Dubajuje naujas transporto būdas – futuristiniai „Sky Pods“

2019 m. vasario 12 d.

Admin.

„Sky Pods“ – futuristinė mobilioji sistema, kuri taps naujuoju transporto būdu Dubajuje. Skelbiama, kad „Sky Pods“ išvystys net 150 km greitį per valandą. Prognozuojama, kad per tą pačią valandą galės pervežti iki 50 tūkst. keleivių.

Kasmetiniame Saudo Arabijos vyriausybės aukščiausiojo lygio susitikime buvo atskleistos naujos transporto rūšys, kurių tikslas – keleiviams keliaujantiems Dubajuje suteikti galimybę skristi dangumi.

Kelių ir transporto tarnybos naujausias projektas „Sky Pods“ – futuristinė judumo sistema, kuriai reikia vos „dešimtadalio įprastinių tranzito sistemų infrastruktūros“.  

Buvo pristatyti du naujojo transporto modeliai, kurie judės kaip traukiniai, nes abu naudoja plieninius ratus, važiuojant išilgai bėgių.

Pirmasis modelis, vadinamas „Unibike“, gali talpinti iki penkių keleivių su savo bagažu. Jis gali pasiekti iki 150 km. per valandą. Jau dabar skaičiuojama, kad tokia „mašinytė” per valandą perveš apie 20 tūkst. keleivių.

„Unicar“ – tai šiek tiek didesnė transporto priemonė, kuri vienu metu gali vežti iki šešių keleivių. Jis suprojektuotas taip, kad galėtų nuvažiuoti 200 km atstumą be sustojimo ir išvystyti 150 km per valandą greitį. Taigi, per valandą juo galėtų būti pervežami net 50 tūkst. keleivių.

Pranešime spaudai skelbiama, kad šių dviejų „Sky Pods“ galios efektyvumas yra geresnis už kitas transporto priemones ir ne tik dėl mažiau sunaudojamos elektros energijos. „Sky Pods“ reikalauja mažiau infrastruktūros.

Projektas vis dar yra pradiniame etape, nes dar turi būti patikrintas. Jo Aukščiausiasis Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, Dubajaus karališkasis princas ir Vykdomosios tarybos pirmininkas peržiūri projektą ir jo sistemą.

Dubajus ir toliau parodo, kad jis įgauna pagreitį ir veržiasi į ateitį. Praėjusiais metais Saudo Arabijos vyriausybė paskelbė, kad neužilgo jie bus pasiruošę skristi taksi. Apie 500 milijonų eurų kainuos miesto statybos. Miesto, kuris imituos gyvenimą Marse. Dubajus nustebino pasaulį ir su planais iš tiesų apsigyventi Marse. Ateitis ateina nedideliais žingsneliais. Jau dabar planuojama, kad nuo kitų metų Dubajuje važinėjantis taksi bus nemokamas.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/06/silver-sky-baneris.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!