Išdalinti Baltijos šalių jaunųjų architektų apdovanojimai

2018 m. spalio 23 d.

Admin.

Spalio 19 d. iškilmingai įteikti šių metų Baltijos šalių jaunųjų architektų geriausių baigiamųjų darbų konkurso apdovanojimai. Bakalauro kategorijoje Gabija Rutkūnaitė („Senjorų rezidencija Skaudvilėje“, VGTU Architektūros katedra, vadovas prof. R. Palekas) pasidalijo pirmąją vietą su Sten Vendik, Talino taikomųjų mokslų universiteto absolventu. Magistro darbų kategorijoje nugalėjo Estijos menų akademijos absolventas Arvi Anderson.

Projektus vertino tarptautinė profesionalių architektų žiuri: Markas Grinevičius, No Architects, Lietuva; Andro Mänd, Salto AB OÜ, Estijos architektų sąjungos vicepirmininkas; Reinis Liepiņš,“Sudraba arhitektūra”,Latvija; Levente Polyak, Vengrija.

Baltijos šalių geriausių jaunųjų architektų darbų paroda-konkursas – Baltijos architektų sąjungų asociacijos (BAUA) 2014 m. pradėta tradicija kasmet organizuoti architektūros aukštųjų mokyklų renginį. Tai vienintelis renginys, kuriame viešai pristatomi geriausi visų 10 Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektūros mokyklų absolventų darbai, lyginamos mokyklų mokymo metodikos, jų rezultatai, pristatomi gabiausi jaunieji kūrėjai. Lietuvai atstovauja VGTU architektūros fakulteto Architektūros ir Urbanistikos katedrų, KTU Architektūros fakulteto ir VDA Vilniaus ir Kauno fakultetų architektūros katedrų bakalauro ir magistro programų absolventai.

Pranešime spaudai teigiama, kad šis renginys svarbus ir galimybės savo darbą eksponuoti tarptautinėje erdvėje, taip pat pristatyti savo darbą jau nebe akademinei, o platesnei, tarptautinei architektų bendruomenei, ir dėl plataus konteksto – kitų šalių jaunųjų architektų darbų, ir dėl galimybės sulaukti kolegiško įvertinimo iš žiuri, kurios nariai yra profesionalūs architektai.

Ši paroda-konkursas Lietuvoje vyko kelis dešimtmečius. 2014 m. Vilniuje analogiškas renginys pirmą kartą įvyko Baltijos šalių mastu ir nuo to laiko jį kasmet rengia visk kita Baltijos šalis. 2019 festivalis vėl vyks Rygoje. 

Gabijos Rutkūnaitės vizualizacija

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!