https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

Gyventojai vėl evakuojami iš dangoraižio Sidnėjuje

2018 m. gruodžio 27 d.

Agnė.

Vakar, gruodžio 26 dieną, 3000 žmonių buvo priversti palikti apartamentus dangoraižyje, esančiame centriniame Sidnėjaus parke, dėl skilusios betono plokštės. Plyšys sienoje pirmą kartą atsivėrė šį pirmadienį, gruodžio 24 dieną.  

Inžinierių komanda iš „Icon“ ir pastato kūrėjas „Ecove“ įvertino pastatą, kuris buvo baigtas tik šiais metais. Kompanija, pastačiusi dangoraižį, teigė, kad statinys yra struktūriškai patikimas, o žmonių evakuacija yra tik papildoma atsargumo priemonė. Inžinieriai ir statybininkai, taip pat tyrėjai dirbo visą parą Kalėdų išvakarėse, norėdami pašalinti įtrūkimą.  

Rangovai skelbė, kad nė vienam gyventojui nebuvo kilęs pavojus, tačiau gyventojų evakuacija padėjo statybininkams greičiau pašalinti atsiradusį įtrūkimą ir garantuoti, kad daugiau nepasitaikys tokių situacijų.  

Deja, panašu, kad situacija darosi nevaldoma. Vakar, pareigūnų išplatintame pranešime spaudai teigiama, gavę patvirtinimą, kad sienoje atsiradęs plyšys pašalintas, gyventojai galėjo grįžti į savo būstus. Tačiau trečiadienį buvo pažeistos kelios betono plokštės. Todėl, baiminantis laikančiųjų konstrukcijų lūžių, gyventojai buvo antrą kartą nedelsiant evakuojami iš pastato.  

Trečiadienį, vietos  vyriausybė teigė, kad tiria ne tik šio pastato struktūrinį vientisumą, bet ir kaimyninių gyvenamųjų namų stovį. Vyriausybės atstovai teigia, kad yra šokiruoti šio įvykio.

Bendrovė Icon“ garsėja kaip ypač aukštus kokybės standartus taikanti kompanija. Šioje situacijoje, net ir iškilus nesklandumams, kompanijos atstovai operatyviai reagavo į susidariusią grėsmę ir pradėjo spręsti problemą. Dedame visas pastangas, bendradarbiaujame su įmonės atstovais ir tikimės, kad situacija bus suvaldyta“, – spaudos konferencijos metu sakė specialistas. 

Gyventojai dalinasi pažeisto pastato nuotraukomis, kuriose matosi gipso įtrūkimai ir atsiradę tarpai sienose. Tačiau pastato kūrėjas „Ecove“ gynė pastato „aukštą kokybę“, kuri, jo teigimu, viršijo pramonės standartus.

Vis dėlto, 51 daugiabučio aukšte iš viso įrengti 392 apartamentai. Iš jų 51 laikomas nesaugiu. 

Vyriausybės sprendimu, daugiabučio gyventojai į savo namus galės grįžti tik po dešimties dienų, o apgyvendinimo paslaugas privalės teikti daugiabučio generalinis rangovas.  

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/340x600.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!