Interjeras: gyvenimas aplink laiptus

2018 m. spalio 12 d.

Admin.

Laiptai – tai tarsi ta vertikalioji pastato ašis, aplink kurią išdėstomos patalpos tiek pirmame aukšte, tiek pastogėse. Todėl laiptų projektui – verta skirti didžiausią dėmesį. 

Kiek vietos užims laiptai?

Didelė klaida ir problema, kad užsakovai nepalieka laiptams vietos arba laiptams erdvė būna per daug sumažinta. Laiptų aukštis atsispindi ir laiptų plote pirmame aukšte. Trijų metrų aukščio laiptams reikia maždaug 4 metrų ilgio tako. Ar jis bus susuktas U formos (2 metrai į priekį, 2 metrai atgal), ar susuktos V formos (1 metras ir 3 metras) – tako ilgis beveik nesiskiria. Negalima sumažinti ir laiptų angos dydžio. Taip atsitinka, kai šeimininkai viršuje didina kurį nors kambarį, sandėliuką, rūbinę ir taip sumažina angą. 

Specialistai išduoda pagrindinius reikalavimus laiptams: saugumas ir patogumas, tik po to derinamas dizainas. Kartais laiptams skiriamas nepakankamas dėmesys, taupant vietą ir pinigus įrengiami itin statūs, siauri, nepatogūs laipioti, be turėklų, laiptai, kurie ne tik erzina nuolat jais besinaudojančius gyventojus, bet ir gali būti pavojingi. Rekomenduojamas laiptų pakopos aukštis 15-18 cm, plotis 25-33 cm. Nesilaikant šių parametrų, jausite diskomfortą, Jūsų laiptai bus nepatogūs. Kitas svarbus matmuo – laiptų (maršo) plotis – mažiausiai 80-90 cm. Laiptų plotis tiesioginės įtakos saugumui neturi, bet platesniais ir erdvesniais laiptais patogiau naudotis. Taip pat laiptų saugumąužtikrina gerai ir saugiai įrengtas turėklas. Saugus aukštis 80-90 cm aukščio, tarp vertikalių elementų 12 cm atstumu.

Kokios formos laiptai?

Jau trečiąjį sezoną viena iš tendencijų, kuri yra populiari jau antrąjį sezoną yra laiptai su suktomis pakopomis. Šie laiptai puikiai tinka tiek prie modernaus, tiek prie klasikinio namų interjero ir juos įsirengti galima tiek turint daug, tiek ir mažai vietos skirtos laiptams. 

Kokios medžiagos? 

Detalės ir akcentai Stiklo plokštės šonuose, mažos lentynos susidėti knygoms, tapytos freskos ir metaliniai turėklai su graviūromis. Tai – tik maža dalis idėjų, padėsiančių laiptus padaryti funkcionalesnius.

Norint sukurti ne tik išsiskiriantį interjerą, bet ir atmintyje pasiliekančias detales kartais užtenka vos kelių gerų idėjų. Pasižymintys metalo raižiniais bei šviesiomis, pastelinėmis spalvomis, jie sukuria lengvumo bei skonio balansą.

Apšvietimas

Apšvietimas šalia bet kurių laiptų labai reikalingas. Tai ne tik funkcionalumas tamsiais vakarais. Tai ir pasirinktas šešėlis, krintantis ant laipto pakopos, ar išryškinama detalė, kurios galbūt dieną nepamatysi. Kone labiausiai tinkantis ir gražiai atrodantis laiptų apšvietimas yra apšvietimas virš laiptų – kukliai ir švelniai LED šviestuvų apšviečiama kiekviena pakopa sukuria jaukų ir gražų vaizdą, leidžia matyti kiekvienos pakopos vietą ir jaustis saugiau lipant į viršų ar atgal.

Architecture & Design nuotr. 

Temos:

Idėjos
https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!