Charizmatiškosios tapetų kūrėjos

2018 m. gruodžio 5 d.

Admin.

Užtenka pažvelgti į keleto charizmatiškųjų autorių darbus, kad įsitikintumėte, jog tapetų raštai, atsidūrę ant sienų, svarba nenusileidžia kitoms interjero detalėms ir užima svarbią komponavimo vietą. Gabių dizainerių idėjos atsiskleidžia žinomų tapetų gamintojų kolekcijose ir, kuriamos profesionalų, formuoja tendencijas.

Stebuklas kiekviename

Būsto apdailos tendencijas kuria žinomų pasaulio aukštosios mados vardų kolekcijos, senieji paveikslai, puošnūs suknelių ornamentai, gamtos detalės, etniniai motyvai ir dar daugybė kitų kūrėjus įkvepiančių dalykų. Augalų ornamentiką ir atogrąžų raštus šiemet drąsiai naudoja įvairiausių tapetų kolekcijų kūrėjai – su augalų raštais į interjerą įsiveržia sodri žalia, medžių, šakelių, džiunglių lapų motyvai.

Tapetų kolekcijos „Dark Floral“, „A Golden Age Chestnut Brown“, „Still Life with Shadows Blue“ – tarsi stebuklingas JAV gimusios olandų dizainerės Ellie Cashman pasaulis, kupinas augalų raštų. Dauguma jų – tarsi meno kūriniai, primenantys pieštus istorinius piešinius, perkelia į neįtikėtiną fantazijų šalį ir nenustoja stebinti. Autorei būdingi olandų tapybos aukso amžiaus (metas, kai suklestėjo tapybos menas, kūrė geriausi Europos dailės meistrai) elementai. „Manieji projektai skirti tarnauti optimizmui, puoselėti grožį. Noriu, kad visa tai pasiektų klientų erdvę, paliestų jų kasdienybę. Pasirinkimo tema – „gėlės“, ne tik dėl to, kad gražu, bet ir dėl to, kad jos lyg simboliai atspindi visą žmogaus patirties diapazoną. Tai ir pažeidžiamumas, ir begalinė drąsa, ir viltis, ir širdgėla. Gėlės stiebiasi iš tamsos į šviesą, siekia saulės, kovoja su šešėliu, be to, jos puikus nesibaigiančio gimimo ir mirties ciklo atspindys, kuriuo sukasi visas pasaulis. Stebuklas gyvena kiekviename žiede ir kiekviename mūsų“, – sako E. Cashman. Anot dizainerės, patalpos siena, išklijuota ryškiais išskirtiniais tapetais, taps pagrindiniu jos estetikos akcentu, savotišku paveikslu. Pasirinkus šias kolekcijas, galima sukurti norimą interjero stilių, koloritą. E. Cashman įsitikinusi, kad ekologiškų sprendimų tendencija vis ryškesnė, klientai renkasi aplinkai palankiu būdu pagamintus tapetus, tad gamintojai stengiasi, kad jų kartu su autore sukurtas produktas būtų bekvapis, lengvai perdirbamas, prižiūrimas. Autorės tapetų raštai sparčiai išpopuliarėjo 2013 m., kai kolekcijos „Dark Floral“ nuotraukos pateko ir pasklido po socialinį tinklą „Pinterest“.

Unikalaus braižo savininkė – mėgstamiausia Holivude

Dizaino pasaulyje amerikietė Kelly Wearstler prilygsta roko žvaigždei. Dauguma unikalaus braižo savininkės klientų – Holivudo aktoriai, žinomi politikai ar tiesiog pasiturintys žmonės. Interjero dizainerė – legenda, laikoma viena iš art deco stiliaus pionierių. Ji – pagrindinė iš tų žvaigždžių, kurias seka šios srities profesionalai. Dizainerė kuria apdailą viešbučiams, biurams, restoranams, parduotuvėms, privatiems apartamentams bei rezidencijoms, vadovauja įmonei, veda televizijos šou, rašo knygas ir į įvairius mados leidinius, kuria ekskliuzyvines interjero detalių kolekcijas, taip pat ir tapetų. „Instagram“ paskyroje dizainerė visiems suteikia galimybę pažvelgti į įgyvendintus projektus, praskleistus darbų užkulisius.

Jos stilius – klasikinis modernas, toks, kuriame esama netikėtų derinių, originalaus medžiagiškumo. Braižas – tikslios geometrinės formos, faktūrų gausa, drąsios spalvos, kaip kad kolekcijose „Channels“, „Crescent“, „Verge“ ir kt. „Tapetai gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų: šilko, viskozės, lino, vilnos audinių, ryžių popieriaus ir kt. Apdirbtos inovatyviomis technologijomis iki tinkamo sienoms audinio kiekviena jų įgaus unikalumo, kurio reikia specifiniam estetiniam erdvės efektui sukurti, – aiškina dizainerė. – Kai tapetus rekomenduoju, renku, kuriu klientui, jie privalo turėti neįtikėtiną popieriaus struktūrą ar įdomią spalvą, būti rafinuotų, elegantiškų geometrinių raštų. Mano pasirinkimas priklauso nuo to, ar tapetai bus erdvės „žvaigždė“, ar atliks fono vaidmenį.“ Pati dizainerė savo tapetus apibūdina taip: „Žiupsnis emocijų, potyrių ir spalvų, kurios mane supa, atskleidžia mano gyvenimo būdą, šiek tiek… humoro jausmo, kelionių patirčių, didelis dėmesys ne tik dizaino idėjai, išraiškai, bet ir išskirtinei medžiagų bei technologijų kokybei, kuria patikiu rūpintis aukščiausios klasės gamintojams. Pasitelkę naujausias technologijas, jie mano tapetų kolekcijas paverčia atspariomis saulės šviesai ir trinčiai. Jie neleis plisti ugniai, jie praleis drėgmę ir orą, suteiks galimybę sienai kvėpuoti.“

Primenantys akvarele pieštus paveikslus

Drąsūs, atviri, optimistiški, nuolat ieškantys naujų sprendimų – tai suomių kompanija „Feathr“. Įmonė stebina modernia tapetų ir tekstilės produkcija, kuriai dizainą kuria įvairūs menininkai. Aistrą menui, estetiškumui – visa tai puikiai atspinti šios įmonės siūlomi gaminiai. Daug dėmesio skiriama autentiškam ir rankų darbui, todėl visada juntamas tarsi švelnus brūkštelėjimas akvarele, rašto išskirtinumas. Tapetų kolekcija „Oh La La“, sukurta JAV menininkės Kiki Slaughter iš Virdžinijos valstijos, laimėjo nominaciją „Metų paviršius 2017“ Pasaulio interjero naujienų apdovanojimuose. Kolekcijoje atsiskleidžia eksperimentinė organinė abstraktųjį meną puoselėjančios kūrėjos prigimtis. Ją kuriant iš pradžių pasitelktas drobių triptikas: jis buvo gramdytas, valytas ir dažytas tam, kad gimtų spalvų, tekstūros kupini ir originalūs tapetai. Daug kam itin priimtinas faktas, kad dizainerės sukurtos sienų dangos interjere atrodo tarsi meno kūrinys. Pasak K. Slaughter, abstrakčiojo meno dizaino tapetų kolekciją įkvėpė popieriaus, uolos, medienos ir kitų struktūrų paviršiai. Jos tapetai visada užburia ramybe, bet spinduliuoja sudėtingesnę reljefinių elementų gausą, rafinuotus potėpius. Autorės darbai suteikia aukštos klasės subtilumo, šiuolaikiškumo, o kartu organiškai prisiliečia prie tradicinio interjero, sustiprina harmonijos ir natūralumo pojūtį modernume.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!