Didžiausias šių metų NT sandoris Lietuvoje: parduotas verslo centras už beveik 40 mln. eurų

2022 m. birželio 2 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

NT fondas „GROA Real Estate Fund I“, valdomas „GROA Capital“, susitarė su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Galio Group“ dėl A+ klasės verslo centro Vilniuje „Freedom 36/Girteka park“ įsigijimo. Tai didžiausias 2022 m. sudarytas investicinis NT sandoris Lietuvoje, kurio vertė siekia beveik 40 mln. eurų be PVM. Verslo centre yra įsikūrusi „Girteka Logistics“ centrinė būstinė. 

 

Tomas Rudokas, „GROA Capital“ generalinis direktorius, sako: „Mes džiaugiamės šia investicija, kuri visiškai atitinka konservatyvią „GROA Real Estate Fund I“ (GREFI) strategiją. „GROA Capital“ komandos tikslas šiam fondui yra suformuoti investicinį portfelį, kuris užtikrintų investuotojams tvarią ilgalaikę grąžą su žemos rizikos nuolatiniu pinigų srautu. Šiuo puikaus verslo centro Vilniuje įsigijimu užbaigiame fondo GREFI investicinio portfelio formavimą. GREFI valdomo nekilnojamojo turto vertė po šio sandorio užbaigimo siekia daugiau nei 100 milijonų EUR.“

Nerijus Maknevičius, „Galio Group“ generalinis direktorius, teigia: „Esame laimingi sklandžiu pardavimo procesu bei pasiektu abi puses tenkinančiu rezultatu, todėl pirmiausia noriu padėkoti „GROA Capital“ komandai už profesionalumą ir konstruktyvumą visame procese. Savo ruožtu, nepaisant iššūkių NT rinkoje, ypač dėl geopolitinės padėties, nuosekliai dirbame įgyvendindami ilgalaikius grupės tikslus ir iš sandorio gautas lėšas ketiname panaudoti tolesnei naujų projektų plėtrai. Be to, iš „GROA Capital“ įsigyjame „Maxima“ parduotuvę Vilniaus Balsių rajone. Prekybinio ploto įsigijimai taip pat yra viena iš mūsų strateginių veiklos krypčių ir papildys mūsų jau turimą bei nuolat plečiamą prekybinio NT portfelį – šiuo metu valdome 47 prekybinius NT objektus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.“

 

girteka park freedom 36

 

Dėl sandorių abi šalys susitarė tiesiogiai, be tarpininkavimo bendrovių. Sandorio teisinei daliai „GROA Capital“ pasitelkė advokatų kontorą TRINITI JUREX. Įsigijimo sandorį finansavo Luminor Bank AS.

Jonas Urbonas, „Luminor“ banko verslo bankininkystės vadovas, komentavo: „Su šiuo nekilnojamojo turto fondu bankas bendradarbiauja jau ne vienerius metus ir išties džiugu, kad galime paskelbti apie dar vieno įsigijimo finansavimą. Šįkart tai – modernaus ir BREEAM sertifikatą turinčio biurų pastato įsigijimas, kuris papildo per ilgametę partnerystę sukauptų projektų portfelį“.

Vilniaus Laisvės pr. 36 šiais metais pastatytas verslo centras „Freedom 36/Girteka park“ – tai daugiau nei 23 tūkst. kv. m bendro ploto, šešių aukštų su dviejų aukštų požemine automobilių stovėjimo aikštele A+ energinės klasės pastatas, įsikūręs prie vienos pagrindinių Vilniaus transporto arterijų. Dviejų lygių požeminėje ir antžeminėje stovėjimo aikštelėse yra įrengta apie 370 vietų automobiliams, kurių dalis yra skirta ir elektromobilių krovimui. Ant pastato stogo yra sumontuota saulės šviesos energijos elektrinė, pagaminanti iki 10 procentų pastatui reikalingos elektros energijos. Siekiama, kad pastatas turėtų „BREEAM Excellent“ sertifikatą – vieną aukščiausių įvertinimų tarptautinio pastatų poveikio aplinkai ir žmogui sertifikavimo sistemoje.

Pastate „Girteka Logistics“ darbuotojų patogumui veikia sporto salė, biblioteka, restoranas, yra įrengtos penkios lauko terasos, įvairios poilsio erdvės. Verslo centre yra įrengtos dušinės, persirengimo kambariai dviratininkams, o taip pat dviračių ir paspirtukų saugyklos. Pastatas taip pat yra pritaikytas žmonėms su negalia.

Pastato architektai: Tomas Tankelevičius, Tauras Paulauskas (UAB „Unitectus“).

 

girteka park freedom 36

Nuotr.: Laimonas Ciūnys

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!