INOVATYVIAUSIŲ BIURŲ KŪRĖJAI: PUIKIOS IDĖJOS NEUŽTENKA

2019 m. kovo 1 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Nuotr. Paulius Čilinskas

„Interjeras dažnai tampa kompanijos vizitine kortele. Taip pat šiuo metu darbo erdvėje ypač svarbi vertybė darbuotojo sveikata ir jo santykis su šeima bei socialine aplinka. Kuo labiau kompanija vertina darbuotoją, kaip socialinę būtybę, tuo geriau jis jaučiasi ir tuo geresnių rezultatų pasiekia. Sukūrėme biuro interjero koncepciją, paremtą šiomis vertybėmis: žmogaus individualumas, sveikatingumas, darbo aplinkybių pasirinkimo laisvė ir galimybė kontroliuoti asmeninį laiką, skirtą šeimai bei turiningam ir aktyviam laisvalaikiui“, – savo darbą pristato konkurso „Misija – biuras. Rytdiena šiandien“ pirmosios vietos laimėtojai interjero dizaino ir architektūros studija IDAS (Vaida Kandratavičiūtė, Kristina Balaišytė, KristinaVadoklė).

Sausio 24 d. vykusiame uždarame konkurso „Misija –biuras. Rytdiena šiandien“ apdovanojimų vakare antrosios vietos nugalėtojomis buvo paskelbtos atvirojo tipo biuro projektą pristačiusios Radvilė Tirevičiūtė ir Laura Dabravalskytė (dizaino studija „DVI Design“), trečioji vieta atiteko architektei Tomai Znatavičiūtei, sukūrusiai mobilaus biuro koncepciją su integruotais moduliniais baldais. Portalo „Structum“ skaitytojų simpatijas pelnė interjero dizaino studentė Evelina Moskaliovaitė, savo projekte taip pat atsisakiusi nereikalingų pertvarų ir pasiūliusi erdves skaidyti baldiniais sprendimais.

Konkurso laimėtojai sukūrė pritaikomus, modernius, jaukius, funkcionalius biurų projektus, atitinkančius naujausius biurams taikomus standartus.

TRADICINIŲ VERTYBIŲ IR ATVIRUMO NAUJOVĖMS SINTEZĖ

Psichologai jau seniai įrodė, kad laimingas ir ramus darbuotojas reiškia produktyvus darbuotojas. Nuo to priklauso ne tik įmonės rezultatai, bet ir prestižas. Juk kas gali būti geriau už efektyviai ir kokybiškai atliekamą darbą? Ir nors ne kiekvienas darbdavys turi finansinių priemonių jogos praktikai kompensuoti, tačiau yra ir kitų nebrangių, bet labai efektyvių būdų tarp biuro sienų sukurti tobulas vietas produktyviam darbui. Nugalėtojai sakė, kad kurdami tiek atvirą naujovėms, tiek besilaikančią vertybių strategiją, erdves planavo taip, kad bet kuri kompanija, galinti dirbti atvirose darbo erdvėse, įsikurtų lengvai ir greitai, pritaikydama savo įvaizdžio spalvinį sprendimą interjere.

„Gyvename virsmo laikotarpiu. Manau, kad kaip tik dabar ir yra tas laikas, kai ilgai vyravusios tendencijos keičiasi. „Biuro“ sąvokos ribos nyksta, o jas trina nuolat besikeičiantys verslo, technologiniai ir žmogiškieji procesai. Leidžiu sau spėti, kad šiai temai nusistovėjimas negresia, bent jau artimiausiu laiku. Daugelyje naujai suprojektuotų biurų vyraujančios tendencijos yra didžiųjų technologinių kompanijų ir startuolių diktuojamų madų pasekmė.

Manau, kad kitas didelis biurų erdvių projektavimo tendencijų veiksnys yra į darbo rinką atėjusi naujoji karta. Šie žmonės turi naują požiūrį, naujus poreikius ir prie to tenka derintis. Tai labai žavu, nes neretai biuro erdvė tampa tikra motyvacija darbuotojui. Kai kurios kompanijos (labiausiai turiu omenyje IT ir bankininkystės sektorių) savo biurais konkuruoja dėl darbuotojų, į tai daug investuoja. Juose kuriamos erdvės kartais sunkiai suderinamos su tiesioginiu darbu, dažniausiai orientuotos į darbuotojo komfortą, sveikatingumą, pramogas ir, akivaizdu, kad kuria naudą abiem pusėms“, – sako konkurso komisijos narys architektas Aurimas Syrusas.

Paklaustas apie konkurso dalyvių darbuose pastebėtas tendencijas, A. Syrusas atkreipė dėmesį į projekte pristatytas koncepcijas: „Labai vertinu konceptualų požiūrį. Kartais eksperimentas ar netikėta idėja tampa biuro koncepcine ašimi ir išpildo funkcinius, erdvinius, ergonominius ir įvaizdinius poreikius. Man svarbiausia, kad dauguma darbų turi idėją. Kokią – konkretaus projekto klausimas, nes darbuose matomos visiškai skirtingos išeities situacijos. Vieni kūrė labiau tradicinės struktūros biurus, kiti ieškojo naujų erdvės formų, atliepiančių kintančius, o gal jau ir pasikeitusius darbo metodus.

Vis dėto yra viena tendencija, pastebima kone visuose projektuose: autoriai bando ieškoti interjerinių įvaizdžių, atliepiančių biure įsikursiančių įmonių identitetą, kuria erdves, kurios reflektuoja įmonės veiklos pobūdį, vertybes. Daug darbų demonstruoja ir jautrumą biure dirbantiems žmonės, dėmesį jų darbo, bendradarbiavimo, poilsio kokybei.“

TIKSLAS – RYTOJAUS BIURAS

Konkursą „Misija – biuras. Rytdiena šiandien“, reaguodamas į vyraujančias tendencijas, organizavo žurnalas „Structum“. Konkurso pagrindinis tikslas – skatinti architektūros, interjero dizaino profesionalų ir biurų vystytojų dialogą, suteikti galimybę prisidėti, kuriant unikalų šalies veidą, atspindėti pokyčius.

Organizuojant konkursą buvo siekiama suteikti kūrėjams platformą, kurioje būtų įvertinti jų projektai, sukurti integruojant partnerių pasiūlytus produktus ir technologijas, taip pat sulaukti autoritetingos komisijos grįžtamojo ryšio ir įvertinimo.

Komisiją sudarė: verslo centro „3 burės“ direktorė Rūta Narutavičė, architektas, „Studijos lape“ vadovas Tomas Lapė, architektas, architektūros studijos „Plazma“ vadovas Rytis Mikulionis, psichologė dr. Loreta Bukšnytė-Marmienė, UAB „Conresta“ generalinis direktorius Lukas Laukaitis, architektas, bendros Lietuvos ir Austrijos bendrovės „Archihalė“ direktorius Alvydas Šeibokas, „IMPLMNT architects“ architektas, Vilniaus dailės akademijos architektūros katedros dėstytojas Aurimas Syrusas.

Komisijos nariai teigė, kad darbus vertino pagal šiuos kriterijus: išmanumas, inovatyvumas, įgyvendinamumas, funkcionalumas, ergonomiškumas, estetiškumas, universalus dizainas, koncepcijos išskirtinumas ir jos realizavimas.

Iš viso konkurse dalyvavo 40 komandų, taip pat prisijungė ir jaunieji interjero dizaineriai – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai.

Siekiant garantuoti maksimaliai funkcionalų darbo erdvių panaudojimą, konkurso dalyviai siekė sukurti dizainą, neapsiribojantį stereotipais, tačiau tenkinantį darbdavių ir darbuotojų poreikius, įtraukiantį naujausius, efektyviausius sprendimus. Taigi – sukurti biurą, kuris modernus būtų ne tik šiandien, bet ir rytoj. Dalyviai projektavo biurų interjerą verslo centrui „3 burės“. Beje, tame pačiame verslo centre laimėtojai buvo ir apdovanoti, ir vyko finalinis renginys.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!