Instaliacija iš 17 000 meno kūrinių, kad vizualizuotų deportuojamus nepilnamečius


Meno kolektyvas „Skaparkollektivet Forma“ sukūrė instaliaciją, kurią sudarė 17 000 unikalių meno kūrinių, vaizduojančių migrantus, kurie kaip skelbiama, bus deportuoti iš Švedijos.

„Skaparkollektivet Forma“ suprojektavo instaliaciją „17 000”, po to, kai sužinojo, kad tiek nelydimų paauglių greičiausiai bus deportuoti iš Švedijos į Afganistaną, Siriją.

Prie instaliacijos kūrybos proceso prisidėjo net 1500. Instaliacija iš pradžių buvo eksponuojama „Liljevalchs” meno galerijoje Stokholme. Dabar instaliacija įtraukta į šių metų „Dezeen Awards“ apdovanojimų kategoriją.

„2015 m. Mūsų maža šalis priėmė 23 500 nelydimų Afganistano nepilnamečių. Jiems buvo suteiktas būstas ir mokyklos, jie buvo priimti į futbolo komandas ar kitas užklasines veiklas ir jais buvo tikrai pasirūpinta. Tačiau Švedijos vyriausybė priėmė įstatymo pataisą, dėl kurios net 17 000 iš jų bus deportuoti atgal į karo neramumų siaubiamą Afganistaną”, – aiškino kolektyvas.

Žmogus tai ne skaičius

Pasak menininkų, daugelis šių paauglių niekada nebuvo prisidėję prie kovų Afganistane. Prieš atvykdami į Švediją, daugelis jų prieglobstį turėjo kitose šalyse, kai kurie iš jų net nekalbėjo nė viena afganų tarme. Pasak menininkų, 6500 šių nepilnamečių gali šalyje likti studijuoti, 8500 – bus deportuoti artimiausiu metu.

Studija, įsikūrusi Lunde, padarė šį kūrinį, kad padėtų vizualizuoti kiekvieną iš 17 000 žmonių. Jie norėjo pabrėžti, kad jie visi yra individai, o ne statistiniai vienetai.

„Diskusijose dėl migracijos gyvi žmonės paprastai virsta anoniminiais skaičiais, tačiau mes kurdami instaliaciją norėjome atspindėti šį skaičių“, – teigė „Skaparkollektivet Forma“ komanda.

„Instaliacija 17 000 padaro matomu, apčiuopiamu, suprantamu ir, svarbiausia, rodo, kad už kiekvieno skaičiaus yra žmogaus gyvybė. Už kiekvienos figūros slypi asmenybė, istorija, meno kūrinys“, – aiškino jie.

Instaliaciją sudaro 34 mediniai rėmai, ant kiekvieno iš jų, priklijuota penki šimtai atskirų kūrinių. Atskiri rėmai leidžia instaliaciją lengvai transportuoti ir montuoti įvairiais būdais, kad tilptų įvairiose parodų erdvės.

Iš medžio pagaminti maži gabalėliai supjaustomi į skirtingus dydžius ir dekoruojami įvairiomis priemonėmis, įskaitant dažus, metalinę vielą, blizgučius ir siūlus.

Prisidėti galėjo kiekvienas

Mažose dirbtuvėse galėjo dirbti savanoriai dizaineriai ir ne tik. Taip pat žmonės galėjo savo kūrinius atsiųsti paštu ir taip prisidėti prie instaliacijos kūrimo, nepaisant to kurioje vietoje jie tuo metu gyveno ar buvo.

„Didelė pastarųjų metų imigracijos banga paveikė visus Švedijoje, įskaitant daugelį mūsų narių. Daugeliui imigrantų buvo grasinta deportacija. Tai opus klausimas šalyje“, – aiškino kolektyvas.

Dalis „Skaparkollektivet Forma“ narių yra paaugliai ir jaunuoliai iš Afganistano, taip pat pabėgėliai iš Sirijos, Irako ir Somalio. Švedijos piliečiai sudaro likusią narių dalį. Jos nariai darbus pristato parodose, suteikdami galimybę dalintis savo istorijomis su lankytojais.

Anot menininkų, „17 000” paskatino dvidešimt organizacijų, protestuojančių prieš deportacijas Švedijoje, susivienijimą, taip pat pritraukė visuomenės ir politikų dėmesį. Tikimasi, kad imigracijos įstatymas bus dar kartą peržiūrėtas.

„Instaliacija veikia visus, nepriklausomai nuo amžiaus, kalbos ir socialinės padėties. Iš pirmo žvilgsnio jūs matote tai kaip monumentaliai gražų meno kūrinį. Tačiau, kai jūs skaitote istorijas, kūrinio grožį kontrastuoja žiauri tikrovė“, – teigė „Skaparkollektivet Forma“ atstovas.

Felixo Gerlacho ir Martino Spencerio nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų