DELTA – viliojantis modernumas alkstančioje Vilniaus biurų rinkoje

2017 m. gruodžio 22 d.

Inga Labutytė.

Biurų miestelį „Technopolis Ozas“ 2013-aisiais įkūrusi Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto bendrovė „Technopolis Plc“ atvėrė prabangaus verslo centro DELTA duris.

Užsakovas: Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto bendrovė „Technopolis Plc“

Generalinis rangovas: UAB „Mitnija“

Architektas: projektavo Tumas Mazūras

 

„Technopolio“ vadovės Lietuvoje Linos Paukštės teigimu, jau esami ALFA, BETA ir GAMA bei naujasis DELTA – tai pirmieji pastatai Lietuvoje, pastatyti pagal amerikiečių sukurtą standartą „LEED Gold“. Kartu su BREEAM – tai vienas labiausiai pasaulyje vertinamų žaliųjų pastatų standartų. Siekiant šio standarto, DELTA statyboje naudotos itin kokybiškos ir ilgalaikės medžiagos, o statybos rangovu pasirinkta ilgametę patirtį gyvenamosios, komercinės bei gamybinės paskirties objektų statyboje turinti bendrovė „Mitnija“. Du nauji biurų pastatai šalia „Siemens“ arenos iškilo per mažiau nei 17 mėnesių, iš viso „Technopolis Lietuva“ į projektą investavo 35,4 mln. eurų. Bendras naujų pastatų plotas – daugiau nei 25 tūkst. m2, čia taip pat įrengta 390 vietų automobilių aikštelė. DELTA biurų pastato automobilių aikštelėje įrengti patvarūs segmentiniai pakeliamieji vartai, kurie veikia mažiausiai 25 tūkst. varstymo ciklų. Įrengus ypatingam intensyvumui pritaikytas spyruokles ir dažnių keitiklį vartų veikimo laikotarpis pratęsiamas iki 50 tūkst. ir daugiau varstymo ciklų.

Pastatuose – daug energiją taupančių sistemų. Apšvietimas čia valdomas, atsižvelgiant į konkrečiose pastato vietose esančių žmonių skaičių. Sumontuotos energiją taupančios šviesos diodų (LED) lempos, taip pat įrengtos lauko žaliuzės saulės šviesos kontrolei. Naujuose „Technopolis Lietuva“ pastatuose įdiegta automatizuota pastato valdymo sistema (BMS), kuri leidžia pastato inžinerines sistemas valdyti atsižvelgiant į iš anksto pasirinktus režimus. Įrengtos ir komfortabilios vėdinimo sistemos – oras tiekiamas per šalčio sijas. Ypatingas dėmesys skirtas aukštos kokybės garso izoliacijai.

„Technopolyje“ įrengtos komunikacinės pertvaros (kaktos), slepiančios visas biurams reikalingas komunikacines ir inžinerines sistemas. Sienos, kolonos ir lubos nudažytos pilkšva spalva, o grindys tiesiog išsiurbtos ir impregnuotos, nuomininkai galėjo jas išsikloti tokia danga, kokios jiems norėjosi. Antrame „Technopolio“ aukšte naudotos gipso kartono plokštės, kurias sudėjus nebereikia glaistyti ir dažyti – įsikėlus į patalpas buvo galima iškart pradėti vykdyti veiklą.

Naujausią verslo centro dalį projektavo architektas Tumas Mazūras, o vidaus erdvėmis ir interjeru pasirūpino architekto Tomo Jasiulio komanda. Aplinkai palankiuose DELTA biuruose kiliminė danga pakylėjo juos į aukštesnį lygį. Ji sukurta taip, kad sugaudytų ir sulaikytų kietąsias daleles – smulkiąsias dulkes ji sugauna ir sulaiko aštuonis kartus veiksmingiau negu įprastos kiliminės dangos. Naujojo komplekso DELTA patalpose – registratūroje, restorane, kavinėje – daug lenktų, suapvalintų, vienoje erdvėje netgi imituojančių Paukščių Taką lubų, o sienos taip pat praktiškai visos lanksčių linijų – meistrams teko pasitelkti visą išmoningumą, pritaikyti specialias technologijas.

Komplekso „Delta“ reprezentacinėms erdvėms, kurių precizikai ir kokybei užsakovas UAB „Mitnija“ kėlė didžiulius reikalavimus, įrengti buvo pakviesta UAB „Statvilsta“ komanda. Ji sumontavo gipskartonio lubas ir sienas, įrengė akustines gipskartonio lubas „Rigitone 8-15-20“, paskui tas lubas ir sienas glaistė bei dažė. Kadangi patalpų lubos buvo lenktų, suapvalintų formų, vienoje erdvėje netgi imituojančios Paukščių taką, o sienos taip pat praktiškai visos suapvalintų linijų, įmonės „Statvilsta“ meistrams teko pasitelkti visą išmonę ir meistriškumą.

„Technopolio“ biurų miestelio daliai DELTA įrengti prireikė pusantrų metų ir 35 mln. eurų investicijų.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!