Futuristinis muziejus Seule – žvilgsnis į technologijų ateitį

2019 m. rugsėjo 10 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Unikalus futuristinis technologijų muziejus Seule atsirado Korėjos architektūros studijų „GBO“ ir „Aworks“ iniciatyva. Objektas, sukurtas didžiausiam Pietų Korėjos telekomunikacijų operatoriui „SK Telecom“, yra išdėstytas per du bendrovės būstinės pastato miesto centre aukštus (iš viso yra 33 aukštai). „T.um“ vadinamas technologijos muziejus apžvelgia būsimą urbanistų gyvenimą ir siekia parodyti, kaip technologijos kurs naujoves visuomenėje.

AR, VR, 5G

Muziejus „T.um“ sukurtas bendradarbiaujant dizainerių, neurologų ir futurologų komandai. Projektas lankytojams siūlo interaktyvią patirtį, naudojant AR, VR, hologramas ir 5G technologijas. Kelionės metu lankytojai sąveikauja su įvairiomis AR priemonėmis, kad išmoktų būdų, kaip technologijos gali pagerinti žmonių gyvenimą.

Prasmingos misijos

Į „T.um“ užklydę lankytojai ne tik sužino daugybę naujovių, bet gali ir išbandyti savo jėgas atlikdami jiems skirtą misiją. Pavyzdžiui, naudodamiesi naujausiomis technologijos išgelbėti žmogui gyvybę po nelaimės, kreiptis į DI (dirbtinio intelekto) gydytoją ar tiesiog surengti skubios hologramos konferenciją su pasaulio lyderiais. Pasibaigus kelionei „Shuttle“, lankytojai turi bendrauti su įvairiomis papildytosios realybės (AR) priemonėmis, kad išmoktų IRT technologijos niuansų.

Žmonėms gelbėti

Muziejaus kūrėjai taip pat parodo dar didesnį jau ir taip populiarėjančių dronų potencialą. Pavyzdžiui, kaip oro robotų technologijos galėtų būti naudingos kontroliuojant gaisrą, analizuojant ir nustatant realaus laiko katastrofos vietą, pasitelkiant didelės skiriamosios gebos palydovinio vaizdo duomenis ir t.t.

Muziejuje „T.um“ taip pat apžvelgiamos naujausios medicinos technologijos – nuo DI gydytojų iki medicininių 3D spausdintuvų, suformuojančių sudėtingus kūno audinius ir organus.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!