Geopolimerinės injekcijos – unikalus sprendimas statybose

2019 m. gegužės 24 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

„URETEK Worldwide Oy“ istorija prasidėjo 1970 m. Tamperės mieste, Suomijoje. Nepaisant pasaulinio tinklo ir licencijuotų rangovų bei priežiūros institucijų, kompanijos pagrindinė būstinė išliko Suomijoje. Pirmosios geopolimerų inovacijos pamatams stabilizuoti ir žemės gerinimo darbams buvo atliktos 1983 metais. Vėlesnės inovacijos atliktos naujo tūkstantmečio pirmajame dešimtmetyje.

Kompanija ir toliau investuoja į naująsias technologijas ir yra pasaulinė lyderė geopolimerų naudojimo žemės inžinerijos srityje. Šiandien ji dirba su licencijuotais rangovais daugiau nei 50-yje Europos šalių. Naudojant URETEK patentuotą technologiją, jau yra sėkmingai įvykdyta daugiau nei 200 tūkst. projektų.

URETEK technologijai naudojamos unikalių patentuotų geopolimerinių sakų mišinio plėtimosi savybės, kad būtų galima padidinti silpno grunto laikomąją galią. Geopolimerai – tvirti, patvarūs, netirpūs, nesuyra veikiant chemikalams, atsparūs laikui, ilgalaikiai. URETEK geopolimerai klasifikuojami kaip neutralūs aplinkos atžvilgiu.

40 metų trūkusių tyrimų rezultatas

Geopolimerinės injekcijos, kurias kompanija URETEK ištobulino per 40 metų trukusius tyrimus, nepažeidžia pastato konstrukcijų ir yra efektyvi alternatyva įprastoms pastatų pamatų stiprinimo ar grindų atstatymo procedūroms. Firmos URETEK geopolimerinių injekcijų naudojimas gali būti skirstomas į stabilizacinį, kai padidinamas grunto tankis tose vietose, kur pastatas (ar konstrukcija) turi nusėdimo požymių, ir taip sustabdomos tolesnės sėdimo problemos, ir aktyvų, kai konstrukcija yra ne tik stabilizuojama, bet ir pakeliama kaip įmanoma arčiau savo pradinės padėties.

Dirbdama su vienu geriausių pasaulyje cheminių medžiagų gamintojų, kompanija URETEK sudarė katalogą iš daugiau nei 30 medžiagų, kurios gali būti naudojamos, atsižvelgiant į projekto apimtį ir grunto savybes. Kiekviena geopolimerinė medžiaga turi skirtingas savybes, kurios yra naudingos skirtingomis aplinkybėmis. Todėl, norint užtikrinti sėkmę projekte, visuomet svarbu įvertinti visus įmanomus faktorius – pastatus, gamtines sąlygas, konstrukcinius sprendimus, pamatus, po pamatais esantį gruntą ir t. t.

Techniniai netradicinio sprendimo aspektai

Inovatyvi kompanijos URETEK technologija padidina grunto tankį – užpildo jame esančias tuštumas ir mikrotuštumas itin išsiplečiančia derva. Išsiplėtimo jėga, kurią suteikia derva, sukuria reikiamą grunto tankį ir, jei įmanoma, pakelia konstrukciją.

  • Greitas medžiagos plėtimasis ir kietėjimas = tikslumas ir kontrolė, kurie užtikrina kokybę ir sutaupo laiko.
  • Mažos injekcijų ertmės = minimalūs trukdžiai, užtikrinti sveikatos ir saugos reikalavimai.
  • Pritaikomumas – nuo 5–10 m2 iki didelių industrinių ar infrastruktūrinių projektų, užimančių 30 tūkst. m2 plotą ar daugiau.

Tvarumas ir ekologija

Termoreaktyvios geopolimerinės medžiagos yra tokios medžiagos, kurios specialaus proceso metu yra negrįžtamai pakeičiamos į geopolimerus ir susijungia į termiškai stabilų, netirpų tinklą. Firmos URETEK geopolimerai yra atsparūs tepalams, benzinui ir daugumai tirpiklių.

Aplinkosauginis kietų ir lanksčių URETEK geopolimerų poveikis yra patikrintas atliekų tvarkymo centre po trejų ir penkerių metų. Išplaunamojo vandens analizė neparodė jokių nuokrypių nuo normų, vanduo nebuvo užterštas jokiais geopolimerais.

URETEK geopolimerų cheminis ir tirpumo atsparumas yra itin geras, o atsparumas riebalams ir tepalams – puikus. Kietieji geopolimerai išbrinksta deguonies prisotintuose tirpikliuose, bet išdžiūvę vėl atgauna savo pirmines savybes. Jie išlieka stabilūs įprastiniuose skalbikliuose bei dezinfekcinėse priemonėse, druskose, rūgštyse ir bazėse. Itin stiprios rūgštys ir bazės veikia kietąją dervą ir sukelia cheminę degradaciją. Poliniai tirpikliai gali pažeisti dervą, bet jiems būdingas tik ribotas tirpumas šiuose chemikaluose.

Kietieji URETEK geopolimerai yra inertiški pelėsiui bei atsparūs puvimo procesams. Geopolimerai neturi maistinių savybių vabzdžiams ar graužikams maitintis. Tyrimo metu buvo nustatyta, jog URETEK geopolimerai irdami nesukelia jokio žalingo poveikio gamtai.

Taip pat svarbu paminėti, kad URETEK geopolimerų gamtosauginis poveikis žemei ir gruntiniam vandeniui yra itin kruopščiai ištirtas. Visi tyrimai parodė, jog geopolimerai neturi jokio neigiamo poveikio gamtai ir požeminiam vandeniui.

URETEK standartas

Aukščiausią darbų kokybė yra užtikrinama naudojant URETEK darbų metodologiją. Šios metodologijos tikslas –

pademonstruoti, kad darbai bus atliekami pasitelkus loginę ir nuoseklią tvarką, kompanijos URETEK patirtį bei kompetenciją. Kuriant ją, dėmesys buvo skiriamas tokiam darbų procesui, kuris nekeltų žalos URETEK darbuotojams, užsakovams ar aplinkai.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!