, kuriuos jungia betoniniai takai.

Uždarius oro uostą betoninis kilimo ir tūpimo takas buvo padengtas laikina danga, tačiau architektai jį atidengė ir pavertė parko dalimi. Pagrindinis pėsčiųjų takas parke yra suformuotas iš 3,6 metrų pločio tūpimo ir kilimo oro uosto tako.

Šiaurinėje parko dalyje iš aplinkinių teritorijų yra surenkamas lietaus vanduo, kuris yra išvalomas ir naudojamas parke esančiuose vandens telkiniuose arba laistymui.

Paviršinio vandens kokybė kelia didelį susirūpinimą Šanchajuje. Šis projektas suteikė precedento neturinčią galimybę panaudoti pažangiausias technologijas, kad būtų kompensuotas neigiamas nuotėkų poveikis.

Insaw Photography nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/05/geberit_pbc_340x430_structum_lt.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!