Heningas Larsenas kuria šiuolaikinių kalnų rajonus Šanchajuje

2018 m. rugsėjo 18 d.

Agnė.

Heningas Larsenas (Henningas Larsenas) pateikė naują projektinį pasiūlymą „Sparnai“ (angl. The Springs). Projektas sukurtas, siekiant išprovokuoti naujas kraštovaizdžio tendencijas ir į miestus perkelti natūralius Kinijos kaimo vietovių peizažus. 

Siūloma Šanchajuje sukurti kalnų kraštovaizdį su aukštais, terasiniais bokštais aplink žalią viešąją aikštę. Jau dabar suprojektuoti ir pradėti statyti trys, kalnus primenantys, pastatai, į kuriuos bus integruotos kūrybinių industrijų atstovams skirtos darbo vietos.

Lyg kalnuose

„Sparnuose“ įrengtos terasos ir balkonai išilgai laiptų. Terasose įrengti vietinės natūralios augmenijos sodai. Kiekviename aukšte įrengtos lauko terasos yra sujungtos ir atrodo lyg labirintas, pastatus panardinantis į žalią atmosferą.

Pastatų masyvas centrinėje aikštėje apsaugo aikštę nuo stiprių vėjų, sumažina triukšmą, taršą ir užtikrina didelį natūralios šviesos srautą. Šis sprendimas pasirinktas bendradarbiaujant su architektų studija SLA.

Vandens efektas – architektūroje

Pėstiesiems sukurta infrastruktūra jungia rajoną su aplinkinėmis vietovėmis. Taip siekiama suburti bendruomenę į aktyvią bendrą erdvę, kuriai būdingi žalieji sodai ir viešasis menas.

„Mes norėjome sukurti saugią aplinką šiame miesto rajone. Naujų viešųjų erdvių, bendruomenės laisvalaikiui, prie Šanchajaus upės, įkūrimas yra svarbus miesto plėtros plano įgyvendinimas”, – pasakoja Henning Larseno dizaino direktorė ir partnerė Klaudija Bojer Godefroy (Claude Bøjer Godefroy) ir priduria, kad į šios teritorijos tvarumą komanda žvelgė plačiąja prasme.

„Svarbu pasiūlyti žmonėms aplinką tausojančią erdvę, kartu kuriant pastatą, kuris apibūdintų žmonių ir aplinkos sąveiką”, – sakė ji.

Heningas Larsenas jau ne pirmą pastatą stato šalia vandens. Vandens ir architektūros santykis yra labai svarbi šių dienų pastatų projektavimo dalis. Daugelis modernistinės formos pastatų kuriami šalia vandens arba jų eksterjere kuriami dirbtiniai vandens telkiniai.

Sparnai“ pradėti statyti liepos mėnesį. Tikimasi šį projektą pabaigti iki 2020 metų.

Architektų firmos „Henning Larsen Architects“ vyresnysis architektas, dizaino vadovas ir vyriausiasis planuotojas Mateušas Mastalskis (Mateusz Mastalski) skaitys pranešimą konferencijoje „Viešbučiai, verslo centrai ir kultūriniai objektai – optimali šiuolaikiškos eksploatacijos pusiausvyra skirtingo pobūdžio pastatuose”. 

Konferencija vyks: ketvirtadienį (rugsėjo 20 dieną) 10 valandą, „Multikino” kino teatras, PC „Ozas”, Ozo g. 18, Vilnius

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!