Dubajuje baigiamas didžiausias pasaulyje 3D atspausdintas pastatas

2019 m. gruodžio 23 d.

Robotų statybos įmonė „Apis Cor“ panaudojo savo technologijas, norėdama pastatyti didžiausią pasaulyje 3D atspausdintą pastatą – dviejų aukštų biurą Dubajuje.

940 metrų aukščio ir 640 kvadratinių metrų ploto struktūra taps Dubajaus savivaldybe.  Bendrovė teigia, kad tai yra didžiausias kada nors pastatytas 3D atspausdintas pastatas.

„Apis Cor“ sukūrė gipso pagrindu pagamintą medžiagą, kuri buvo tiekiama vietiniam gamintojui. Spausdinimas vyko lauke, siekiant įrodyti, kad ši technologija gali atlaikyti atšiaurią aplinką, be drėgmės ir temperatūros kontrolės.

3D „Apis Cor“ spausdinimo mašina buvo perkelta į vietą kranu, kad būtų galima pastatyti skirtingas pastato dalis.

Pastatas sumontuotas ant įprastų pamatų, o 3D atspausdinti kolonų klojiniai buvo sutvirtinti betonu ir armatūra.

Visam pastatui reikėjo tik vienos mašinos. Grindims buvo naudojamos iš anksto pagamintos plokštės, o įprastus langus ir stogus rangovas pridėjo atspausdinus sienas.

„Projektas suteikė unikalių žinių ir neįkainojamos patirties, padėsiančios patobulinti mūsų technologijas ir sukurti naują 3D spausdintuvo versiją. Šis projektas yra didelis žingsnis į priekį betono 3D spausdinimo pramonėje“, – teigė Nikita Cheniuntai, „Apis Co“ generalinis direktorius ir įkūrėjas.

2020 metais „Apis Cor“ planuoja panaudoti 3D spausdinimo mašiną norimam būstui pastatyti JAV Floridos, Luizianos ir Kalifornijos valstijose.

Pagaminto pastato plotas yra 640 kvadratinių metrų. 3D atspausdintus pastatus galima greitai pastatyti ir nebrangūs. Grupė architektų Amerikoje panaudojo purvą kurdami 3D atspausdintų žemės konstrukcijų prototipus, o italų 3D spausdinimo technologijos kūrėjas WASP dirba prie 3D spausdinimo mašinos, kuri gali statyti namus iš dirvožemio ir žemės ūkio atliekų.

Dizaineris Yvesas Beharas rengia tai, kas galėtų būti pirmoji pasaulyje 3D spausdinta bendruomenė – mažas pajamas uždirbančių žmonių namų kaimynystė Lotynų Amerikoje.

Šių metų pradžioje Šanchajuje pėstiesiems buvo atidarytas ilgiausias pasaulyje 3D atspausdintas tiltas.

Bendrovės nuotr. 

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!