I. Šimonytė: NT mokesčio pakeitimai aprūpintų savivaldybes finansiškai

2021 m. rugsėjo 28 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Premjerė Ingrida Šimonytė pritartų nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pakeitimams. Pasak premjerės, municipalinio mokesčio įvedimas padėtų savivaldybėms sukaupti savarankiškų išteklių.

„Infrastruktūros kūrimas, naujo turto atsiradimas kelia poreikius savivaldai, kuri turi užtikrinti infrastruktūrą, turi užtikrinti paslaugas to turto savininkams, todėl toks mokestis kaip municipalinis mokestis, kaip savivaldybių tam tikras pajamų šaltinis Lietuvoje anksčiau ar vėliau atsiras“, – antradienį Seime teigė premjerė.

Pasak ministrės pirmininkės, toks mokestis, tikėtina, atbaidytų gyventojus nuo papildomo turto kaupimo, tačiau pirminė mokesčio funkcija vis dėlto būtų savivaldybių aprūpinimas finansiniais ištekliais infrastruktūrai kurti.

„To reikia ne žiūrint kaip į kažkokį proginį sprendimą, prevencijai jis bus įskaičiuotas į turto kainas ir veiks kaip tam tikra neigiama paskata papildomo turto nekaupti, tačiau pagrindinė vis dėlto funkcija yra fiskalinė ir pirmiausia fiskalinė savivaldybių savarankiškų išteklių, reikalingų kurti infrastruktūrą, požymių“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė anksčiau yra sakiusi, kad dabartinis NT mokestis yra tobulintinas, vadino jį nesusipratimu.

Spalio mėnesį Finansų ministerija ketina Seimui siūlyti keisti dabartinį NT mokestį. Pasak ministerijos, šiuo metu apmokestinamas ne NT objektas, bet turto vertės suma, o neapmokestinamą sumą galima laikyti mokestine lengvata.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/12/soninis12.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!