Daugiau nei trečdalis JAV tiltų yra prastos būklės

2020 m. spalio 8 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Beveik 231 tūkst. JAV tiltų yra prastos būklės: juos reikia remontuoti arba visiškai pakeisti. Skaičiuojama, kad visų tiltų remontas turėtų kainuoti beveik 164 mlrd. dolerių, o taisymas užtruktų daugiau nei pusę amžiaus.

„Tiltų tinklas yra nepakankamai finansuojamas ir turėtų būti modernizuotas. Valstybei ir vietos valdžiai nėra suteikiami finansiniai ištekliai, kad būtų galima išspręsti problemą “, – sakė Amerikos kelių ir transporto asociacijos vyriausiasis ekonomistas Alisonas Premo Blackas, vadovavęs analizę atlikusiai komandai.

Asociacijos prezidentas Dave’as Baueris tvirtina, kad dėmesys infrastruktūrai galėtų padėti šaliai išsivaduoti iš koronaviruso sukeltos ekonominės krizės.

„Ekonominis atsigavimas nuo koronaviruso galėtų prasidėti nuo strateginių kelių ir tiltų tobulinimų“, – kalbėjo D. Baueris.

Daugiau nei 69 500 tiltų nefunkcionuoja visu pajėgumu. O tai reiškia, kad jiems taikomi svorio apribojimai, kad nebūtų apkrautos jų konstrukcijos.

Žymiausi tiltai, kurie turėtų būti remontuojami, yra Bruklino tiltas Niujorke, Teodoro Ruzvelto tiltas Vašingtone ir San Mateo Hayward tiltas, kertantis San Francisko įlanką.

Manoma, kad pasaulyje 22 procentai tiltų yra netinkami naudojimui. Daugiausia jų – Rodo saloje. 2018–2019 m. trūkumų turinčių tiltų skaičius sumažėjo 900.

Asociatyvi Pexels nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!