Dykumos sodas Dubajuje – sukurtas stebuklams

2019 m. gegužės 27 d.

Išgirdus apie Arabų Emyratus ar Dubajų daugelio mintys nubraižo stiklinius dangoraižius ir prabangius automobilius judančius link jų. Juk tikrai nesitikime čia atrasti didžiausią planetos gėlių sodą. Galbūt todėl jau šešerius metus „Dubajaus stebuklų sodas“ (angl. „Miracle Garden“) stebina lankytojus didžiausiomis gėlių kompozicijomis pasaulyje.  

Žiemos sezono pramoga

Į pietus nuo Al Barsha 72 000 m² ploto sode yra net 45 milijonai (užsienio spauda teigia, kad 150 milijonų) įvairiaspalvių gėlių žiedų ir 250 milijonų augalų, svaiginančių tiek savo grožiu, tiek kvapu – visos pasaulio gėlės surinktos į vieną oazę dykumos viduryje. Sodo įrengimas kainavo daugiau nei 11 milijonų eurų. Per šešerius jo egzistavimo metus, sodas buvo uždarytas rekonstrukcijai jau du kartus. Pasak sodo administracijos, to reikėjo, kad atgaivintų augalus. Ir tikrai, įžengus į sodą, atrodo, kad gėlės ką tik praskleidė žiedus. Taip pat sodas uždaromas vasaros metu kada oro temperatūra dykumoje yra pati aukščiausia. Tuo metu, senos kompozicijos yra pakeičiamos naujomis. Taigi, šį sodą galite lankyti kasmet ir visada būsite maloniai nustebinti.

„Kiekvienais metais lankytojus nustebiname naujomis gėlių dizaino koncepcijomis. Jos leidžia sukurti naujas lankytojų patirtis ir užtikrinti, kad gėlės būtų visada šviežios, o sodas reaguojantis į pasaulyje vykstančius procesus“, – sako floristai. Reikia pripažinti, kad vien šio sodo atsiradimo faktas nustebimo pasaulį. VAU faktorių sukelia ne tik gausybė augalų ir nuostabių ekspozicijų, tačiau ir gėlių bei dykumos derinys.

Beje, apsilankyti čia vieno karto gali ir nepakakti – kartais neužtenka dienos apeiti visas gėlių ekspozicijas. Juolab kaskart vis labiau stebina arabiškos žiemos vidury primena pievose gegužę karaliaujantį pavasarį.

Gėlių architektūra 

Tačiau ne žiedų skaičius čia svarbiausias, o gėlių kompozicijos. Vienas iš populiariausių kompozicijų – sode buvo įrengta lėktuvo „Airbus A380” formos gėlių kompozicija, kurią kurdami sodininkai panaudojo daugiau nei 500 tūkst. gėlių žiedų. Šeši mėnesiai – tiek prireikė floristų komandai, kad sukurtų šį šedevrą. Jų metu buvo sudėliota ne tik lėktuvo forma ar Jungtinių Arabų Emyratų oro linijų logotipas, bet ir įrengtos 5 tonų betono ir 30 tono plieno konstrukcijos. Taip pat sodininkams teko sukurti specialią sistemą, kuri leistų gėles palaistyti neardant lėktuvo konstrukcijos ar neišimant gėlių.

18 metrų skulptūra svėrė daugiau nei 35 tonas. 2013 metais sukurta ekspozicija užfiksuota Pasaulio Gineso rekordų knygoje. Lėktuvas žydėjo net tris metus.

Lėktuvo kompoziciją tikrai sunku pralenkti, nors, akivaizdu, kad tai yra vienas iš šio sodo floristų tikslo. Lankytojus pasitinka didelis širdies kelias, kurio pabaigoje yra milžiniškos namo dydžio gėlių piramidės. 15 000 drugelių kompozicijų sukurtos kupoluose, kurie įrengti skirtingose sodo vietose.

Bendras Dubajaus stebuklingo sodo pranešimas gali būti apibendrintas trimis paprastais žodžiais: meilė, taika ir harmonija. Būtų sąžininga „Dubajaus stebuklų sodą“ prilyginti didžiausias gėlių pramogų parkui. Sodo teritorija išties didelė. Todėl čia įrengtos puikios poilsio vietos – amfiteatrai, taip pat kavinės. Ar reikia stebėtis kodėl šis sodas toks sėkmingas?

Sodo administracija pasakoja, kad labai atsakingai renkasi sezono temas ir jos keičia atsižvelgiant į pasaulio aktualijas. Vienintelis jas vienijantis elementas – petunija. Maždaug 80% visų gėlių ekspozicijų sukurtos naudojant Petunijos gėles. Jos puikiai tinka Dubajuje esančioms oro sąlygoms, taip pat šių gėlių yra įvairių spalvų variacijų. Floristai pastebi, kad jos yra vienos iš ilgiausiai žydinčių gėlių. Visos šios gėlės savybės floristų komandai padėjo sukurti stebuklus, kurie priverčia aiktelti ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Kasmet sodą aplanko daugiau nei 1,5 milijono lankytojų.

Temos:

dizainas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!