Harvardas siūlo nemokamus architektūros kursus

2018 m. lapkričio 12 d.

Agnė.

Harvardo universiteto dizaino mokykla siūlo nemokamą internetinį kursą „Kūrybiška architektūra”. Kurso metu patirtimi dalinsis architektūros teorijos profesorius K. Michaelas Hays kartu su architektūros istorijos profesoriumi Erika Naginski ir G. Ware Travelstead, architektūros ir technologijos istorijos profesoriumi Antuinu Piconu.

Skelbiama, kad tai įvadinis kursas į architektūrą.

„Architektūra yra viena iš sudėtingiausių kultūros praktikų. Architektūrinio objekto kūrimas apima visas technines, estetines, politines ir ekonomines problemas, kurios yra konkrečioje visuomenėje. Per dešimt modulių apžvelgsime keletą istorinių svarbiausių pavyzdžių, parodančių, kaip architektūra įsitraukia, tarpininkauja ir išreiškia kultūros kompleksiniams siekiams”, – skelbia kurso organizatoriai.

Antrojoje kurso dalyje bus pateikti technologiniai architektūros idėjos realizavimo problemų sprendiniai. Architektūra yra įtvirtinta kontekstuose. Tačiau technologijos nenustato architektūrinės formos. Jūs atrasite būdus, kaip novatoriškos technologijos gali padėti sukurti naujas estetines patirtis bei sulaužyti nusistovėjusias normas. Architektūros ir šiuolaikinių technologijų sąveika pakeitė ne tik tai, kas galėtų būti pastatyta, bet ir kokios konstrukcijos gali būti laikomos architektūra. 

Trečioji kursų dalis skirta aptarti sudėtingo architektūros santykio su socialiniais ir istoriniais kontekstais, auditorija, laimėjimais ir siekiais. Profesinė praktika turi architektūros socialinius įsipareigojimus ir estetinę galią derėtis dėl socialinių pokyčių; įprasminti kolektyvinius prisiminimus; netgi išreikšti utopinius idealus.

Pirmadienį, lapkričio 12 dieną, prie šio kurso prisijungs ETH Ciuricho ir Tokijo universitetai. 

Kursai prasidės nuo vasario 28 dienos. Norintieji gali registruotis jau dabar: goo.gl/h2o6P8.

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!