„Civinity“: kaltinimai D. Jackai grupės bendrovių nepaveiks

2022 m. birželio 14 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Pastatų priežiūros ir inžinerinių sprendimų grupė „Civinity“ teigia, kad pranešimai apie akcininkui ir vadovui Deividui Jackai Latvijoje pareikštus kaltinimus dėl galimo pinigų plovimo Rygoje grupės įmonių veiklai įtakos neturės.

 

„Kadangi nei viena „Civinity“ grupės bendrovė nėra šio teisminio proceso dalyviu, „Civinity“ vertinimu, ši byla neturės įtakos grupės bendrovių veiklos tęstinumui bei kasdieniam darbui“, – antradienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė grupė.

Kad D. Jackai Latvijoje pareikšti kaltinimai dėl galimo pinigų plovimo, portalui vz.lt patvirtino pats Deividas Jacka. Jis portalui sakė, jog ilgą laiką šioje byloje turėjo liudininko statusą, nes pati „Civinity“ grupė kreipėsi į teisėsaugą dėl tyrimo inicijavimo.

Rygos apygardos prokuratūra yra informavusi BNS, jog Ekonominiam teismui gegužę yra perdavusi bylą, kurioje įtarimai pareikšti septyniems fiziniams asmenims ir dviem Latvijos įmonėms.

Prokuratūros teigimu, kaltinimai yra susiję su Latvijos sostinės savivaldybei priklausančios kompanijos „Rigas namu parvaldnieks“ 2013-2018 metų laikotarpiu skelbtais liftų priežiūros konkursais. Vienas iš kaltinamųjų juose teikė pasiūlymus, žinodamas, kad jo atstovaujamoje įmonėje nepakanka darbuotojų užtikrinti sutarties vykdymui.

Anot Rygos prokuratūros, už darbus buvo sumokėta per 2 mln. eurų, iš jų daugiau nei 1,9 mln. eurų buvo išplauti, pervedant lėšas į kitų susijusių įmonių sąskaitas.

„Civinity“ pernai uždirbo 2,6 proc. didesnį konsoliduotą pelną prieš apmokestinimą – 1,73 mln. eurų. Grupės pajamos pernai siekė 48,6 mln. eurų ir buvo 3,2 mln. eurų mažesnės nei 2020 metais.

„Civinity“ grupė vienija per 30 įmonių, kurios prižiūri 10 mln. kv. metrų gyvenamųjų namų ir komercinių pastatų. „Civinity“ dirba 1,5 tūkst. darbuotojų Lietuvoje, Latvijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Šaltinis: BNS

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/05/Soninis-05-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!