Dar projektuojamam, mediniam 50 metrų pastatui Roterdame – apdovanojimas

2021 m. balandžio 27 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Novatoriškas Roterdamo gyvenamasis pastatas SAWA pelnė 2021 metų „Green GOOD DESIGN ™“ apdovanojimą. Architektų studijos „Mei“ suprojektuotas pastatas jau seniai yra dėmesio centre, nepaisant to, kad jis vis dar yra projektavimo stadijoje. Praėjusių metų lapkritį SAWA laimėjo pirmąjį ARC20 inovacijų apdovanojimą.

Sveikiausias pastatas Nyderlanduose

SAWA bus pirmasis 50 metrų aukščio medinis gyvenamasis pastatas Roterdame. Jo išskirtinis bruožas yra tai, kad pastatas bus pastatytas naudojant kryžmai sluoksniuotą medieną, įskaitant pagrindinę atraminę konstrukciją.

Pastatas išsiskiria savo išvaizda dėl vešlių žalių terasų ir bus pritaikytas augalų ir gyvūnų gyvenimui, todėl jo dėka mieste turėtų padaugėti biologinės įvairovės. Būsimi gyventojai aktyviai dalyvauja kuriant SAWA. Išparduoti visus butus planuojama šių metų vasarą, o pradėti statybas – iki 2021 metų pabaigos.

Medinės architektūros naujovės

Kryžmai sluoksniuota mediena, kuri gaminama iš techniškai džiovintos medienos, buvo pasirinkta dėl daugybės privalumų: statybos laikas bus trumpesnis nei naudojant betonines konstrukcijas ir gyvenimo komfortas bus kur kas didesnis.

Visi sprendimai derinami su ekspertų komanda, o inovacijos kuriamos siekiant optimizuoti medienos panaudojimą, sumažinti betono ir plieno panaudojimą, išspręsti galimas gaisro, triukšmo ir vibracijos problemas.

Siekiama, kad projekte medienos panaudojimas būtų kuo labiau matomas. Tik tose vietose, kur medienos bus naudojamas minimaliai (pavyzdžiui, tualeto ar vonios kambaryje), sienos bus padengtos tinku.

Dauguma dizaino ir techninių sprendimų projekte nebus naujienas. SAWA naujovė yra ta, kad 50 metrų aukščio pastato atraminė konstrukcijoje 90 proc. bus naudojama mediena. Taigi SAWA bus pavyzdinis projektas būsimoms kartoms, svarbus žingsnis siekiant tvarumo ir akivaizdus įrodymas, kad viską galima padaryti kitaip.


Biologinė įvairovė

Olandijos miestai vis labiau auga ir urbanizacijos padariniai ekosistemai tampa vis pastebimesni, pvz., kylantis vandens lygis, didėjantis CO2 išmetimas ir t.t. Paukščių, bičių ir drugelių buveinės taip pat labai ribojamos dėl didėjančios urbanizacijos. Architektų studija „Mei“ suprojektavę SAWA įsipareigojo prisidėti prie sveikos gyvenimo aplinkos kūrimo.

Bendradarbiaujant su miesto ekologais ir biologais, SAWA pastatas projektuotas atsigręžiant į gamtą. Pavyzdžiui, integruojant želdinius į balkonus, terasas, o į architektūrą (kur tik įmanoma) – inkilus. Tikėtina, kad SAWA padidins rajono biologinę įvairovę ir padės geriau išnaudoti esamas miesto ekologines struktūras.

Apie „Green GOOD DESIGN“ apdovanojimą

„Green GOOD DESIGN“ apdovanojimų tikslas yra suteikti tarptautinį pripažinimą asmenims, įmonėms, organizacijoms, vyriausybėms ir institucijoms, taip pat jų produktams, paslaugoms, programoms, idėjoms ir koncepcijoms, kurie skatina išskirtinį mąstymą ir įkvepia didesnei pažangai sveikesnės ir tvaresnės visatos link.

„Green Good Design“ konkursas buvo pradėtas organizuoti siekiant atskleisti, kaip visuomenė vertina revoliucinio dizaino projektus, pagrįstus energijos taupymu, pavojingų atliekų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimu, mažėjančia priklausomybe nuo iškastinio kuro ir t.t. Šiuo nauju dizaino metodu siekiama pagerinti aplinkos tvarumą ir atkurti ekologiją.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/04/Rehau_340x430px.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!