Heningas Larsenas Norvegijoje projektuoja šiauriausių muziejų žemyne

2020 m. kovo 17 d.

Heningas Larsenas sukūrė naują Norvegijos Arkties muziejų Trumsėje. Bendradarbiaujant su bendrove COWI projektas buvo pateiktas vienai iš šiauriausių kultūros institucijų pasaulyje. Pakrantės projekto tikslas – pritraukti lankytojų dėmesį į jūrą, kuri supa salų miestą.

Trumsė – septintasis pagal dydį Norvegijos miestas, įsikūręs šiaurės Norvegijoje. Tai taip pat miestas, turintis šiauriausią pasaulyje universitetą, šiauriausią alaus daryklą ir šiauriausią botanikos sodą. Miestas yra apie 400 km į šiaurę nuo poliarinio rato. Dabar jis turės ir šiauriausią muziejų. Kvapą gniaužiančios šiaurės pašvaistės čia įgauną naujų atspalvių.

19 700 kvadratinių metrų muziejaus projekte bus įrengti Trumsės universiteto kultūros paminklai ir gamtos istorijos archyvai, sujungiantys dvi esamas kolekcijas.

Projekte nurodomi vietiniai saami lávvu namai. „Mūsų dizainas remiasi šiaurinės Norvegijos gamtos aplinka ir kultūros istorija. Nors šiuolaikiškas dizainas remiasi vietinio paveldo kalba, siekiama sukurti orientyrą, kuris taptų nauju salos miesto simboliu“, – sako HeningoLarseno partneris Peer Teglgaard Jeppesen.

Salos aukštikalnėje įkurdintas dabartinis Tromsė Šiuolaikinio meno centras, kuriam ir priklausys muziejaus kompleksas, sudarytas iš dviejų vizualiai atskirų komponentų. Kaip paaiškina Heningas Larsenas, tai tvirta skalūno bazė, įbrėžta į kalvos šlaitą, viršuje keturios atskiros, permatomos struktūros, kurių fasadai sudaryti iš modulių. Pastaruosius galima atskirai prižiūrėti ir pakeisti. Šie moduliai apšviesti ir naktį tampa švyturių grupe vaikštantiems krantine.

Viršutiniai lygiai padalinti į atskirus blokus. Juose įrengtos parodų erdvės.

Dizainas apima parodų ir tyrimų patalpas, 200 vietų auditoriją ir daugybę mažų klasių bei studijų kambarių. Išorės kraštovaizdyje bus pristatoma Arkties regiono botanikos, geologijos, archeologijos ir kultūros paveldo kolekcija. Ant krantinės iškils amfiteatro tipo laiptai, kurie turės ir viešųjų susirinkimų erdvėms būdingus mažosios architektūros objektus.

Tikimasi, kad Norvegijos Arkties muziejus bus pradėtas statyti 2023 metų pradžioje.

@Architektų vizualizacijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!