Indoneziška oazė Druskininkuose


 

Pastatytas viešbutis yra pirmasis parengto projekto etapas. Šalia jo turi atsirasti bangų baseinas. Dar vienas komponentas – tai vaizdinė sąsaja su istorine miesto dalimi, o visą kompoziciją užbaigia Nemunas. Ši sudėtinga, bet įdomi situacija turėjo nemažą įtaką architektams kuriant projekto idėją ir sprendinius. Pagal juos skirtingais laikotarpiais statytos komplekso dalys turi ir skirtis, ir derėti tarpusavyje. Svarbi užduotis buvo atsižvelgti ir į vaizdinį ryšį su istorine miesto dalimi.

„Išrinkome gražiausius, vertingiausius esamų pastatų elementus ir juos išryškinome, pavyzdžiui, galeriją, jungiančią žiemos sodą su esamu pastatu, suprojektavome stiklinę, kad būtų matomi seniausios statytos dalies sienų reljefiniai elementai, – pasakojo projekto autorius architektas ir projekto vadovas Raimondas Pilkauskas. – Kalbėdamas apie pastato eksterjerą, išskirčiau iškilias faktūrines fasadines plokštes. Interjeras tikrai labai išraiškingas ir įdomus – tai Balio salos interpretacija. Įspūdingas ir žiemos sodas su bėgančio vandens siena (kriokliu), su žalia natūralių augalų siena, fontanais, kolonomis ir skulptūromis. Viešbučio kambariai suprojektuoti ir įrengti ta pačia Balio tematika.“

Interjero apdailai naudotos autentiškos medžiagos, dar labiau sustiprinančios emociją bei paaštrinančios pojūčius. Interjere vyrauja iš bambukų įrengti atskiri elementai, tokie kaip lubų apšvietimas, bambukais uždengtos kolonos, o masažinių patalpų dušinės išklijuotos akmenukais tiesiai iš Indonezijos kranto surinktų jūros akmenukų. Koridoriuje akį traukia upės akmenukų dizaino kilimas, trispalvis keturių formatų piešinys iš akmens masės plytelių – dalį šių įspūdingų medžiagų tiekė UAB „Vaineta“, o UAB „Naresta“ specialistai įgyvendino architektų pageidavimus.

Norint pasiekti tokį romantišką ir, regis, šiek tiek lengvabūdišką pastato įvaizdį, statybininkams teko ne tik įveikti jau esamas kliūtis, bet ir rasti išeitis, kaip prisiderinti prie koreguojamo techninio projekto.

„Kadangi pastatas buvo statomas virš esamos transformatorinės, pagrindinis uždavinys ir iššūkis buvo įrengti pastato pamatus polių vietose, kur kirtosi komunikacijos vamzdžiai ir elektros kabeliai, kai kurias polių vietas teko koreguoti su projektuotojais, tad pamatų įrengimas šiek tiek užsitęsė, bet po šio etapo atslūgo įtampa ir statyba toliau vyko pagal numatytus grafikus, – sakė UAB „Naresta“ statybos projektų vadovas Artūras Minevičius. – Apie technines detales paminėsiu, kad pagrindinis pastato konstruktyvas sudarytas iš monolitinių sijų ir kolonų, perdangos – surenkamosios gelžbetoninės plokštės, išorinės sienos –
iš „Fibo“ blokelių, iš vidaus jos nutinkuotos „Knauf MP 75“ tinku. Pastato laužytų plokštumų fasadų apdailai pasirinktos medžiagos „Alucobond“ – natūralaus aliuminio ir matinio cinko paviršiaus plokštės. Jų išskirtinė savybė – susiliejimas su gamta. Pagrindinis fasadas apšiltintas 200 mm „Paroc“ akmens vata, dalis fasado apšiltinta putų polistirenu ir ištinkuota austrišku dekoratyviuoju tinku „Baumit“. Dalis žiemos sodo stogo ir fasadas yra stikliniai su dviejų paketų stiklais, šilumos perdavimo koeficientas 0,6 W/m2K su saulės kontrole.“

Be iššūkių neapsieita ir projektuojant bei montuojant inžinerines sistemas. Inžinerinių sistemų darbo projekto stadijos metu, glaudžiai bendradarbiaujant techninio projekto autoriui Tomui Cipkui ir UAB „Folisita“ inžinieriams, pavyko rasti optimalius sprendimus ir pritaikyti viešbučio vėdinimui, šildymui ir kondicionavimui. Projektuotojams užsakovo prašymu pakoregavus vėsinimo ir vėdinimo projektus, pasikeitė vėdinimo sistemų našumas, įrangos išdėstymas. „Tam prireikė perprojektuoti magistralinį vamzdyną. Koreguotame projekte pasikeitė ir vidaus patalpų išdėstymas, todėl teko keisti vidaus ortakių sistemą. Išaugo patalpų apdailos ir interjerui keliami reikalavimai, todėl atsirado daug pokyčių dėl oro išleidimo įrenginių vietos, tipo ir pan. Vėsinimo projekto dalyje atsirado įrangos galios pokyčių, – sakė UAB „Folisita“ technikos direktorius Vidas Čibinskas. – Tad šilumos siurblius pakeitėme į kitokios konfigūracijos. Tačiau džiugu tai, kad naujoji sistema turi daugiau pranašumų, nors ir yra brangesnė, bet jos eksploatacija kur kas patogesnė. Šilumos siurbliai „Samsung“ vasarą ruošia šaltą vandenį pastatui aušinti, todėl pasiūlyta sumontuoti ne vieną, o dvi akumuliacines talpyklas, kad būtų galima sklandžiau pereiti nuo vieno ciklo prie kito. Tai ypač aktualu pereinamuoju laikotarpiu, kai naktį yra poreikis šildyti, o dienomis vėsinti.“ UAB „Telepaslauga“ inžinieriai suderino šilumos siurblio „Samsung“ valdymą su viso viešbučio pastatų valdymo sistema.

„Dauguma inžinerinių sistemų turėjo būti integruotos į „Aqua“ parke jau veikiančias sistemas. Tai buvo ypač aktualu, parenkant procesų valdymo ir automatizavimo, įėjimo kontrolės, vaizdo stebėjimo sistemų įrangą. Tam, kad naujos sistemos visiškai įsilietų į esamas, šių sistemų įranga buvo renkama tų pačių gamintojų: automatizavimo sistemoms parinkta „Siemens“ įranga, įėjimo kontrolei – „Salto“, vaizdo stebėjimo sistemai –
„Hikvision“, kompiuteriniam tinklui – HP, įgarsinimo sistemai – TOA, gaisrinei signalizacijai – „Inim“, – vardijo UAB „Naresta“ statybos projektų vadovas A. Minevičius.

Visame pastate veiks belaidis ryšys (Wi-Fi). Kambariuose, jų sanitariniuose mazguose, SPA ir žiemos sodo zonose sumontuoti mikroklimato palaikymo termostatai, kuriais kiekvienos patalpos temperatūra bus palaikoma atskirai pagal klientų ar personalo nustatytas reikšmes. Visi mikroklimato termostatai sujungti į bendrą automatizavimo tinklą. Taip „Aqua“ parko dispečeris iš savo darbo vietos galės matyti, o prireikus ir valdyti kiekvienos patalpos mikroklimatą. Tas pats dispečeris iš savo darbo vietos galės stebėti ir valdyti visų objekte esančių vėdinimo kamerų, šilumos ir šalčio mazgų darbą.

Pastate įdiegta adresinė gaisrinės signalizacijos sistema. Suveikus priešgaisrinei signalizacijai, automatiškai pradeda veikti visos gaisrinės saugos sistemos, t. y. įsijungia balsinis įspėjimas apie pavojų, įsijungia viršslėgio ir dūmų šalinimo ventiliatoriai, stabdomos visos vėdinimo sistemos, liftas pereina į saugaus neveiksnumo būseną, visos evakuacinių kelių sistemos durys, varteliai atblokuojami. Per visame pastate įrengtą įgarsinimo sistemą transliuojama ir akustinė muzika, ir balsiniai pranešimai. Pavojaus pranešimai yra pirmenybiniai.

Objekte didžioji dalis (daugiau nei 90 %) apšvietimo įgyvendinta šviesadiodžiais (LED) šviesos šaltiniais. Jie leis gerokai sumažinti elektros energijos sąnaudas, palyginti su senesnės technologijos šviesos šaltiniais.

Viešbučio reikalavimus atitinkančios durys

Visas pastato duris parinko ir montavo UAB „Vauksa“ specialistai. Kambariuose sumontuotos garsą izoliuojančios durys. Tokių durų varčia užpildyta ne kartoniniu koriu, o specialia medžio drožlių plokščių konstrukcija. Tokios struktūros durys sulaiko 38 dB garsą (Rw). Kur reikalaujama didesnio saugumo (ugniasienės, konferencijų salės, patalpos, kuriose renkasi didelis srautas žmonių), sumontuotos durys, kurios ne tik izoliuoja garsą, bet ir yra atsparios ugniai. Tokios durys sulaiko ugnį 30 minučių. Visos durys turi Lietuvoje galiojančius sertifikatus.

Montuojant duris taip pat svarbu, su kokiu slenksčiu jos bus montuojamos. Galimi du variantai: standartinis arba mechaniškai nusileidžiantis slenkstis. Pastarasis užtikrina, kad iš patalpos į patalpą laisvai galės judėti neįgalūs asmenys, bus lengva gabenti įvairius krovinius ir pan. Mechaniškai nusileidžiantis slenkstis ypač svarbus evakuaciniuose keliuose. Standartinis slenkstis čia negali būti aukštesnis nei du centimetrai. Sanitarinėse patalpose naudojamos lengvos arba sustiprintos konstrukcijos durys su korio arba medžio drožlių užpildu. Kad būtų užtikrinta oro cirkuliacija, duryse montuojamos vėdinimo grotelės. Viešbutyje ne mažiau svarbios ir techninės patalpos, rūsiai. Čia, kur reikia, sumontuotos metalinės vienvėrės ir dvivėrės ugniai atsparios durys „Protectus“. Plieninės durys „Protectus“ nuo ugnies apsaugo 60 arba 30 minučių (priklauso nuo to, vienvėrės ar dvivėrės). „Šiuo etapu Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centro „Aqua“ viešbučio išplėtimas dar nesibaigė. Numatomos ir viešbučio B ir C korpusų statybos“, – sakė UAB „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys.

 

Užsakovas: UAB Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“

Statybų rangovas: UAB „Naresta“

Projekto rengėjas: MB Pilkausko architektūros projektavimo firma „Grafo“,

projekto vadovas Raimondas Pilkauskas

Oro vėdinimo ir kondicionavimo sistemų įranga, montavimas:

UAB „Folisita“

Langai: UAB „Velansta“

Durys: UAB „Vauksa“

Kompozicinės aliuminio plokštės: „Alucobond“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų