Intelektualūs INŽINERINIŲ SISTEMŲ sprendimai – „Energus“

2019 m. balandžio 25 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Viena sparčiausiai augančių įmonių Lietuvos energetikos sektoriuje – UAB „Energus“ nesiliauja stebinti, kurdama inovatyvias idėjas bei kokybiškus produktus ir taip prisidėdama prie ateities inžinerinių sistemų strategijos kūrimo ir įgyvendinimo. „Energus“ specialistai realizuoja net pačias sudėtingiausias idėjas, paversdami jas realiais sprendimais, efektyvinančiais energijos panaudojimą objektuose. Naujausi komandos baigti projektai – inovatyvi baldų gamykla Kazlų Rūdoje, Gedimino g. 1, ir „Akropolis“ Rygoje – taip pat nebuvo išimtis.

Rygos „Akropolis“

„Energus“ komanda prie šio projekto realizavimo Latvijoje prisidėjo vykdydama pastato vidaus elektrotechnikos tinklo instaliacijos darbus, fasado apšvietimo ir pasyvinės žaibosaugos darbus. „Susidūrėme su vienu didžiausių objektų Baltijos šalyse, projekto apimtis ir sudėtingumas buvo itin dideli, tačiau jį teko įgyvendinti per labai trumpą terminą. Nuolatiniai projektinių sprendinių atnaujinimai vertė greitai ir teisingai priimti sprendimus juos įgyvendinant, o stiprių inžinierių ir vadovų patirtis lėmė gerus rezultatus. Šiame objekte buvo keliami aukšti kokybės reikalavimai, greitas reagavimas į atnaujinimus“, – pasakoja „Energus“ projektų vadovas ir įvardina, kad pagrindiniai taikytų sprendimų pranašumai yra centralizuotas rezervinis maitinimo šaltinis avariniam ir evakuaciniam apšvietimui, t. y. instaliuota centrinė pastato baterija, avarijos atveju maitinanti visus avarinius ir evakuacinius šviestuvus. Tai gana retas sprendimas, kurį įgyvendinti įmanoma tikrai ne visuose objektuose. Tačiau instaliuotos centrinės baterijos pranašumas yra tai, kad ji lengvai eksploatuojama, atsiranda galimybė ją periodiškai testuoti ir stebėti jos būseną, kas įgalina 100 % užtikrinti žmonių saugumą pastate avariniu atveju.

„Objektas įvykdytas laiku, kokybė gera. Užsakovas patenkintas. Rezultatas pasiektas“, – džiaugiasi „Energus“ komanda, kalbėdama apie galutinį šio projekto rezultatą.

Inovatyvi baldų gamykla Kazlų Rūdoje

Šiame projekte „Energus“ specialistams buvo patikėtas naujos transformatorinės įrengimas. Jame įrengti du sauso tipo galios transformatoriai. Taip pat elektros energijai paskirstyti suformuota skirstykla. „Energus“ projektų vadovas pasakoja, kad, siekiant maksimaliai išnaudoti pastato plotą, užsakovo pageidavimu, kabelinės trasos buvo montuojamos vertikaliai. „Šynolaidžių sumontavimas vietoj maitinimo kabelių užsakovui ateityje leis keisti gamybos linijų išdėstymą pagal savo poreikį, t. y. išdėstyti robotus ar kitą technologinę įrangą, nekeičiant ir naujai nemontuojant kabelinių trasų ir jėgos kabelių“, – akcentuoja projektų vadovas.

Svarbu paminėti, kad komanda pasirūpino ir optimaliu sprendimu apšvietimo energijos sąnaudoms taupyti. Apšvietimo automatizacija garantuoja, kad visi šviestuvai gali būti valdomi belaidžiu („WiFi“) ryšiu, leidžiančiu reguliuoti ir valdyti apšvietimą pagal savo poreikius ir gamyklos apkrovimą.

Unikalūs sprendimai sąmoningiems vartotojams

Bendrovė „Energus“ – naujos kartos pastatų inžinerinių sistemų sprendimų projektavimo ir diegimo lyderė Lietuvoje. Specialistų darbas minėtuose projektuose yra tik dalis to, ką gali pasiūlyti kasdien tobulėjanti ir naujoves pasitelkianti komanda, ieškodama racionalių inžinerinių sistemų ir energinio efektyvumo sprendimų aukščiausios klasės pastatams. Svarbu ir tai, kad „Energus“ specialistai į kiekvieną užduotį žvelgia per energinio naudingumo prizmę ir užsakovui pateikia sprendimų atsiperkamumo per energijos sąnaudas analizę.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!