GEOTERMINIAI ŠILUMOS SIURBLIAI – EFEKTYVU IR EKONOMIŠKA

2019 m. sausio 29 d.

Admin.

Jau nuo 2018 m. visi naujos statybos namai Lietuvoje turi atitikti A+ energinio efektyvumo klasę, o tai reiškia aukštus reikalavimus šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemoms. Todėl atestuotų specialistų skaičiavimai ir tiekėjo pasirinkimas yra būtinybė. Lietuvos rinkos profesionalių tiekėjų pirmose gretose – UAB „Sanistal“ – Danijoje įsikūrusios specializuotos techninės paskirties prekybos kompanijos profesionalams dukterinė įmonė.

Sanistal“ siūlo savo klientams naujos kartos šildymo, vėdinimo, santechnikos, vandentiekio, pramoninių prekių, įrankių, suvirinimo mašinų ir įrenginių, darbo saugos produktų, metalo ir plieno sprendimus. Sanistal – tai sprendimai pramonei ir statybai. Apie tai, kad įmonė preciziškai žiūri į savo darbų ir tiekiamų produktų kokybę, byloja, kad UAB „Sanistal“ buvo pasirinkta kaip Agrokoncerno pastato šilumos siurblių tiekėjas. Atsižvelgdama į pastato inžinerinius reikalavimus, įmonė pasiūlė užsakovams geoterminius šilumos siurblius „Dimplex“, kuriems būdingas eksploatavimo ilgalaikiškumas bei mažos energijos sąnaudos. Didelį šio tipo šilumos siurblių pranašumą lemia jų galingumas, galintis siekti net 150 kW. Todėl tokio tipo siurbliai gali būti naudojami ne tik privatiems gyvenamiesiems namams šildyti, bet ir komercinės ar gamybinės paskirties pastatams. Siurblių „Dimplex“ konstrukcinis sprendimas leidžia juos jungti lygiagrečiai, taip sudarant jų kaskadą, ir šildyti labai didelio ploto pastatus. Agrokoncerno pastate panaudoti du šilumos siurbliai po 130 KW. Dar vienas „Dimplex“ gaminio ypatumas, kuriuo negali pasigirti nė vienas kitas gamintojas, į šilumos siurblių vidų integruota aktyvaus šaldymo funkcija. Šis siurblių „Dimplex“ konstrukcinis niuansas labiau supaprastina pačios katilinės montavimo schemą ir leidžia visus darbus atlikti greičiau ir lengviau nei įprasta.

Projektuojant pastato šildymo sistemą, svarbi ir planuojama energijos išgavimo kaina. Šiuo atveju siurbliai „Dimplex“ buvo ne tik efektyviausias, bet ir ekonomiškiausias sprendimas. Dideliuose objektuose geri sprendimai sumažina eksploatavimo pastato išlaidas, nes investuoti reikia tik kartą, o pastatą eksploatuoti galima daug metų, tad šis aspektas tapo labai svarbiu svertu.

Vis dėlto, kad ir kokia išskirtinė buvo parinkta sistema, dalyvaujant tokio masto projekte UAB „Sanistal“ darbuotojams, kurie ne tik tiekė, bet ir montavo šildymo siurblius, teko atlikti nemažai „namų darbų“. Reikėjo ne tik parinkti tinkamą konkrečiam objektui įrangą iš daugybės galimų variantų, bet ir teisingai suprojektuoti sistemą. Klaidos šiame darbų etape gali skaudžiai atsiliepti ir montuojant, ir eksploatuojant įrenginius.

Analizuodamas jau atliktus darbus, UAB „Sanistal“ vyriausiasis projektų vadovas Giedrius Masalskis didžiausiu iššūkiu šiame objekte vadina konkurenciją: „Daug konkurentų mėgino parduoti šilumos siurblius, todėl teko labai stipriai įrodinėti, kuo mūsų produktas yra geresnis už kitų.“ Konkuruodama įmonė ne tik pasiūlė, kaip visi, šilumos siurblio sistemą, bet ir buvo lanksti, garantavo visišką jos sukomplektavimą ir laimėjo.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!