Didžiausia žalia siena Europoje kasmet sugers 8 tonas CO2


„Sheppard Robson“ paskelbė apie neįtikėtino projekto įgyvendinimą – didžiausią žalią sieną Europoje, kuri kiekvienais metais sugers aštuonias tonas oro taršos Londone, Didžiojoje Britanijoje.

„Citicape“ fasadas iš 400 000 augalų

Naujas „Sheppard Robson“ architektų komandos projektas „Citicape“ išdygs „Culture Mile“ – intensyvaus eismo zonoje tarp Farringdono ir Moorgate Londono mieste ir pakeis ant Holborno viaduko kampo esantį pastatą, parodydamas, kaip tvarumo koncepcijomis remiantys sukurta aplinka gali spręsti net tokias sudėtingas problemas kaip klimato pokyčiai ir oro tarša.

Unikalaus projekto paskirtis sieks gerinti vietos oro kokybę. Todėl „Citicape“ pastatas bus apjuostas didžiausia žalia siena Europoje, kuri, tikimasi, kasmet surinks daugiau nei aštuonias tonas anglies dioksido ir pagamins šešias tonas deguonies. Šis išskirtinis fasadas bus pagamintas pasitelkus net 400 000 augalų!

Architektų biuro „Sheppard Robson“ partnerio Dano Buros (angl. Dan Burr) teigimu, tokioje garsioje ir svarbioje Londono vietoje, svarbu sukurti kažką, kas paskatintų naujų perspektyvų atsiradimą bei stiprintų visuomenės sąmoningumą aplinkos ir oro užterštumo klausimais. „Užuot sukūrę atitolusį žalumos lopinėlį, jautėme, kad geriausias sprendimas yra pasitelkti į veiksmą orientuotą integracijos metodą, kuris padėtų sukurti architektūrinį monumentą, tiesiogiai darantį teigiamą poveikį vietinėms aplinkoms sąlygoms“,  – spaudai sakė D. Bura.

Tvarus išorėje ir viduje

Laivo pirmagalį priminsiantys pastato dydis ir forma yra įkvėpti prieškario metais pastatyto objekto, užimančio šiam naujam kūriniui skirtą vietą. Senasis objektas, siekiant sukurti naują, tvarų kūrinį, kuris puikiai integruotųsi į miesto infrastruktūrą ir atitiktų darnaus vystymosi koncepciją, turės būti nugriautas.

Svarbu paminėti, jog be žaliosios sienos, kuri gerins oro kokybę vietovėje, „Citicape“ pastatas taip pat bus pastatytas remiantis tvarumo ir energetinio efektyvumo principais.

Objekto forma bei pasirinktas įstiklinimo metodas užtikrins, kad patalpų neveiks karštis net ir esant tiesioginiams saulės spinduliams (todėl bus mažesnis poreikis elektros energijos vartojimui kondicionavimo sistemoms palaikyti), taip pat „Citicape“ bus sumontuoti atsinaujinantys energijos šaltiniai, įskaitant ir vėjo energiją.

Architektai taip pat suplanavo lietaus vandens surinkimo sistemos integraciją. Ši sistema rūpinsis žaliosios sienos drėkinimu ir tokiu būdu padės taupyti vietovės vandens išteklius.

Daugelis miestų pamažu prisijaukina tvarumo idėjas, kurdami žaliasis erdves bei pastatus. Didėjant sąmoningumui apie darnų vystymąsi, ekologiją ir užterštumo pavojų, vis daugiau kūrėjų siekia pokyčių. „Statyba ir pastatai sudaro apie 40 proc. viso išskiriamo anglies dioksido kiekio. Taigi, pastatai iš esmės yra didžiausi planetos teršėjai“, – bauginančią statistiką atskleidė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Metalinių ir kompozicinių konstrukcijų katedros docentas Tomas Gečys.

Visgi bandymų sušvelninti šią skausmingą statistiką taip pat yra. Pavyzdžiui, jau prieš keletą metų „VTN Architects“ architektai Vietname sukūrė FPT administracinį pastatą, kurio kiekvieno lango angoje auga medžiai, gryninantys orą bei veikiantys kaip žaliasis apvalkalas, sumažinantis tiesioginį šilumos perdavimą per langus. O Bogotoje egzistuoja pastatas, kuris yra padengtas 85 000 augalų sluoksniu, kurių plotas siekia 3100 kvadratinių metrų. Tokio dydžio vertikalus sodas kiekvienais metais pagamina pakankamai deguonies daugiau nei trims tūkstančiams žmonių.

Taigi nenuostabu, jog darnaus vystymosi gretas papildė ir į kovą prieš oro užterštumą stojo dar viena inovatyvi architektų įmonė – „Sheppard Robson“.

„Sheppard Robson“ vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų