Grandiozinis projektas Beverli Hilse: prabangus viešbutis su įspūdingu sodu

2020 m. liepos 9 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Britų kompanija „Foster + Partners“ pristatė grandiozinį projektą „One Beverly Hills“. Jame planuojama statyti augalais dengtas gyvenamąsias rezidencijas ir botanikos sodus. Šiuo metu 7 ha plote jau įsikūrę du garsūs viešbučiai: „Beverly Hilton“ ir „Waldorf Astoria Beverly Hills“.

Naujasis projektas plėtojamas trikampės formos sklype. Jame bus įrengti 42 apartamentai ir 37 rezidencijos, du gyvenamieji pastatai su 303 butais ir keturių aukštų paviljonas, kuriame įsikurtų butikai, parduotuvės ir maitinimo vietos.

Teritorijoje suplanuotas daugiau nei 3 ha sodas: 1,8 ha viešųjų botanikos ir skulptūrų sodų bei 1,4 ha privačių sodų, skirtų tik gyventojams ir viešbučio svečiams. Jame augtų daugiau nei 300 rūšių augalai ir medžiai, kurie, pasak „Foster + Partners“ įkūrėjo Normano Fosterio, mena Kalifornijos ir Beverli Hilso istoriją.

„Iš pradžių Beverli Hilsas tebuvo žemės ūkio paskirties laukai – žalia oazė, kuri maitino augančią bendruomenę, – pasakoja jis. – Praėjus šimtmečiui, šis istorinis faktas mus įkvėpė kurti ekologišką architektūrą, susiliejančią su kraštovaizdžiu, kurios didelė dalis būtų prieinama visuomenei.“

Net greitkelis „Merv Griffin Way“, kertantis teritoriją, yra meistriškai uždengiamas virš jo iškylančia apželdinto sodo platforma.

Projekte bus įrengti devyni atskiri botanikos sodai, baseinai ir tvenkiniai, daugiau nei 3 km pasivaikščiojimams skirtų takų.

Siekiant tausoti vandens sąnaudas, visose žaliosiose erdvėse bus įrengti drėgmės jutikliai, leisiantys tiekti tokį kiekį vandens, kuris reikalingas augalams, ir sustabdyti tiekimą, kai drėgmės yra pakankamai.

Projekto vystytojai teigia, kad ši koncepcija yra ekologiško požiūrio dalis. „One Beverly Hills“ tikslas – pasiekti LEED PLATINUM ir WELL sertifikatus. Todėl pastatuose naudojamos mažai anglies turinčios medžiagos, taip pat prabangios išmaniosios technologijas, pavyzdžiui, cirkadinis pritemdymas, šviesos diodų (LED) apšvietimas ir tyliosios ŠVOK sistemos.

„Foster + Partners“ į pagalbą pasitelkė architektūros įmonę „Gensler“, tapusią šio projekto vykdančiuoju architektu.

 

Nuotr. DBOX

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!