Iš vandenyne randamo plastiko – prabangus plūduriuojantis viešbutis

2021 m. birželio 7 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Britų architektų studija „Margot Krasojevič Architecture“ atskleidė planus pastatyti prabangų plūduriuojantį viešbutį vien tik iš vandenynuose randamo perdirbto plastiko.

Idėjos autoriai teigia, kad jau turi finansavimą tokiam 75 kambarių viešbučiui, tačiau savo finansavimo šaltinio viešai neatskleidžia.

CNN skelbia, kad toks viešbutis būtų įkurtas atokioje vietoje Indijos vandenyne. Planuojama, kad projektas bus įgyvendinamas plūduriuojančioje saloje bemaž 3 tūkst. kilometrų nuo vieno didžiausių Australijos miestų Perto.

Po viešbučiu būsianti sala, jau dabar vadinama „Šiukšlių sala“, bus sudaryta iš sukabintų iš perdirbto plastiko pagamintų maišų, jie bus pritvirtinti prie vandenyno dugno. Tam, kad būtų išlaikytas stabilumas, maišai bus padengti dumblo ir smėlio sluoksniais.

Aplink konstrukciją bus išdėstytos dirbtinės „šaknys“. Jos ne tik sulaikys nuosėdas, bet ir tarnaus kaip apsauga nuo potvynių – siurbs vandenį ir jį, prireikus, išpumpuos.

Saugumui užtikrinti bus skirtos į čiuptuvus panašios struktūros. Taip pat atskleidžiama, kad viešbučio dušuose bus naudojamas filtruotas jūros vanduo.

Nors šis projektas vis dar yra pirminėje stadijoje, jį vystantys architektai tikisi, kad pirmuosius turistus pavyks priimti jau 2025 metais.

„Šiam projektui mane įkvėpė Ramiajame vandenyne plūduriuojantys plastiko klodai. Plastiko tiek daug, kad tokios „flotilės“ dukart didesnis nei Prancūzijos“, – teigia architektė Margot Krasojevič.

Ji pridūrė, kad turizmo sektorius keičiasi ir stengiasi būti draugiškesnis aplinkai.

„Plastikas yra tamprus ir lankstus, todėl jis gali būti perdirbtas, įgauti naują formą. Manau, kad toks jo panaudojimas yra daug geresnis sprendimo būdas nei išmetimas į sąvartyną“, – teigia architektė.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/05/šoninis_baneris_programėlė_05.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!