Džedoje kyla įspūdingas oro uosto miestas

2020 m. liepos 13 d.

Giedre Linden.

giedre@structum.lt

Architektų studija „Chapman Taylor“ ėmėsi išvystyti naują 1,91 mln. kvadratinių metrų ploto urbanistinę vietovę greta Karaliaus Abdulazizo tarptautinio oro uosto Džedoje, Saudo Arabijoje.

„Chapman Taylor“ skelbia, kad oro uosto miestas bus pasaulinio lygio įvairių paskirčių objektas, kuris taps traukos centru lankytojams iš Saudo Arabijos ir Persijos įlankos arabų šalių bendradarbiavimo tarybos (GCC) regiono.

 

Prognozuojama, kad oro uosto miestas taps naujuoju traukos centru prie Džedos. Čia veiks verslo klasės viešbučiai, biurai, atsiras gyvenamieji būstai ir prekybos erdvės.

Gyvybingas projektas taps nauju transporto mazgu prie Džedos prieigų. Oro uosto miestas bus strategiškai svarbi susitikimų vieta, apjungianti oro uostą, greitaeigių traukinių stotį ir greitkelį, vedantį į Džedos centrą ir šiaurinę vystymo zoną.

Oro uosto miestas bus orientuotas aplink centrinę gatvę, kuri bus susieta su oro uosto geležinkelio stotimi. Iš jos bus galima traukiniu patekti į oro uostui priskirtą mečetę.

Oro uosto mieste bus parduotuvių, laisvalaikio leidimo ir pramogų erdvių, sveikatos priežiūros įstaigų, privačių rezidencijų, finansų, amatininkų, menininkų rajonų, sveiko maisto kavinių.

„Saudi Dreams“ centre bus pristatoma karalystės kultūra.

Svarbiausia oro uosto miesto vizija – sukurti darnų naujos kartos miesto rajoną, išskirtinai orientuotą į pėsčiuosius, kuriame puikiai dera kraštovaizdis ir architektūra.

Projekto autorius įkvėpė šalies gamta, istorija, tradicinė architektūra ir menas.

Čia netrūks žaliųjų erdvių ir vandens telkinių, taip pat aikščių, botanikos sodų, pasivaikščiojimams su šeima skirtų vietų ir kitų gražių vietų.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!