Golfo klubas „Ayla“ – gamtos ir sporto sinergija

2019 m. rugsėjo 4 d.

svetainiucentras.

info@svetainiucentras.lt

Architektai: „Oppenheim Architecture“
Vieta: al Akaba, Jordanija
Plotas: 5 800 m2

Natūralios gamtos, kopų peizažų ir nuostabių Jordanijos dykumos kalnų įkvėptas golfo klubas „Ayla“ išsiskiria inovatyviu, tvariu ir netgi simboliniu dizainu. Kurdami šį unikalų objektą, projekto autoriai – architektai „Oppenheim Architecture“ – idėjų taip pat sėmėsi ir iš senovės beduinų architektūrinio palikimo. Rezultatas – išskirtinės architektūros kūrinys, kuriame susijungia istorija, gamta ir inovacija.

Iš kopų išnyrantis stogas
Nuošalioje vietoje iškilęs organiškos architektūros pastatas kuria ryšį su gamta, pabrėždamas natūralų dykumos judėjimą – vėjo gūsį, kopos susidarymą. Objekto stogas sukurtas it betoninis „užvalkalas“, savo neįprasta forma prisitaikantis prie vidinės bei išorinės aplinkos ir jos tūrio (sunki smėlio masė kopose, tačiau lankstus kopos vingis). Stogas nepertraukiamu, tarsi iš smėlio atsirandančiu, paviršiumi apgaubia visą kompleksą, ir taip sukuria natūralų dykumų kopos įvaizdį. Be to, banguota konstrukcija formuoja lauko peizažą kartu su tolumoje stūksančiais kalnais.

Mašrabija
Architektūroje ir dizaine pasikartojantys raštai ir spalvos, įkvėpti Jordanijos gamtos, išlaiko pastato ir aplinkos bendrumo pojūtį. Saulės šviesa pastate filtruojama per perforuotus plieninius langus, panašius į tradicinį arabų mašrabijos architektūrinį elementą, saugantį nuo intensyvios saulės šviesos. Raštas, komponuotas iš keturkampių formų, sudarytas pagal senovines Jordanijos tradicijas.

Specialios technikos ir vientisumas su gamta
Konstrukcinis „Ayla“ procesas vyko bendradarbiaujant „Oppenheim“ Europos architektūros biurui ir vietiniams statybininkams. Per pirmuosius etapus darbuotojai buvo išmokyti specialios betono liejimo technikos, kad įgytų specialių įgūdžių ir galėtų valdyti procesą. Vietiniai menininkai taip pat prisidėjo prie pastato, atradę natūralią kopų pigmentaciją ir pritaikę ją interjerui bei viso pastato išvaizdai. Golfo klubo „Ayla“ architektūra tiek spalvomis, tiek forma nekompromituoja natūralios dykumų aplinkos ir nepastebimai įsilieja į vietinį kontekstą.

Pradininkas
„Oppenheim Architecture“ architektai realizuoti „Ayla“ projektą pradėjo 2018 m. ir, nors šis objektas jau baigtas, ateityje dar laukia daugybė neįgyvendintų užduočių, nes dykumoje prieglobstį radęs organiško dizaino statinys yra tik pirmas žingsnis, siekiant sukurti didelį pramogų centro kompleksą „Ayla Oasis“.
Būsimą kompleksą sudarys komercinės erdvės, apsupančios golfo lauką, taip pat viešbutis bei gyvenamieji apartamentai. Tikimasi, kad „Ayla Oasis“ taps viena didžiausių traukos erdvių visoje Jordanijoje.

Žmogus ir gamta kiekviename kontekste
„Oppenheim Architecture“ yra apdovanojimų laimėjusi architektūros, planavimo ir interjero dizaino įmonė, kurios darbas pagrįstas tiek fiziniu, tiek dvasiniu kontekstiniu jautrumu, palaikomu idėjiniais ir ekonominiais projektavimo sprendimais, kurie visi padeda pagerinti gyvenimą.
Firmos projektai sukurti tam, kad būtų pasiekta puiki meniškumo ir ekonomikos pusiausvyra – nesenstanti architektūra, kuri būtų tiek pat graži, kiek ir funkcionali. Vykdydama projektus daugiau nei 25 šalyse įmonė kuria jautriai ir žmogaus poreikius bei gamtą derina su kiekvieno konteksto aplinka.
„Oppenheim Architecture“ būstinė įsikūrusi Majamyje (JAV), tačiau visame pasaulyje projektus realizuojanti komanda biurus turi Niujorke ir Bazelyje (Šveicarija).

Nuotr. Rory Gardiner

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!