Interjero tendencijos: grįžtame į gamtos glėbį

2021 m. gruodžio 3 d.

Giedre Linden.

giedre@structum.lt

Šiemet į vidaus erdves įsiliejo gamta, kurios išsiilgome, užsisėdėję karantine. Interjerui dekoruoti dominavo šilti rudi ir pilki žemės atspalviai, apmušaluose, be geometrinių ornamentų ir abstrakčių formų, – gamtos vaizdai, žmonių ir gyvūnų figūros, dekoro elementai buvo pagaminti iš natūralių medžiagų ar jų imitacijų. O kokios interjero dizaino kryptys mūsų laukia kitąmet?

Jos didenybė – žalia!

Dizaino ekspertai žada, kad kitąmet, kaip ir šiemet, spalvų paletė išliks neutrali. Dominuos žemės spalvos, taip pat subtilūs pilkos, baltos ar dramblio kaulo atspalviai. Viena svarbiausių kitų metų krypčių bus natūralumas, nes dėl pandemijos didesnę laiko dalį praleidžiant patalpose ryškios spalvos gali pradėti erzinti.

2022 metais madingos spalvos – pradedant eukaliptų ir alyvuogių žalumu ir baigiant rusvo molio atspalviu – atspindės mūsų poreikį būti arčiau gamtos. Prognozuojama, kad į madą sugrįš tamsesnės medienos spalvos.

Viena spalva 2022 metais bus matoma visur. Tai – žalia. Vyraus įvairūs žalios atspalviai, ypač šalavijų žalia, atrodanti natūraliai, mažinanti stresą, atgaivinanti, siejama su augimu ir gamta. Taigi norint sukurti subtilią, bet dramatišką atmosferą žalia bus svarbiausias akcentas.

Galite naudoti visus žalios atspalvius: pastelinius ar tamsintus, alyvuogių ar tamsius. Jie derės visur: pradedant baldų sienelėmis ir baigiant dekoro detalėmis ar augalais. Žalia galės tapti ir pagrindine patalpų spalva.

Harmonijoje su gamta

Viena iš pagrindinių krypčių 2022 metais išliks harmonija su gamta: vidaus ir išorės sujungimas bus matomas visur: tiek komercinėse, tiek ir gyvenamosiose patalpose. Bus madinga užsiimti daržininkyste ant stogo, auginti žoleles, daržoves namuose ar tiesiog apsupti savo aplinką vazoniniais augalais.

Augalai patalpose ne tik padės išvalyti orą. Augantys ir žydintys augalai teikia džiaugsmo akims, gerina nuotaiką.

Tvarios, ekologiškos medžiagos

Ricardo Oliveira Alves Architecture Photography and Video – Fotografia e vídeo de arquitetura
Ap S. Mamede – ESQVTA

Norintiesiems neatsilikti nuo tendencijų siūloma apsupti savo aplinką natūraliomis medžiagomis ir tekstūromis tiek renkantis baldus, tiek ir dekoro detales.

Tokios medžiagos kaip linas ir medvilnė, molis ir plytos, velvetas ir keramika padės sukurti raminančią, organišką aplinką namuose. Taip pat renkantis baldus ar dekoruojant namus siūloma atkreipti dėmesį į tokias medžiagas kaip akmuo, stiklinis oniksas, marmuras, granitas ir lengva mediena. Galima išbandyti įvairius variantus: nuo medžio plokščių ant sienos, jas derinant su natūraliomis akmens grindimis, iki lininių lovatiesių, kurios stilingai atrodys visais metų laikais.

Rankdarbiai

Koncepcija įsigyti geros kokybės daiktus, ilgaamžius daiktus, tokius kaip linas, rankų darbo keramika, dabar kaip niekada stipri. Lininės staltiesės bet kokiam stalui suteikia prabangos, be to, yra draugiškos gamtai: jos gali būti dažnai skalbiamos ir vėl naudojamos.

Ekstremalus minimalizmas

Nors kai kurios tendencijos, vyraujančios šiemet išliks ir kitąmet, kai kas vis dėlto kardinaliai keisis. Šiemet buvo madingi maksimalistiniai interjerai, kuriuose dera spaudiniai, ryškios spalvos, viliojančios medžiagos, puošiančios visus namus, o kitais metais jis turėtų užleisti vietą minimalizmui.

Minimalizmas – tai ne tik minimalus kasdienių daiktų naudojimas, bet ir minimalus dekoras, minimalus apstatymas baldais. Siūloma leisti kambariui kvėpuoti, išlaisvinant erdvę.

Kitas šios temos svarbus aspektas – išryškinti patalpų paskirtį, kasdienius poreikius ir užduočių vykdymą. Pandemijos metu žmonės atsikrato senų ir funkciškai nenaudingų daiktų, taip pat dekoro detalių.

Lanksčios perkuriamos erdvės

Praeityje erdvės buvo kuriamos specifiniam tikslui: poilsiui, valgymui, susitikimams ir pan. Dabar žmonės nori kuo daugiau gauti iš turimos erdvės. Ypač tai aktualu tiems, kurie gyvena mažesnėse erdvėse. Tad populiarėja baldai, kuriuos galima lengvai transformuoti, taip, pavyzdžiui, svetainę pagal poreikį paverčiant valgomuoju ar darbo kambariu. Taip pat populiarūs baldai ant ratukų, kuriais patogu keisti erdvės paskirtį.

Tokios įvairiapusiškos lengvai perkuriamos erdvės išliks madingos ir 2022 metais.

Raštai

Šiemet visur – nuo svetainės iki miegamojo ar susitikimų erdvės – sienas buvo madinga puošti stambaus rašto tapetais, vertinamais kaip mus supančio meno rūšys. 2022 metais sienos ir toliau bus naudojamos kaip kūrybinės raiškos priemonė interjeruose. Nesvarbu, ar tai būtų ryškūs tapetai, ar specialiai parinktos geometrinės plokštės, sienos taps stipriu akcentu interjere.

Atspindint mūsų poreikį, kad gyvenimas sugrįžtų į įprastą vagą, 2022 metų dizaino kryptis bus geometrija ir simetrija. Madingomis išliks ir kreivės bei užapvalinti kampai. Tai padės sukurti patogią ir neįpareigojančią aplinką namuose. Šios organiškos ir patrauklios formos pakeis kampuotas ir tiesias linijas, kurios anksčiau buvo svarbiausios interjero sudedamosios dalys.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/01/soninis-baneris-IM8.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!