Europos karališkųjų šeimų įvertinti HAUTE COUTURE kilimai pristatomi Vilniuje

2018 m. rugsėjo 10 d.

Admin.

Thibault Van Renne – vienetinių rankų darbo haute couture kilimų prekės ženklas iš Belgijos – Vilniuje, Gedimino prospekte, atidarė vardinę kilimų dizaino studiją. Pasaulyje šis vardas garsėja vintage stiliaus dizainu, kuriame klasikiniai raštai atgimsta moderniomis formomis bei neregėtais spalvų deriniais, taip pat rankų darbo garantuojama aukščiausia kokybe. Dėl meno kūriniui prilygstančios gaminių vertės ir patrauklaus, į erdvę harmoningai įsiliejančio dizaino, Thibault Van Renne kilimai puošia rafinuotus interjerus visame pasaulyje: pradedant Europos karalių rūmais ir baigiant ištaigingais apartamentais Tolimuosiuose Rytuose. 

„Asmeninė pažintis su šia kompanija užsimezgė prieš keletą metų, pradėjus ieškoti kilimo savo namams. Aplankius tarptautines dizaino parodas Milane, Paryžiuje, Vokietijoje, susipažinus su įvairių prekės ženklų produkcija, galiausiai grįžau prie Thibault Van Renne, siūlančio patraukliausią kokybės, estetikos ir išliekamosios vertės santykį, – pasakoja tarptautinės plėtros vadovas Tomas Tekorius. – Pažintis su prekės ženklo įkūrėju bei kūrybos direktoriumi Thibaultu Van Renne per kelerius metus peraugo į partnerystę plečiant verslą tarptautiniu mastu.“ 

 Investuotojas pasakoja, jog šalia 12 metų gyvuojančio pagrindinio pavyzdinio kompanijos salono Gente, 2017-2019 m. vystant Thibault Van Renne kilimų dizaino studijų plėtrą Maskvoje, Šanchajuje, Londone, Diuseldorfe, Vilnius pasirinktas kaip strategiškai patogi vieta Pabaltijo regione.  

„Šios kompanijos vardinių salonų ir partnerių pardavimo vietų žemėlapis tankėja pirmiausia dėl klientų patogumo užtikrinimo. Kilimą, prilygstantį meno kūriniui, ilgalaikei investicijai, pirkti renkantis iš katalogo ar internetinio puslapio, nėra patrauklu: tokį gaminį norisi pamatyti realybėje, paliesti, įvertinti, kaip atrodo konkrečiame interjere, galų gale, išsirinkti idealiai tinkančius atspalvius, dydį, formą. Turėdami aukščiausio dizaino ir kokybės lygio produktą, norime, kad jis būtų prieinamas įvertinti realybėje, o ne tik virtualiai. Thibault Van Renne siekia, kad kiekvienas klientas galėtų išsirinkti jam idealiausiai tinkantį gaminį arba susikurti unikalų, vienetinį,“ – sako Vilniaus kilimų dizaino studijos direktorė Emilė Tekorė.  

Prekės ženklo įkūrėjas Thibaultas Van Renne drąsiai priima iššūkius ne tik kurdamas autentišką kilimų dizainą, diegdamas technologines inovacijas gamyboje, bet ir vystydamas verslą: „Laikmetyje, kai beveik viską galima įsigyti internetu, nutarėme eiti prieš srovę ir pradėti tarptautinę Thibault Van Renne kilimų dizaino studijų plėtrą. Esame įsitikinę, jog rinkdamasis prabangų kilimą klientas turi jį pamatyti gyvai, paliesti, pajusti, įsitikinti dėl jo kokybės, dizaino unikalumo, spalvinės paletės tinkamumo individualiame interjere. Kompanijos vadovas sutinka, jog daugelis nustebs  kodėl Vilnius? Tačiau jo nuomonė tvirta: Lietuva yra sparčiai kylanti ir daug žadanti rinka. Galbūt ne visi žino, jog čia vyksta daug svarbių tarptautinių renginių, konferencijų, forumų, steigiasi pasaulyje lyderiaujančių įvairių sričių kompanijų atstovybių. Kai kurie ekspertai Lietuvą įvardija netolimos atieties Silicio slėniu. Esame tikri, kad jūsų šalis yra tvirtai pasirengusi būti patrauklia rinka išskirtinei, prabangos produkcijai,“ – prekės ženklo perspektyvomis neabejoja T. Van Renne. 

Thibault Van Renne atstovai Lietuvoje džiaugiasi mūsų šalies klientams, interjero dizaineriams, dekoratoriams, architektams galėdami pasiūlyti išskirtinį gaminį, kurio analogų vietinėje rinkoje nėra. „Norėjosi atvežti naujas galimybes, naują kokybę ir naują požiūrį į interjero kūrimo estetiką, – priduria E. Tekorė. –  Šiandien mūsų kilimų showroome yra absoliučiai viskas ir dar daugiau, ką šiemet Thibault Van Renne pristatė svarbiausioje tarptautinėje interjero dizaino parodoje Milane Salone del Mobile.“  

Vilniaus kilimų dizaino studijoje Gedimino prospekte eksponuojami Milane pristatyti AncientAbstractsArtlineGrungeViviane kolekcijų gaminiai, geriausiai atspindintys prekės ženklo esenciją. Ancient linijoje eksperimentuojama su klasikiniais persiškų kilimų raštais, netikėtais spalvų deriniais, siekiant sukurti prabangų vintažo įvaizdį. Sendinimo efektas išgaunamas kilimą apdorojant smėlio srove: tai itin sudėtinga technologija, nes dėl menkiausio neatsargumo per sekundę galima sugadinti daugiau nei pusę metų kurtą gaminį. Abstracts kolekcijoje varijuoja modernus spalvų ir abstrakčių ornamentų žaismas. Paskutinis šios kolekcijos kilimų kūrimo etapas – iškarpymas rankomis, norint gaminiui suteikti optinį trimatį efektą. Artline linijos gamybos unikalumą slepia oksidacijos procesas, kurio metu išdeginama vilna ir paliekami tik unikalūs reljefiški šilko elementai, taip pat sukuriantys trimačio kilimo efektą. Tarp Vilniuje eksponuojamų kilimų yra ir keletas vienetinių haute couture kūrinių: įspūdingų raštų ir spalvų, specialiai Maskvos rinkai vietinių dizainerių sukurtas šimtaprocentinio šilko kilimas Piony bei pasaulinė inovacija – Golden Legends linijos kilimas su įaustais aukso siūlais.  

Dizaineris

 Prekės ženklas 

Sekdamas šeimos tradicija, Thibaultas Van Renne savo vardu pavadintą prabangių kilimų bendrovę įsteigė 2006 m. Nuo 2012 m. pats ėmė kurti kilimų dizainą, pakeitusį ligi tol vyravusį suvokimą apie šį interjero elementą – jį pakylėjo iki meno kūrinio statuso. Per gana trumpą laiką sukūręs apie 30 kilimų kolekcijų, Van Renne nenustoja tobulinti šio gaminio koncepcijos, diegti naujovių, ieškoti unikalių dizaino sprendimų ir organizuoti etiško bei skaidraus jų gamybos proceso Indijoje bei Nepale.  

Nuo 2014 m. Thibault Van Renne dalyvauja tarptautinėse dizaino parodose: IMM Kelne, iSaloni Maskvoje, Maison&Object Paryžiuje, Design Shanghai Šanchajuje ir kt., šiemet debiutavo Salone Del Mobile Milane. Be vardinių salonų Gente, Maskvoje, Vilniuje, Šanchajuje, prekės ženklo pardavimo atstovybių yra visame pasaulyje.  

Stilistinės linijos 

Tematiškai Thibault Van Renne kolekcijas galima suskirstyti į klasikines vintažinio stiliaus, abstrakčias minimalistines, unikalių vienetinių gaminių, sukurtas bendradarbiaujant su įvairių sričių menininkais. Kolekcijos yra inspiruotos tam tikros temos, pavyzdžiui, apgriuvusios sienos, rudenį krintančių medžių lapų, Senovės Romos mozaikų motyvų, Žemės vaizdo iš palydovų ir t. t.  

Dėmesys detalei, išskirtiniai raštų ir spalvų deriniai, unikalūs, tačiau neagresyvūs dizaino sprendimai, subtili estetinė išraiška šiems kilimams leidžia išlikti ilgaamžiams ne tik kokybės, bet ir dizaino aktualumo prasme. Thibault Van Renne gaminiai prilygsta meno objektams, investicijai, kurią galima perduoti iš kartos į kartą. Tokie nemarios elegancijos, kaip dizaineris sako, su rokenrolo akcentu kilimai tinka bet kokiuose interjeruose: tiek ryškiuose, eklektiškuose, tiek prašmatniuose klasikiniuose, tiek minimalistiniuose.  

Prekės ženklas

Gamybos procesas 

Visame Thibault Van Renne kilimų gamybos procese vyrauja rankų darbas. Kruopščiai atrinkus vilną, ji rankomis karšiama: išvaloma, išpainiojama, sumaišoma, siekiant gauti tolygų, natūralaus atspalvio vilnonį siūlą. Dėl to, jog rankomis verptų siūlų storis natūraliai nevienodas, juos dažant, storesnėse verpalų vietose dažų sugeriama daugiau: tad net ir vienspalvis kilimas niekada nebūna tolygios spalvos. Keletas rišėjų vienas šalia kito dirba mažiausiai keletą mėnesių (nuo pusės iki dvejų metų, priklausomai nuo gaminio dydžio ir dizaino sudėtingumo), rišdami mazgą po mazgo, kol įkūnija sumanytą dizainą. Vėliau kilimas plaunamas, kad taptų elastingesnis ir įgautų žvilgesio. Išdžiovinto kilimo plaukas sutrumpinamas iki reikiamo ilgio. Po to gaminys ant specialių medinių ar metalinių rėmų tempiamas keletą dienų, kad taptų lygus ir tiesus. Paskutinis etapas – iškarpymas rankomis, siekiant sukurti trimatį vaizdą. Thibault Van Renne kilimai yra iš geriausios Indijos Bikanerio regione auginamos vilnos ir Pietų Indijoje specialiai šiai bendrovei gaminamo šilko. 

Gamybos procesas

Inovacijos 

2013 m. pagamintas rinkoje pirmasis rankų darbo kilimas iš vandeniui atsparaus pluošto, atlaikantis bet kokias oro sąlygas. 2015 m. sukurtas kilimas su stereograma: žiūrint į jį tam tikru kampu, išryškėja trimatis vaizdas. Tais pačiais metais pirmą kartą rankomis išaustas kūrinys iš 32 spalvų paletės, įkvėptas belgų menininko Koen Soberon abstrakcijų. O štai šiemet pagal specialų Maskvos dizainerio užsakymą sukurtas ir pagamintas kilimas French Savonnerie iš rekordiškai gausios – net 45 spalvų – paletės, kuomet įprastai kilimai audžiami naudojant daugiausia 20 atspalvių.  

2016 m. kuriant kilimo dizainą pirmą kartą panaudotas vaizdas, fotografuotas iš palydovo. Šis kūrybinis projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su garsia dizainerių kompanija Brown Davis. Unikalios kolekcijos kilimai buvo įrėminti į milžiniškus rėmus ir eksponuoti Majamio meno galerijoje. Tais pačiais metais klientų patogumui įdiegta kilimo gamybos proceso sekimo sistema. 2017–aisiais Thibault Van Renne dizaino studijų lankytojams sukurta virtuali realybė stebėti kilimo gamybos procesą Indijoje.  

Šiemet pristatytas analogų neturintis produktas: prabangus šio prekės ženklo kilimų priežiūros priemonių rinkinys, skirtas pašalinti iš gaminio bet kokias dėmes2018 m. Milano dizaino savaitėje po penkerių metų eksperimentų ir itin sudėtingo gamybos proceso išeksponuotas Golden Legends kilimas su įaustais aukso siūlais.  

Thibault Van Renne kilimų dizaino studija yra Gedimino pr. 47, Vilniuje 

Išsamią informaciją apie prekės ženklą bei kolekcijas rasite www.thibaultvanrenne.com. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/12/soninis12.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!