Didžiausiu Europoje 3D spausdintuvu pastatė dviejų aukštų namą


Vos per keletą metų 3D spausdintuvais paremta architektūra pažengė nuo paprastų į trobeles panašių statinių iki nebrangių bendruomenės būstų statybų.

Dabar šioje srityje pažengta dar toliau. Belgijos Antverpeno provincijoje Vesterle esantis Kamp C, provincijos darnios ir novatoriškos statybos centras, neseniai didžiausiu Europoje 3D spausdintuvu atspausdinto dviejų aukštų namo prototipą.

„Jis unikalus tuo, kad visas namas 3D spausdintuvu atspausdintas iškart, – aiškino projektų vadovas Emielis Ascione’as. – Namai, kurie jau spausdinami visame pasaulyje, būna vieno aukšto ir dažnai spausdinami dalimis gamykloje, o vėliau surenkami. Mes atspausdinome visą pastato apvalkalą aikštelėje“.

Neturintis pavadinimo projektas yra apie 901 kv. m ploto ir, kaip skelbiama, tai yra pirmasis dviejų aukštų atspausdintas namas.

Jis buvo pastatytas, naudojant COBOD BOD2 spausdintuvą, kurio matmenys yra 10 x 10 m. Kaip ir kitų 3D spausdintuvu įgyvendintų projektų atveju, statybos proceso metu buvo panaudotas specialus cementą primenantis mišinys. Jis purkštas sluoksniais, kol pastatas buvo pastatytas.

Namą užbaigė darbininkai, sudėję tokius paskutinius akcentus, kaip, pavyzdžiui, stogas ar langai.

Visas pastatas aikštelėje pastatytas per tris savaites, bet, kaip skelbia Kamp C, ateityje panašios statybos gali trukti ir dviem dienom trumpiau.

„Panaudotos statybinės medžiagos slėgis yra triskart didesnis už tradicines plytas, – paaiškino projekto vadovė Marijke Aerts. – Be to, sunaudota mažiau armatūros. Kadangi pasitelkta spausdinimo technologija, nereikėjo išgauti pastato formos, kas padėjo sutaupyti apie 60 proc. medžiagų, laiko ir sąnaudų“.

Namo prototipo interjeras yra panašių išmatavimų, kaip ir tipiško belgiško gyvenamojo namo, nors niekas jame neketina gyventi. Namas pastatytas, įgyvendinant vyriausybės remiamamą mokslinį tyrimą, siekiant atskleisti 3D architektūros galimybes. Name yra koridorius, du kambariai ir virtuvė.

Taip pat Kamp C čia įdegė keletą darnių ir energiją taupančių sprendimų, tokių, kaip grindinis šildymas, saulės kolektoriai bei šilumos siurbliai. Ateityje planuojama, kad pastatas turės ir žaliąjį stogą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų