Helovino kaukės iš architektūrinių modelių


Dizaineris Siba Sahabi pristatė mėlynųjų kaukių kolekciją, kuri gali tapti paskutinės minutės architektūriniu Helovino kostiumu. Pasak menininko, šia kolekcija siekiama pateikti atsaką šiuolaikinei skaitmeninės saviraiškos kultūrai.

Rinkiniai yra pagaminti iš 18 milimetrų storio balsos medienos sluoksnių. Tai minkšta mediena, dažniausiai naudojama architektūrinių modelių kūrimui. Atskiros kaukių detalės supjaustytos skaitmeniniu būdu valdoma (CNC) technologija.

Šviesiai mėlyna danga primena putas. Kaukės yra sulipdytos sluoksniais, kad sudarytų geometrines formas iki 60 centimetrų aukščio.

Kai kurie kaukių modeliai panašūs į  ankstyvojo „art deco” stiliaus dangoraižius, kiti primena Italų radikaliųjų dizainerių 1960-ųjų pabaigos darbus. Dizaineris sukūrė kolekciją, skirtą  „ištirti individualizmo prigimtį”. Kolekcijos pavadinimas  „Persona“ yra kilęs iš lotyniškojo termino, kuriuo iš pradžių buvo vadinamos medinės teatro kaukės.

 „Vakarų psichiatrija apibūdina asmenį kaip socialinį veidą, kurį suformuoja jį supantis pasaulis. Kaukė sukurta, iš vienos pusės tam, kad sukurtų trokštamą įspūdį kitiems, o kita vertus tam, kad paslėptų tikro asmens prigimtį,” – sako menininkas.

Pasak S. Sahabio, XXI amžių galima apibūdinti kaip veido erą. Veidas tapo būdas išreikšti kultūrinį identitetą, o interneto socialinių platformų kontekste vartotojai išplečia šią sąvoką virtualios asmenybės sukūrimui.

Ši kolekcija sukėlė milžinišką socialinės žiniasklaidos susidomėjimą, kurios vartotojai pateikė koreguotą kaukių versiją.

Kiekvienas  „Personos“ dizainas suformuotas taip, kad uždengtų galvos ar veido dalį, tačiau paliktų erdvės patogiam bendravimui ir stebėjimui. Dizaineris neslepia, kad kaukės dizainas buvo pasirinktas, norint paskatinti bendravimą, tačiau tuo pačiu metu ir sukurti atstumą.

Kaukes su 3D spausdintuvu atspausdino  „Björk” komanda. Komandos nariai atvirauja, kad kultūrinio identiteto vaizdavimas per skaitmeninį savireklamavimą yra naujas reiškinys.  

S. Sahabio projektai jau nepirmą kartą apeliuoja į kultūrinę tapatybę. Anksčiau jis kūrė veltinius indus, kokius gamindavo ankstyvojoje Mesopotamijos civilizacijoje. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų