INOVATYVIOS ŠILDYMO SISTEMOS

2019 m. sausio 29 d.

Admin.

Daugiau nei 60 metų koncernas „IMI plc“ kuria modernius sprendimus bei gaminius, skirtus efektyviai valdyti šildymo ir šaldymo sistemas. Vieno seniausių inžinerijos koncernų pasaulyje Baltijos regiono filialas „IMI HYDRONIC ENGINEERING“ siūlo grupę produktų, kuriais galima užtikrinti didžiausią energijos taupymą.

REIKALAVIMAI ŠIUOLAIKINEI AUKŠTOS KLASĖS ŠILDYMO SISTEMAI

Šildymo sistemos pagrindinis tikslas – užtikrinti reikiamą temperatūrą patalpose. Ši temperatūra turi išlikti stabili ir nepriklausyti nuo to, kaip keičiasi sąlygos (šviečia saulė, lyja, pučia vėjas, patalpoje susirinko didelis būrys žmonių). Taigi šiuolaikinės šildymo sistemos privalo turėti temperatūros reguliavimo priemones nuo pačių paprasčiausių (tokių kaip termostatinė galva) iki sudėtingų automatikos sistemų, integruotų į bendrą pastato valdymo sistemą. Stabili patalpų temperatūra yra ne tik puikus komforto rodiklis, bet ir leidžia sumažinti energijos sąnaudas.

Kažkokių specifinių reikalavimų sistemoms nėra, nesvarbu, ar tai naujos statybos pastatas, ar renovuotas. Galbūt renovacijos atveju pats pastatas padiktuoja tam tikrus specifinius sprendinius. Bendri reikalavimai – paprastumas, efektyvumas ir priežiūros patogumas.

Aukštos klasės šildymo sistema visų pirma yra tinkamai hidrauliškai subalansuota. Kiekvienas šilumos prietaisas gauna projektinį srautą, kad ir kaip dirbtų kitos sistemos dalys. Tai pasiekti padeda reguliavimo armatūra su AFC technologija (angl. Automatic Flow Control). Tokių gaminių pasirinkimas didelis: termostatiniai ventiliai, grindinio šildymo kolektoriai, automatiniai balansiniai ventiliai ir pan., o pati armatūra ne tik idealiai subalansuoja srautus, bet ir iš dalies eliminuoja montuotojų ar projektuotojų klaidas bei informacijos trūkumą. Pavyzdžiui, dažnai pasitaiko, kad projektuotojams trūksta išeities duomenų apie pastatus, esamas sistemas, o naudojant automatinio balansavimo armatūrą srautus galima lengvai pakoreguoti ir pritaikyti prie pakitusių sąlygų.

Tokios sistemos visada turi papildomų priemonių, padedančių išlaikyti jų švarą: cikloniniai purvo atskirtuvai, mikroburbulų separatoriai ar net vakuuminiai degazatoriai. Labai svarbi tiksli statinio slėgio palaikymo įranga. Mažoms sistemoms paprastai naudojami kameriniai išsiplėtimo indai, o didesnėms – itin tikslios statinio slėgio palaikymo sistemos su siurbliais ar kompresoriais.

Labai svarbus ir reguliavimo komponentų ilgalaikiškumas. Kokybiška armatūra gaminama iš cinko korozijai atsparių lydinių. Tokia armatūra gali būti naudojama ilgai ir kokybiškai, sistemos eksploatacijos nesukelia papildomų išlaidų dėl remonto ar gedimo.

AUKŠTAS ISTORINIŲ PASTATŲ RENOVAVIMO STANDARTAS

„Mūsų šilumos sistemos sprendimai naudojami renovuojant ir ypač prabangius senovinius negyvenamosios paskirties pastatus: teatrus, muziejus, koncertų sales. Dažniausiai tokių pastatų sistemos būna labai specifinės. Naudojamas įvairių šildymo ar vėsinimo būdų mišinys – radiatorinis, paviršinis ir orinis. Sistemos šakotos, šilumos šaltiniai keli. Su tokiais iššūkiais lengvai susidoroti gali tik produktai su AFC technologija“, – pabrėžia „IMI Hydronic Engineering“ vadovas Antanas Valančius.

Šių pastatų specifiką sudaro tai, kad naudojami galingi vėdinimo įrenginiai ir čia ypač svarbu tiksliai bei kokybiškai reguliuoti šilumos galią su temperatūra. Prie ventiliuojamųjų agregatų šilumnešio srautui reguliuoti siūlomi tik automatinio srauto reguliavimo vožtuvai su EQM (lygiaprocentine) reguliavimo charakteristika. Tokie vožtuvai idealus pasirinkimas, nes yra tikslūs esant tiek maksimalioms, tiek minimalioms apkrovoms. Temperatūros išlaikomos stabilios visą sezoną, o tai – jau aukštas komforto lygis ir energijos taupymas.

Greta automatinių vožtuvų naudojamos skaitmeniniu būdu programuojamos pavaros ne tik patogios sumontuoti ir programuoti, bet ir lengvai integruojamos į pastato valdymo sistemą (PVS). Didelis jų pasirinkimas lengvai leidžia jas priderinti prie įvairių PVS (KNX, „BACnet“ / „Modbus“).

Kad sistemos būtų naudojamos ilgai ir kokybiškai, ypatingas dėmesys skiriamas tiksliai statinio slėgio kontrolei ir oro bei purvo prevencijai.

Gaminai su AFC technologija ir reguliavimo vožtuvai su EQM charakteristika yra tie produktai, kuriuos šiandien dar galima vadinti inovatyviais. Laikui bėgant, jie taps įprastais ir dažnai naudojamais produktais. Tie, kas juos išbando, daugiau nebenori grįžti prie senų reguliavimo būdų trieigiais, rankiniais balansiniais ventiliais ar vadinamaisiais „on / off“ tipo automatiniais balansiniais reguliavimo vožtuvais.

Be puikaus komforto ir energijos sąnaudų taupymo, pasirinkus tokį srautų balansavimo ir reguliavimo būdą taupomas montuotojų laikas ir ištekliai sistemai subalansuoti, lengva pakoreguoti srautus esant nenumatytiems projektiniams ar montavimo pakeitimams. Paprasta atlikti jau veikiančios sistemos diagnostiką ir analizę.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!