Covid-19 įsisuko ir į „Expo 2020“ – statybvietėje Dubajuje miršta darbininkai

2021 m. spalio 4 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Per „Expo 2020“ pasaulinės parodos miestelio Dubajuje statybas trys darbininkai mirė nuo COVID-19, pranešė pareigūnai sekmadienį, kitą dieną po to, kai apie jas buvo sužinota.

Daugiau kaip 200 tūkst. darbininkų padėjo statyti milžinišką parodų aikštelę Dubajaus pakraštyje. Ji užima dvigubai didesnį plotą nei Monakas ir buvo praminta „naujuoju miestu“.

„Mes niekada nebuvome apleidę darbuotojų gerovės, šį klausimą vertiname itin rimtai“, – sakė atstovė žiniasklaidai Sconaid McGeachin, kuri atsisakė atskleisti bendrą „Expo“ statytojų užsikrėtimo atvejų skaičių.

Šeštadienį pareigūnai teisinosi dėl darbuotojų mirčių sakydami, kad mirčių skaičius mažesnis nei Didžiosios Britanijos statybvietėse.

Jungtiniai Arabų Emyratai dažnai kritikuojami dėl savo elgesio darbuotojų migrantų atžvilgiu. Europos Parlamentas praėjusį mėnesį priėmė rezoliuciją, kurioje šis elgesys pavadintas „nežmonišku“, ir raginama boikotuoti parodą.

„Expo“ paroda, kuriai pastatyta šimtai pastatų, įskaitant keletą išradingos architektūros paviljonų, kainavo 7 mlrd. JAV dolerių ir yra sumanyta kaip visiškai naujas miestas, kuriame įsikurs žaliųjų technologijų pramonė, AFP sakė parodos generalinė direktorė Reem Al Hashimi.

„Tai nebuvo investicija tik į „Expo“ parodos organizavimą, tai buvo investicija į naujo miesto kūrimą, kad šis miestas būtų vienodai nutolęs nuo Dubajaus ir Abu Dabio ir iš tikrųjų būtų ateities miestas“, – sakė ji viename interviu ir pažadėjo, kad po šešis mėnesius truksiančio renginio išliks „daugiau kaip 90 proc.“ pastatų.

„Expo“ yra vienas iš daugelio ambicingų Dubajaus projektų, kuriuos paprastai stato darbininkai imigrantai, daugiausia iš Pietų Azijos.

Sausio mėnesį organizacija „Human Rights Watch“ teigė, kad „menkai apmokami darbuotojai migrantai (Emyratuose) susiduria su rimtais jų teisių pažeidimais, dažniausiai – su neišmokamu ar vėluojančiu darbo užmokesčiu“.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/11/340x430_1@2x-1.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!