Gamtos prieblobstyje – prie aplinkos prisitaikiusios formos


Čilės iškyšulyje prie Ramiojo vandenyno esantis namas labiau primena svajonę nei realybę. Išraiškingu, banguotu stogu išsiskiriantis stiklinis būstas yra Tokijuje įsikūrusios architektūros studijos „Ryue Nishizawa“ darbo vaisius.

Uždengti namą banguotos formos stogu nuspręsta neatsitiktinai. Būtent tokia forma labiausiai susiliejo su unikaliais vietos kontūrais: uolėtu, virš vandens iškylančiu žemės paviršiumi. Stogo bangavimas taip pat į kelias dalis segmentuoja ilgą namą. Taigi jo sienos nėra vientisos.

„Stogas vietomis nusileidžia iki pat žemės ir turi įtakos pastato formai. Gali atrodyti, kad šis objektas tarsi neturi sienų, o jį kuria žemės ir stogo sąveika”, – sakė architektūros studijos „Ryue Nishizawa“ atstovai.

Namo stogą laiko stiklinės sienos ir plieninės kolonos. Pastato kraštuosi driekiasi arkos, kurios sukuria angas, pro kurias atveria įspūdingas, kvapą gniaužiantis kraštovaizdis.

Stogas namą segmentuoja į tris zonas. Pastato priekinėje dalyje yra pirtis, vidurinėje – miegamasis ir svetainė, o gale – virtuvė bei valgomasis.


Pagrindinė poilsio zona – miegamasis – yra žemesniame namo aukštyje, į kurį patenkama laiptų pagalba. Kraštovaizdis iš šios zonos atsiveria ne tik per priešais lovą esantį didelį stiklinį langą, bet juo pasigrožėti galima ir iš terasos.

Virtuvės zonoje yra trys atskiros medinės salelės, kurios visiškai neužgožia aplinkui besidriekiančio grožio. Šalia yra įrengtas valgomasis, kuriame stovi juodas stalas ir šviesios medinės kėdės. Ant lubų kabo balti šviestuvai.

Išskirtinė namo zona yra pirties kambarys, kuriame iš karto į akis krenta į grindis įleista vonia. Iš jos atsiveria iš tiesų puikus vaizdas į vandenyną ir uolas.


Betoninis stogas viduje yra iškaltas lentomis, kurios puikiai dera prie medinių grindų ir baldų.

Architektas R. Nishizawa savo vardo studiją įkūrė 1997 m., praėjus dvejiems metams po to, kai kartu su Kazuyo Sejima įkūrė architektūros firmą SANAA. K. Sejima ir R. Nishizawa yra pelnė prestižinę Pritzkerio (Prickerio) architektūros premiją, kurią daugelis vadina šios srities Nobelio premija.

Cristobal Palma nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų