Dubline populiarėja saulės kambariai

2020 m. sausio 23 d.

„Scullion Architects“ pertvarkė ir išplėtė namą Dubline, pridėdama ilgą įstiklintą saulės kambarį. Įėjimas atsiveria į sodą, o šias dvi erdves jungia vario parapetas. Sakysime nestandartinis sprendimas ir suklysime, nes Airijos sostinėje Dubline tai jau tampa naująją gyvenamųjų namų mada.

„Šiuo metu būsto padėtis Dubline verčia suvokti, kad šio tipo priemiesčių namai iš tiesų yra prabanga. Todėl niekam nereikia tvarkingo, standartinio namo. Airijos sostinės priemiestyje namus stato tie, kuriems reikia daugiau. Todėl įgyvendindami šį projektą norėjome sukurti originalią, bet solidžią erdvę, o pagrindinis įrankis tam buvo – švelni saulės vonia“, – žurnalistams pasakojo studijos direktorius Declanas Scullionas.

Į namą galima patekti per erdvaus prieškambario patalpą, išklotą medinėmis plokštėmis.

„Scullion Architects“ projektuodama pastato rekonstrukcijos planą, visus pirmojo aukšto kambarius perorientavo, kad judėjimas name būtų nukreiptas į sodą, o ne giliau į namą. Antrojo aukšto išplanavimas liko toks pats, koks ir buvo su keliais miegamaisiais ir vonia. Čia įstiklintus langus ir stoglangius supa didelė valgomojo zona, darbo kambarys ir svetainė.

Judant per prieškambarį, pro medinius laiptus, žaliu marmuru išklotą virtuvę, namas įsilieja į stiklinį priestatą ir galiausiais susilieja su sodu.

Šlifuoto betono cokolis išoriškai palaiko šios stiklo juostos pagrindą. Jis tęsiasi viduje, sudarydamas storą palangę, išklotą augalais ir dvigubai padidinančią neoficialią, suolelio stiliaus sėdimą vietą.

Cokolis kontrastuoja su neapdorotu vario parapetu, kuris supa stogą, horizontaliai išlygindamas viršutinio lygio langų palanges.

Norėdami sušvelninti metalo ir stiklo papildymo efektą, čia buvo įvesta dar keleta retro elementų.

„Vietos radome medienos ir tranšėjos šildymo grotelėms, kurias pagaminome iš kliento mylimos nuotraukos. Šie elementai saulės kambaryje lyg jungia kitus kambarius tarpusavyje, prailgina cokolį“, – sakė architektai.

Didelėje valgomojo erdvėje ploni mediniai tinkleliai kabo abiejose stoglangio pusėse. Jie subtiliai padalina erdvę ir sukuria šviesos ir šešėlio žaismą, kai juos paliečia saulės spinduliai.

Remontuojamoje virtuvėje ir vonios kambaryje parinkti tamsiai žalio marmuro ir žalio miško tapetai.

Ankstesni „Scullion Architects“ projektai yra mūrinis namas su nuožulniais stogais viename iš Airijos pajūrio miestelių ir maumedžio giraitės gruzinų terasoje Dubline.

Architektų nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/09/geberit-business-lt-340x430-structum.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!