Geriausi 2018 metų viešbučių projektai (I)


Nuo istorinių struktūrų iki modernių idėjų realizacijos, šių metų viešbučių projektų derlius išsiskiria išradingumu.  

Viešbutis „Pacai“ 

Vilniaus senamiestyje XVII amžiaus barokinį dvarą architektas Saulius Mikštas įkvėpė naujam gyvenimui. Esamos struktūros atkūrimą papildė originalios freskos. Interjero dizainerė Indrė Barsauskaitė ir Greta Valikonė pasirinko šiuolaikiškus baldus ir taip atrado tobulą dermę tarp istorijos ir ateities.  

Sacromonte Landscape“ viešbutis 

Urugvajuje, 250 akrų teritorijoje, įkurdino vienpusio atspindžio stiklais padengtas viešbutis. Viešbučio fasadas atspindi kalnų peizažą, vynuogyną ir pasakiškais debesimis uždengtą dangų. Šis stebuklas buvo sukurtas iš 13 plieninių modulinių konstrukcijų. „MAPA Architects jį suprojektavo atsižvelgdami į aplinką. Todėl apart pasirinkto ekologiško stiklo fasadui, nuotekų valymo įrenginių, stogų, interjere buvo taip pat naudotos ekologiškos medžiagos. 

Tsingpu Retreat 

 Šanchajaus įmonė „Neri & Hu“ suprojektavo 20-ies kambarių viešbutį netoli Jangdžou, Kinijoje. Ežero viduryje iškilusiame viešbutyje yra meno galerija, arbatos namai, viešoji erdvė, takų ir kiemų tinklas, meditacijos kambarys. Čia laikas sustoja.   

L’Arlatan 

Prancūzijoje meno kolekcininkai pristatė viešbutį „L’Arlatan. Kai meno kolekcininkai, dizaineriai ir architektai dirba išvien rezultatas išverčia iš koto. Čia ryški, saulėgrąžų geltona ir arktinė mėlyna susilieja į keraminių plytelių mozaika vietoje grindų, sienų. Lazeriais išpjaustyti plastikiniai žibintai, kabantys ant lubų, panašūs į jūros gyvius. Lyg to būtų maža, viešbučio durys išpieštos Van Gogo „Japonisme“. 

Maison Breguet 

Paryžius stebina. Priverčia juo žavėtis arba jo nekęsti. Praėjusiais metais čia prasirito butikų (nepatinka man šis žodis. Tekstas mano, todėl kuriu savo taisykles ir toliau vartosiu labiau prasmę atitinkantį žodį boutique”) stiliaus viešbučių atidarymo banga.  

Maison Breguet greitai išpopuliarėjo dėl prabangios aplinkos. Neslėpkime, populiarumo pridėjo ir  53-jų kambarių „Maison Breguet“ viešbutyje įsikūrusio baro kokteilių meniu 

Eaton DC 

 Remdamasis antropologija, kino filmų scenaristas stengėsi sujungti svetingumo industriją su progresyviais socialiniais pokyčiaisVašingtone įkurtas nedidelis viešbutis alsuoja 1970-ųjų dvasia. Žinoma, čia buvo naudojamos tik ekologiškos medžiagos. Kiekviename kambaryje į interjerą integruota literatūros apie politiką, meną, muziką akcentai. 209 kambarius turinčiame viešbutyje yra holistinis sveikatingumo centras, kuriame teikiamos tokios paslaugos kaip akupunktūra ir infraraudonųjų spindulių saunos 

The Jaffa“, „A Luxury Collection“  

Tel Avivas, Izraelis, ir vėl nustebino pasaulį.  Įspūdingai restauruotos XIX a. romėnų architektūros detalės harmoningai susilieja su John Pawson minimalistiniu dizainu. Viešbutyje įrengta 120 svečių kambarių, 32 rezidencijos ir bendruomenių erdvės. Tarp komplekso paveldo elementų, yra 13-ojo amžiaus kryžiuočių siena. Beje, ši siena tapo naujos statybos pastato pagrindas. Buvusioje ligoninės koplyčioje, kurioje eksponuojami korintiški stulpeliai ir originalūs vitražiniai langai, kurie buvo atnaujinti renovacijos metu, įrengti du „Major Food Group“ restoranai. Kaip patys architektai sako, tai Niujorko stiliaus italų koncepcija ir žydų virtuvė delikatesui.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų