„Heytea Daydreamer“ – kitoks požiūris į bendruomenę


VIETA: Šendženas, Guangdongas, Kinija

Architektai: A.A.N ARCHITECTS

Pagrindinis architektas: Junjie Yan

Dizaino komanda: Keyan Tan, Xiaoling Zheng, Yuxing Yi, Yinghua Wen, Heng Du, Shaozhen Zhuo, Luolin Zhang, Kai Xu

Plotas: 486,0 m2

Projekto metai: 2018

Naujas kūrinys Kinijoje – „Heytea Daydreamer“ – akcentuoja kitokį požiūrį į bendruomenę. Jis toks primityvus, kad tampa moderniu.

Anot A.A.N ARCHITECTS architektų (pagrindinis kūrinio architektas Junjie Yan), žmonės yra socialūs gyvūnai, turintys gyventi grupėmis, o socialinė grupė yra sudaryta pagal santykius, kuriuos sudaro individo pozicijos reliatyvumas. Šioje specialioje struktūroje individuali veikla paveikia visą struktūrą, bet tuo pat metu visa struktūra taip pat veikia ir riboja individualią asmens veiklą. Nedidelė erdvė leidžia žmonėms jaustis arti vienas kito, o didelio masto erdvė turi didesnę įtrauktį ir galimybes plėsti minėtą struktūrą.

Socialinių santykių tyrimas naujajame amžiuje

Tradicinėse arbatos gėrimo patalpose paskirstytos sėdimos vietos suteikia žmonėms galimybę bendrauti privačiai. „Heytea Daydreamer“ siekia ištirti efektyviausius atstumus tarp žmonių ir jų poreikį – čia galima laisvai ir privačiai mėgautis savo arbata, pora gali džiaugtis romantika prie staliuko poroms, o grupė žmonių bendrauti prie didelio stalo. Tačiau privatumas ir atvirumas egzistuoja kartu, nes vienas didelis stalas, kurį sudaro 19 įvairaus dydžio mažų staliukų, sutrumpina atstumus tarp skirtingų grupių, suteikia joms galimybę bendrauti, net būnant atskirai. Dėl šios priežasties „Heytea“ yra ne tik arbatos parduotuvė, patenkinantį kiekvieną skonį, bet ir naujas bendravimo būdas erdvėje.

Erdvė projektuota eksperimentiškai, siekiant ištirti, kaip žmonės susirenka ir išsisklaido parduotuvėje. Kitaip nei įprastose arbatos parduotuvėse, kuriose yra sėdimų vietų, ilgas arbatos stalas, einantis per visą erdvę, suteikia klientams pasirinkimo laisvę.

„Srautai slėnyje“

Vienas populiariausių ir elegantiškiausių dalykų senovės kinų raštininkams buvo gerti vyną iš vingiuojančio kanalo su viena jame plūduriuojančia vyno taure (kinų kalba tai vadinama Qu Shui Liu Shang), todėl parduotuvės kūrėjai pritaikė natūralią kreivę skirtingoms erdvėms sujungti, kas padėjo ne tik visiškai išnaudoti erdvę, bet ir sukurti atstumus tarp žmonių. Stalo epicentras natūraliai išsiskleidžia iš vidaus, vėliau nuvingiuoja per visą erdvę su žaliais augalais ir banguotomis lubomis, kaip ir vanduo. Abiejose šio „upelio slėnio“ pusėse gali tilpti daugiau nei 30 svečių.

Beje, struktūros atspindi debesų pasaulį ir susisluoksniavusias kalvas, kurios yra klasikinis Kinijos tradicinių paveikslų vaizdas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų