„Delfi“ sporto centras – tokio Vilniuje dar nebuvo


Užsakovas: UAB „Vandens parkas“

Statybas vykdė: UAB „Axis Power“ ir UAB „Realco“

Centrą projektavo: UAB „Tiksli forma“

 

Vilniuje tarp prekybos ir pramogų centro „Ozas“ bei vandens parko „Vichy“ esantis „Delfi“ sporto centras – moderniausias daugiafunkcis sporto kompleksas Lietuvoje ir visame regione, kur po vienu stogu telpa keturių sporto šakų profesionalams ir mėgėjams skirtos žaidimo aikštelės bei treniruočių erdvės. Statinys pelnė „Metų sporto infrastruktūros“ apdovanojimą.

Kompleksas yra pirmasis tokio pobūdžio objektas per visus Lietuvos nepriklausomybės metus. Jis projektuotas ir pritaikytas ne tik treniruotėms, bet ir sporto renginiams. 4 500 m2 plotą užimančiame komplekse: aštuonios aukščiausius reikalavimus ir tarptautinius standartus atitinkančios badmintono, keturios modernios paplūdimio tinklinio aikštelės, dvi teniso aikštelės.

Paplūdimio tinklinio aikštelėse paklota šildomoji smėlio danga. Šis kvarcinis smėlis yra išplautas, pašalintos priemaišos, tokios kaip molis, organinės medžiagos, durpės, todėl jo spalva yra balta. Smėlyje yra daugiau kaip 95 % silicio oksido. Iš viso „Delfi“ sporto centro aikštelių dangoms buvo panaudota 731,1 tonos smėlio. Ateityje papildyti jo nereikės.

Dalis „Delfi“ arenos konstrukcijų buvo statomos naudojant tradicinius mūro gaminius – silikatines plytas. „Siliblokas“ prekių grupės produktus tiekė UAB „Simpras“ – įmonė, išskirtinai atstovaujanti lietuviškoms prekėms bei rinkai tiekianti mūsų šalyje pagamintus silikatinius, keraminius ir akytojo betono mūro gaminius. UAB „Simpras“ atstovų teigimu, tradicinių silikatinių plytų mūras yra ne tik tvirta, ilgalaikė, bet ir ekologiška statybinė medžiaga.

Renkantis sporto centro įrangą ir visas komplektuojamąsias dalis, ypatingas dėmesys skirtas kokybei. Taip pat pasirinkti itin geros kokybės produktai, tokie kaip šaldymo įranga, sanitariniai prietaisai, vandens maišytuvai ir ortakiai bei oro tiekimo ir išleidimo įtaisai. Kadangi sporto centre žaidžiamas badmintonas, siekiant išvengti galimų oro srovių, buvo įrengti specialūs mažo greičio oro išleidikliai. Svarbi pastato dalis – vamzdynai. Pasirenkant jų tipus ir gamintojus buvo skirtas didelis dėmesys kokybinėms ir eksploatacinėms savybėms įvertinti.

Visos naujojo „Delfi“ sporto centro inžinerinės sistemos valdomos automatizuotai. Taigi sporto centro personalas gali lengvai reguliuoti patalpų mikroklimatą, prireikus keisti jo automatines nuostatas ir operatyviai gauti informaciją apie sistemos sutrikimus. Centrui parinkta tokia procesų valdymo sistema, kuri užtikrina profesionalų, patikimą, saugų ir patogų patalpų vėdinimo, šildymo, anglies dvideginio kontrolės ir klimato valdymą. Ji išskirtinė tuo, kad į ją integruotas ir apšvietimo valdymas, programiškai sujungtas su salių rezervavimo sistema. Pagal tai, kada atitinkamoje sporto centro salėje rezervuojamas laikas, apšvietimas įjungiamas automatiškai. Be to, yra galimybė reguliuoti apšviestumo lygį konkrečiai salei.

„Delfi“ sporto centras sulaukė ir tarptautinių organizacijų dėmesio – jame lankėsi „Badminton Europe“ atstovai. Jie vertino, ar Vilniuje duris atvėręs daugiafunkcis sporto centras gali tapti visos Europos badmintonininkus 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms rengsiančia baze.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų