Funkcionalumas ir kokybė – SINIAT

2017 m. spalio 31 d.

Admin.

Kokia bus garso izoliacija, priešgaisrinės saugos parametrai, ar bus patikimas ir ilgas eksploatavimo laikas, ar bus išlaikomas erdvių funkcionalumas – tai tik dalis svarbių klausimų, kuriuos užduodame sau planuodami pastatus ir jų vidines erdves. O pastatę statinį susiduriame su aiškios dokumentacijos, sertifikatų ar deklaracijų konkretiems parametrams poreikiu. Akivaizdu, funkcionalūs sprendimai būtini. Tačiau svarbu suprasti, kad tik naudodami sertifikuotas sistemas galime tikėtis norimų rezultatų. Todėl būtina rinktis patikimus gamintojus, tokius kaip SINIAT.

SINIAT – belgams priklausanti įmonė, gaminanti ypač kokybiškas sertifikuotas sausosios statybos sistemas. SINIAT – yra pirmoji įmonė, kuri savo sausosios statybos sprendimams, pavadinimu „Nida“, išduoda atitikties deklaracijas visam vientisam sprendiniui – sertifikuotai sistemai su CE ženklinimu. SINIAT deklaracijos su CE ženklinimu galioja ne vien Lietuvoje, bet ir visose Europos Sąjungos šalyse. Suprojektavus pastatą su gamintojo SINIAT sistemomis „Nida“, jis gali būti statomas bet kurioje ES šalyje. Tai ypač patogu, nes gamintojas sąžiningai deklaruoja ir atsako už parinktos sistemos (sprendimo) technines charakteristikas, kurių pagrindinės yra atsparumas ugniai ir garso izoliacija (ypač aktualu pertvarų sistemoms).

SINIAT interneto svetainėje projektuotojams siūloma atsisiųsti analogų neturintį „SINIAT sausosios statybos sprendimų“ katalogą, pagal kurį labai lengva išsirinkti pageidaujamą konkrečius parametrus atitinkančią sistemą ir ją specifikuoti projekte. Patogu, kad skaičiuojant sąmatas nurodomos konkrečios sistemos sąnaudos 1 m2. Pranašumas, kad gamintojas „nepririša“ prie konkretaus gamintojo izoliacinės vatos medžiagos, tačiau kataloge nurodomi ir mažiausi privalomi specifiniai vatos parametrai, atsižvelgiant į priešgaisrinius ar akustinius parametrus. SINIAT interneto svetainėje rasite ir gaminių katalogą, kuriame pateiktas didelis gaminių asortimentas, taip pat ir specialios plokštės, atitinkančios aukštus priešgaisrinius („Ugnis Plius“) reikalavimus, universalios garso izoliacijos, atsparumo smūgiams, ugniai ir drėgmei („Tyli“, tipas DFH1IR) ar ypač atsparios drėgmei HYDRO su specialaus audinio, ne kartono danga, plokštės, kurios gali būti pritaikytos ir luboms su perforacijomis akustinei absorbcijai.

Išskirdamas sprendimus, turinčius aukštus garso izoliavimo parametrus, sertifikuotų sausosios statybos sistemų gamintojas SINIAT siūlo rinktis sistemas su unikalia gipskartonio plokšte „Tyli“, tipas DFH1IR. Šios gamintojo SINIAT gipskartonio plokštės „Nida“ ypatingos, nes jų jungčių briaunos pagamintos taip, kad plokščių siūles galima patikimai sujungti glaistu. Kadangi šios plokštės yra universalios, t. y. ne vien suteikiančios puikius garso izoliavimo parametrus, bet ir atsparios ugniai, smūgiams, drėgmei, išvengiama esminių montavimo pagal patalpų paskirtį klaidų. Svarbu atkreipti dėmesį ir į šių plokščių drėgmės įgeriamumą. Jis gerokai mažesnis, nes plokštė yra H1 parametro, kai kitų gamintojų plokštės dažniausiai yra H2. Tai itin patogu, ypač projektuojant viešbučius, biurus, apartamentus ar namus, kai objekte naudojamos vieno tipo plokštės, t. y. „SINIAT Nida Tyli DFH1IR“. Tokiais atvejais nepadaroma klaidų, nes plokštės iš esmės tinka visoms standartinėms patalpoms, o montuojant negaištama laiko, sprendžiant, kur ir kokio tipo plokštes montuoti. Be to, su plokštėmis „SINIAT Tyli“ galima įrengti ir plonas pertvaras, turinčias pakankamai aukštus garso izoliavimo rodiklius.

Naudojant gamintojo SINIAT sertifikuotas sistemas „Nida“, galima pasiekti įvairius garso izoliacinius parametrus. Dažniausiai garso izoliacijos rodiklis Rw yra nuo 33 dB iki 75dB, atsižvelgiant į pertvaros konstrukcijos sudėtį. Pavyzdžiui, pertvara, susidedanti iš abiejų SINIAT 100 mm pločio metalo profilių karkaso pusių su dviem sluoksniais po 12,5 mm „SINIAT Tyli“ gipskartonio plokščių (2 x 12,5 + 2 x 12,5 mm), akustinis pertvaros garso izoliacijos rodiklis Rw = 63 dB, ugnies atsparumas (R)EI = 120. Pertvarų garso izoliacijai didžiulę įtaką turi gipskartonio plokščių tipas, jų storis, pertvarų montavimo kokybė. Akustinės izoliacijos parametrus galima pagerinti naudojant daugiau plokščių sluoksnių, įtaką turi ir siūlių įrengimas – būtina, kad sujungimo siūlės būtų uždengtos ir persidengtų kiekviename montuojamo gipskartonio sluoksnyje ir kokybiškai užglaistomos glaistu SINIAT MAX.

Be kitų veiksnių, kurie turi įtakos garso izoliacijai, taip pat labai svarbus montavimas, pertvaros konstrukcijos sumontavimo tikslumas, pavyzdžiui, siūlių jungtys, plokščių jungčių sandarumas ant montuojamos konstrukcijos, akustinės izoliacinės juostos naudojimas po perimetriniais profiliais, montavimo ir instaliacinių kanalų sandarumas, tinkama konstrukcija vidinėms pertvaroms sujungti su atraminėmis sienomis, akustinių tiltelių pašalinimas nuo instaliacinių elektros dėžučių, vėdinimo ir kitų kanalų izoliacija.

Izoliacinės medžiagos pertvarose įtaka garso izoliacijai

Akustinės izoliacijos atveju svarbus izoliacinės medžiagos (vatos) storis, o tankis (ir vatos tipas, pavyzdžiui: mineralinė, stiklo ar akmens) šiuo atveju nėra esminis. Į tankį būtina atsižvelgti projektuojant priešgaisrines pertvaras. SINIAT unikaliame sisteminių sprendimų kataloge išsamiai pateikia minimalius privalomus reikalavimus vatai akustiniams ir priešgaisriniams reikalavimams užtikrinti. SINIAT leidžia naudoti bet kurio gamintojo vatą, o tai yra didžiulis pranašumas. Izoliacinės medžiagos stoka sumažina pertvarinių sienų izoliaciją nuo kelių, jei tai yra vieno profilio karkaso konstrukcijos pertvaros su vieno sluoksnio gipskartonio plokšte, iki dešimčių decibelų dvigubo profilio karkaso pertvarų sienų konstrukcijų atveju.

Sertifikuotų sisteminių SINIAT profilių įtaka garso izoliacijai

Keisdami profilių plotį (pavyzdžiui, nuo 50 iki 100 mm) ne vien didiname pertvarinių konstrukcijų standumą ir statymo aukštingumą, bet galime pasiekti ir geresnius garso izoliacijos rodiklius maždaug apie 6 dB. Naudodami dviejų lygiagrečiai išdėstytų metalo profilių karkaso konstrukciją, papildomai garso izoliacijos rodiklį dar pagerintume, pavyzdžiui, lyginant sieną iš viengubo 100 mm pločio karkaso ir dviejų 2 x 50 mm lygiagrečiai išdėstytų karkaso konstrukcijų, dvigubo karkaso siena turės 5 dB geresnį izoliacinį rodiklį.

Garso sugertis

SINIAT, kaip kokybiškų sertifikuotų sisteminių sprendimų gamintojas ir pirmasis, turintis aukščiausio lygio dokumentaciją sausosios statybos sistemoms, t. y. sistemų deklaracijas su CE ženklinimu, vykdytojas, gamina labai didelį asortimentą akustinių sisteminių sprendimų su gaminiais, tokiais kaip plokštės SONIC. Daugumos sisteminių sprendimų su plokštėmis SONIC sugerties koeficientas yra nuo 0,55 iki 0,70 %. Taip pat yra ir garsą sugeriančių lubų sertifikuotų sistemų su priešgaisriniais parametrais (R)EI iki 120 min. Gamintojo SINIAT plokštės SONIC – tai sienoms ir dažniausiai luboms skirtos įvairių perforacijų garsą sugeriančios gipskartonio plokštės. Perforacijos, pereinančios kiaurai visą plokštę, vienoje iš plokštės pusių yra uždengtos specialia garsą sugeriančia medžiaga. Šios plokštės puikiai sugeria garsą ir neleidžia jam „atsimušti“ nuo patalpos plokštumų. Garso sugerties koeficientai yra įvairūs ir priklauso nuo šių plokščių modelio, jų montavimo aukščio ir naudojamos vatos storio. Ypač drėgnoms patalpoms, pavyzdžiui, baseinams SINIAT siūlo naudoti specialias plokštes HYDRO, kurios gali būti ir perforuotame variante garso absorbcijai užtikrinti.

 

Šiuolaikines su CE ženklinimu sistemų deklaracijas konkrečiam sistemos komplektui ir kitą informaciją galima lengvai atsisiųsti gamintojo svetainėje www.siniat.lt. SINIAT gaminiais prekiauja specializuotos statybinių medžiagų parduotuvės visoje Lietuvoje. Projektų rinkoje Lietuvoje SINIAT „Nida“ sausosios statybos sistemas šiuo metu vis sparčiau naudoja tiek dideli projektų vystytojai, tiek ir pavieniai meistrai. 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!