Deimantų tobulumas anglies atspalvių interjere

2020 m. birželio 30 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Prieš keletą mėnesių architektūros studija „Baranowitz + Kronenberg“ Niujorke, Soho rajone, pristatė naują juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Âme“ interjerą, išsiskiriantį medžio anglies spalvos plieninėmis sienomis.

Viename judriausių Manhatano rajonų įsikūrusi parduotuvė užima tris aukštus: cokoliniame aukšte įrengtos administracijos patalpos bei sandėlis, o pirmame ir antrame eksponuojami juvelyrikos dirbiniai.

Prekių ženklas „Âme“ garsėja tuo, kad visus papuošalus gamina ne iš tradicinių deimantų, o iš laboratorijoje pagamintų.

Būtent tai, kad naudojami brangakmeniai gaunami sintetiniu būdu, nulėmė ir visos parduotuvės interjero koncepciją: naudojami anglies atspalviai – tai aiškus simbolis į natūraliai išgaunamus deimantus (deimanto cheminė sudėtis – kristalinė anglies modifikacija).

Izraelio dizaineriai kūrė prabangos ir estetiškumo pojūtį, interjere beveik nenaudodami natūralių medžiagų. Pasak jų, šioje parduotuvėje susijungia praeitis, dabartis ir ateitis, todėl medžiagos pasirinktos atsižvelgiant į pramoninę praeitį ir šiuolaikišką išvaizdą.

Parduotuvės sienos yra pagamintos iš nerūdijančiojo plieno plokščių. Šios rūšies plienas naudojamas ir vitrinoms, kuriose eksponuojami papuošalai. Norint išgauti švelnų ir tamsų plieno blizgesį, plokštės buvo apdorotos specialiu skysčiu, o vėliau nulakuotos.

Pagrindinis parduotuvės akcentas – vitrinos. Visi papuošalai turi savo individualią kapsulę arba yra įmontuoti į modernius stiklinius laikrodžius. Jie eksponuojami ant baltų stalviršių, kurių pagrindai pagaminti iš sidabro. Įdomu tai, kad kiekvienas pagrindas yra skirtingo stiliaus: vieni itin didelių matmenų, kiti – ploni ir elegantiški.

Dalis šių laikrodžių, kurių viduje gerai matomi sintetiniai deimantai, patalpinti skaidraus stiklo induose ir išdėstyti ant vertikalių lazdelių nuo grindų iki lubų. Indai taip pat remiasi į stalus.

Vienintelis spalvų kontrastas parduotuvėje yra sėdimoji erdvė – čia pastatyta smėlio spalvos sofa bei kėdė.

Kuriant interjerą pasitelktos ne tik vizualinės priemonės, bet specialiai šiai parduotuvei sukurtas kvapas. Jį pagal užsakymą pagamino žinoma britų kvepalų kūrėja Azzi Glasser. Pasak jos, kvapas skirtas jausminiams potyriams sustiprinti: naudojamos žemiškos, dūminės natos.

Aura Jankūnaitė

Nuotr. Amit Geron

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!