Dizaineriai pataria kaip įrengti mažą butą

2019 m. liepos 29 d.

Sparčiai populiarėjant mažos kvadratūros butams, dizaino tendencijos irgi suka link funkcionalių ir estetiškų sprendimų būstams iki 60 kv metrų. Šiandien „Nook Architects“ pateikia pavyzdį, kaip studijos tipo butą paversti jaukiais dviejų kambarių apartamentais.  

Skirstome erdves pagal funkcijas

Iki šiol miegamasis, valgomasis ir virtuvė buvo skirstoma tik estetiniais elementais. Architektai siūlo į šios tipologijos erdvių sąrašą įtraukti ir miegamąjį, o erdvių „neatverti“.

„57 kv metrų apartamentai Barselonoje turėjo tapti jaukiais trijų asmenų šeimos namais. Tačiau čia nei vienas kambarys nebuvo pakankamai didelis, kad jame gyvenantys žmonės jaustųsi patogiai. Todėl ir nebuvo prasmės palikti kitus kambarius nekeistus, dėmesį skiriant tik bendrajai erdvei“, – pasakoja studijos komanda: Ana Garcia, Joan Cortés ir Rubén F Berenguer. Architektai tuokart perkėlė tarp dviejų miegamųjų buvusią vonią į kitą buto pusę – prie virtuvės. Vieną miegamąjį pusiau sujungė su svetaine. Liko tik pertvara. Antrasis miegamasis buvo praplėstas.

Naujas išplanavimas koncentruojasi aplink galerijos stiliaus erdvę vienoje buto pusėje, kurioje palikti tradiciniai mediniai langai, nukreipti į žalią sodą. Užuot padarę kambarį visiškai atviru, architektai pasirinko nepažeisti sienų ir pusę jų palikti. Tai padeda laisvai padalyti erdvę į virtuvės, poilsio zoną ir vakarienės bei pramogų erdvę.

Vietoje kiekviename kambaryje įrengtų masyvių spintų, architektai įrengė vieną persirengimo kambarį, kuris tarnauja ir kaip spinta, ir kaip drabužių lyginimui skirta patalpa. Beje, pastaruoju metu Lietuvoje taip pat traukiasi bendros virtuvės ir gyvenamojo kambario tendencija. Juk šiose erdvėse dažniausiai lieka daug nepanaudotų kvadratinių metrų. Todėl didėja poreikis atskirti svetainę nuo virtuvės.

 Mediena, marmuras, keramika

Apdailos medžiagos buvo pasirinktos tradicinės. Mediniai stalai atitinka originalius langų tonus, o tradicinių kataloniškų skliautuotų lubų terakotos tonus papildo blyškiai mėtų-žalios sienos. Kitos detalės yra vienspalvės grindų plytelės su geometriniu piešiniu ir balto marmuro virtuvės sala.

„Šiame projekte buvo naudojamos tik tos medžiagos, kurios buvo anksčiau: mediena, marmuras ir keramika. Šis derinys yra visame bute ir tarnauja kaip bendras elementas, jungiantis visus kambarius“, – teigė architektai. Kuriant namus populiaru rinktis universalius sprendimus, kuriuos dar bus galima keisti, modifikuoti.

Kuo vientisesnės spalvos

Galioja nerašyta taisyklė – kuo vientisesnės spalvos naudojamos, tuo patalpa atrodo vizualiai didesnė. Dizaineriai siūlo pasirinkti tris spalvas. Dvi iš jų derinti tarpusavyje. Trečioji telieka ryškiems elementams, kurie sukurs daugiau žaismingumo.

Dar viena maža gudrybė – tamsi akcentinė siena. Tamsi, akcentinė siena yra vienas iš būdų kaip vizualiai padidinti kambarį. Tamsios spalvos sieną vizualiai patraukia toliau nuo regos taško. Neilgą kambarį vizualiai galite padaryti ilgesniu, o siaurą kambarį – platesniu. Pasirinkę šviesas, šiltas spalvas gausite priešingą efektą – siena atrodys esanti arčiau ir tai dar labiau sumažins vizualų kambario plotą.

Daugiau dėmesio detalėms

Investuokite į didelį kilimą. Dideli kilimai automatiškai verčia akis nukreipti žvilgsnį į jo išorinius kraštus ir taip vizualiai prideda papildomus kvadratinius metrus. Bet nepamirškite – įvairių raštų ir spalvų kilimas kaip tik „užgriozdins” erdvę. Geriau rinkitės šviesų, natūralių, lengvų raštų ar vienspalvį kilimą.

Kuo daugiau šviesos

Dizaineriai pasakoja, kad mažose patalpose, ypač, kuriose yra žemos lubos, netiks pakabinami šviestuvai (arba lubos). Geriau būtų pasirinkti prie lubų prigludusius šviestuvus, kurie šviečia į lubas. Blankios erdvės tiesiog pranyksta. Todėl geriausia ką galite padaryti – pasirūpinti trimis, keturiais šviestuvais, kurie apšvies skirtingas erdvės dalis.

Tačiau svarbiausiai nebijoti pokyčių. Lengvumas – pagrindinis žodis, nusakantis šiuolaikines interjero tendencijas. Kuriant namus populiaru rinktis universalius sprendimus, kuriuos dar bus galima keisti, modifikuoti. Vizualiai praplėsti namus padės baldai, atstojantys kelias funkcijas: stalai, kurie tinka ir dirbti, ir pietauti, sofa, kurią galima paversti lova svečiams arba krėslas, kurį transformuosite į kavos staliuką.

„Nook Architects“ nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!