Danijoje kuriami daugiafunkciniai paplūdimiai

2018 m. rugpjūčio 16 d.

Admin.

Antrojo pagal dydį Danijos miesto Arhuso krantinės plėtros plane numatytas daugiafunkcis paplūdimysTurint omenyje, kad Danijoje lietus pliaupia beveik ištisus metus, tikslas mieste įrengti paplūdimį, kurio laisvalaikio zonomis miestiečiai naudotųsi ištisus metus, yra labai ambicingas.  

Urbanistinio gyvenimo ekspertas Janas Gehlis siekia visuomenei sukurti šimtu procentų komforto, minimaliai koreguojant natūralų miesto kraštovaizdį. Paplūdimys bus supiltas ir suformuotas į nedidelę salą, kurios viduryje yra net keturi skirtingų dydžių ir paskirčių baseinai.  

Plaukikai galės mėgautis žiediniu nardymo baseinu ir 50 – ies metrų ilgio juostiniu baseinu. Taip pat saloje bus įrengtas vaikų baseinas, po apžvalgos aikštele įrengtos dvi saunos.  

Salos lankytojai galės eiti net kelis kilometrus pakrante, iki pat apžvalgos aikštelių.  

Priešais baseinus numatyta įrengti privačių pastatų blokus: čia atsiras teatras vaikams, paplūdimio nameliai, aktyviam laisvalaikiui skirtos viešosios erdvės ir reikiamas inventorius. 

2600 kvadratinių metrų kompleksas iškils praktiškai ant jūros vandens. Tikimasi, kad jis atgaivins istoriškai saugomą teritoriją ir įkvėps gyventojus, naudotis viešosiomis erdvėmis, net ir vėjuotos žiemos vakarais. 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!