Geriausi pasaulio architektūriniai projektai 2018 metais

2019 m. sausio 29 d.

Admin.

Apdovanojimuose „Architizer A+ Awards“ šiais metais geriausi objektai rinkti net iš 5 tūkst. nominantų, apibrėžiančių geriausias tarptautinės architektūros idėjas. 98 kategorijose – nuo kultūros objektų iki pažangiausių koncepcijų ir privačių namų – įspūdingiausi darbai, tarp kurių BIG „Lego House“ Bilunde, Danijoje, „Zaha Hadid Architects“ „CityLife Shopping District“ Milane, Italijoje, ir „Heatherwick Studio“ „Zeitz MOCAA“ Keiptaune, Pietų Afrikoje. Projektai vertinti komisijos (vieni jos narių: Yvesas Béharas, Jeanne Gang ir Olafuras Eliassonas) ir publikos.

Žurnale „Structum“ pristatome pripažintus geriausiais.

KONCERTŲ SALĖ „FORO BOCA“, „ROJKIND ARQUITECTOS“ BOKA DEL RIJUS, VERAKRUSAS, MEKSIKA 

„Rojkind Arquitectos“ suprojektuota koncertų salė „Foro Boca“ – tai betono kubeliai, kuriuos sudaro upės molo paviršiai. Objekto pagrindinė salė jauki, tačiau joje gali tilpti 966 žiūrovai. Pastate išorinė viešoji erdvė apima didelę objekto dalį, taip pat čia suformuotas trijų aukštų vestibiulis (suprojektuotas taip, kad derėtų tarpai ir grindys, kad būtų galima patekti į vidines sales), kur gali vykti spektakliai. Svarbu paminėti, kad koncertų salėje po pamokų vyksta programos vaikams iš mažas pajamas gaunančių šeimų. „Foro Boca“ yra Boka del Rijo miesto atgaivinimo plano dalis.

 

„THE SILO“, COBE KOPENHAGA, DANIJA

COBE architektai, remdamiesi Kopenhagos Šiaurės uosto pertvarkymo planu, transformavo buvusį grūdų silosą į mišrų pastatą, kuriame yra 38 gyvenamieji butai ir viešosios erdvės. 17 aukštų pastatas, pavadintas „The Silo“, yra didžiausias pramoninis pastatas rajone. „The Silo“ išorė buvo sumontuota su cinkuotu plienu (kuris taip pat veikia kaip klimato skydas).

Dizaineriai sugebėjo išsaugoti buvusį grūdų saugojimo talpyklos interjerą. Apatinis ir viršutinis aukštai yra viešosios erdvės, anot COBE įkūrėjo ir kūrybinio direktoriaus Dano Stubbergaardo, suteikiančios daugialypę patirtį įvairiems pastato vartotojams.

 

VIRDŽINIJOS SANDRAUGOS UNIVERSITETO ŠIUOLAIKINIO MENO INSTITUTAS „STEVEN HOLL ARCHITECTS“ RIČMONDAS, VIRDŽINIJA, JAV

„Steven Holl Architects“ sukurtas Šiuolaikinio meno institutas (ICA) turi aiškų ir išgraviruotą permatomą nedidelio geležies stiklo fasadą su „cinko oda“ ir 950 m2 ploto parodų galerijas. Atviro ICA projekto stiklinės sienos ir langai kuria vidinių ir išorinių erdvių tęstinumą, taip pat yra lauko skulptūrų sodas, kurį jo pagrindinis dizaino architektas Stevenas Hollas vadina „mąstymo lauku“. Objekte yra 3 700 m2 galerija ir kavinė, 240 vietų auditorija, laboratorija, viešai prieinama terasa ir keturi žalieji stogai. ICA pastatas laukia „LEED Gold“ sertifikavimo.

 

BUDIZMO ŠVENTYKLA „WATERSIDE“, „ARCHSTUDIO“ TANGŠANAS, HEBĖJUS, KINIJA

Šalia Hebėjaus upės esančiame miške įsikūrusiame objekte „Archstudio“ budizmo šventyklos „Waterside Buddhist Shrine“ dizaino koncepciją vystyti pradėjo nuo konkretaus ketinimo vientisai sujungti gamtos ir architektūros ryšius. Pasak architekto, dizaino tikslas buvo panaudoti erdvę, struktūrą ir medžiagą, kad jos „skatintų žmogaus suvokimą ir taip padėtų žmogui ir pastatams rasti šarmą… bei egzistenciją kartu su gamta“.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!