Dizaineriai suprojektavo didžiausią pasaulyje iliuziją

2020 m. gegužės 18 d.

Didžiausias Korėjos lauko ekranas atrodo kaip milžiniškas akvariumas su šėlstančiomis bangomis, tačiau iš tikrųjų tai yra anamorfinė iliuzija.

Pasak instaliaciją kūrusios kompanijos „d’stricto”, kurdami kvapą gniaužiantį vaizdinį turinį, siekiama sukurti naują patirtį. Naujausias kūrinys buvo sėkmingai įgyvendintas didžiausiame aukštos raiškos lauko reklamos ekrane Seule, Pietų Korėjoje.

„Pietų Korėjoje 80,1 metrų pločio ir 20,1 metrų ilgio LED ekrane imituojame bangą. Netrukus Amsterdame, norėdami padėti išlaikyti socialinį atstumą restoranuose, tokio pačio dydžio ekranuose imituosime šiltnamius. Ekranai kabinami ant paprastų mūrinių fasadų, o juose rodoma anamorfines iliuzijos projekcija”, – sako kūrėjų komanda.

 Anamorfinė iliuzija ar anamorfozė yra iškreipta projekcija. Nuo XX amžiaus pradžios atsiradusi meno šaka, grįsta žmogaus regos netobulumu. Buvo pastebėta, kad žmogaus akis mato objektus ne tokius kokie jie yra iš tikrųjų, o dažniausiai pati „sukuria” vaizdinių detales, kad užpildytų trūkstamą informaciją, vaizdinyje, kurį mato. „d’strict“ pasinaudojo šiuo principu, kad sukurtų galvą susukančią bangą.

Ši banga yra įspūdinga tiek dėl savo technikos, kiek dėl smūgio. Iš vaizdo įrašo atrodo, kad vanduo sudaužys stiklą ir užtvindys gatves, kurios, yra laikinai ištuštėjusios dėl COVID-19 pandemijos.

„Banga krenta taip, kad, atrodo,  jog ji tuoj praskels stiklą ir išsilies ant nieko dėtų praeivių. Paprastas gestas sukuria galingą patirtinį projektą, integruojantį virtualų turinį ir skaitmenines technologijas į mūsų sukurtą aplinką”, – priduria kūrėjai.

@„d’stricto” nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!